Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért is kellene megindokolni...

Miért is kellene megindokolni vagy nyomós okot találni arra, hogy az ember nem akar gyereket?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Miért kifogás bármilyen érv azzal kapcsolatban, ha valaki nem akar gyereket csinálni, hogy ha alapvetően opcionális az egész döntés? Vagy ha én azt mondom, hogy nem veszek autót, mert nincs szükségem rá és nem akarok elbaszni rá egy halom pénzt, akkor az is kifogás? Mire?


Szerintem kifogás ahhoz kell, ami alól az ember kibúvót akar keresni. Kibúvót meg a kötelező dolgok alól keresünk. Ez pedig nem az.


2021. nov. 18. 21:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem mondta senki, most te találtad ki, vagy valaki beléd kötött és jöttél ide. Nyugi, nem kell gyereket csinálj.
2021. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell megindokolni, söt nem is kell másokkal megosztani ezt a véleményedet. Ha nem akarsz gyereket, akkor nem kell, hogy legyen, ez magánügyed, senkivel nem kell róla beszélni, kivéve az esetleges partneredet.

Ha nem hirdeted, akkor senki nem foglalkozik a témával.

2021. nov. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell.

Az, hogy valaki nem érti meg, nem a te bajod. Ha nem akarsz magyarázkodni, akkor nem kell.

Ha meg elkezdenek magyarázni, hogy "te is voltál gyerek, a gyerek a legnagyobb csoda" meg hasonló, akkor hagyd rájuk. De van redditen egy lista, amin rajta van kb. az összes ilyen kérdésre a válasz: [link]

Én ugyan nem szívesen állok le vitázni, mert tudom, hogy úgysem értenék meg az álláspontom, úgy meg felesleges idő-és energiapazarlás.

2021. nov. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
#2 Persze, csak a család, hogy mikor lesz már unoka, meg ki fog gondozni ha öreg leszel, stbstb, aztán sorra jönnek a sértődések.
2021. nov. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
47%
Visszakérdeznék: miért zavar az, hogy néhány ember kifogásnak titulálja az okokat, amiért nem szeretnél gyereket? Kényszeríteni nem tudnak rá, hogy vállalj. Mit babrál meg ez a dolog a lelkedben, amiért nem tudod letojni magasról?
2021. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"Persze, csak a család, hogy mikor lesz már unoka, meg ki fog gondozni ha öreg leszel, stbstb, aztán sorra jönnek a sértődések."


Ezekre böven elég annyit mondani, hogy ez a te dolgod, ha meg megsértödnek, akkor majd megbékülnek. Ha kövektezetees vagy, akkor hamar lemennek a sértödös körök, utána a normálisakkal megmarad a kapcsolat, a többiért meg nem kár.


A "ki fog gondozni ha öreg leszel" meg a lehetö legnagyobb hülyeség, az emberek nagy többségét nem a gyerekei látják el idös korban, mert általában máshol élnek. Emellett eleve nem arra valók a gyyerekek, hogy a szülöket ellássák öreg korukban.

2021. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Be kellene fejezni a gyerekmenteseknek a hisztit. Kutyát nem érdekli, akartok e gyereket, senkit se érdekel az életetek. Ezek a kirohanások eléggé figyelemfelhívások, sokszor fele se igaz, hogy benneteket hányan csesztetnek a gyerek nemléte miatt.

Max egy ember meg merte kérdezni egy évben, -teszem hozzá, semmi köze ehhez-, de ezen lovagoltok állandóan, és bolhából elefántot gyártotok.


Senki. Le. Se. Szrja. Hogy. Akartok. E. Gyereket.

2021. nov. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erre nyomós ok, indok: így döntöttem és ennyi. Van a pulyánál 10× jobb dolog is.
2021. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

7

Én lennék a legboldogabb, ha így lenne, de annyi gyűlöletet és lenézést kapunk, hogy néha nehéz nem azt éreznem, hogy kérvényt kell benyújtanom, hogy gyerek nélkül se kössenek belém és alázzanak meg emberi mivoltomban sem engem, sem a párom, sem a családom, sem a számomra kedves dolgokat, amikkel szívesebben foglalkozom.

2021. nov. 18. 22:49
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Hát nem tudom, én se akarok, és mindig várom a belémkötést, mert sok frappáns válaszom van, de eddig nem jött. Itt a neten van 1-2 habzó szájú, de ez a net, minden témában vannak megmondó emberek.

A "legdurvább", amit eddig kaptam, hogy "nem félsz, hogy megbánod"? Ez nem tetszett, mert én se kérdeztem tőle ezt, amikor terhes volt, de tényleg csak érdeklődött, nem szóltam be neki.

2021. nov. 19. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!