Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt más is, aki nem...

Van itt más is, aki nem emlékszik a gyerekkorára?

Figyelt kérdés

Mennyire általános ez? Nekem 12 éves korom előttről nincs egy emlékem sem. Nem tudom megmondani, hogy hol laktunk míg kicsi voltam, hova jártam óvodába, kik voltak a barátaim. Állítólag akkor költöztünk el, mikor 4-es voltam általánosban. A 4. osztályt már abban az iskolában kezdtem, ahol végül a 8-at is befejeztem. Erre se emlékszem egyáltalán. A legelső emlékem kb. 6. osztályos koromból van és jelentéktelen (egy dallam, amit az egyik osztálytársam dúdult sokat, ha jól emlékszem). Tanárok közül csak 1-2 van meg, és az osztálytásaim közül is csak a felére emlékszem. A középiskolából már megmaradt minden. Sőt, olyan szinten minden, hogy olyanokra is emlékszem, hogy pl. 9-ben mikor másodszor mentem ki a tanműhelybe gyakszára pénteken, akkor a buszról leszállva egy füves-avaros részen mentem mert lusta voltam a járdát követve kerülni, ráragadt egy levél a cipőmre, amit a bejárati ajtónál a szőnyegbe dörzsölve letöröltem, majd mikor délután mentem ki, felismertem ugyan azt a levelet a szőnyeg mellett. Tehát ilyen random f*szságok is megmaradtak középiskolából már. Pedig ez is már vagy 11 évvel ezelőtt volt. De 12 korom előttből viszont semmi nincs meg. A szüleimre sem emlékszem korábbról, csak onnanstól.

Ez normális? Ennyire el szokta mindenki felejteni a régi emlékeit?



2021. nov. 29. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azért 12 éves kor előttről elég sok élményem van. 6 éves kor előttről tényleg nagyon kevés. Én 4 különböző helyen laktam 12 éves koromig és mindenhova el tudnálak vezetni, és mindegyikről tudnék élményeket mesélni. Meg hobbijaimmal kapcsolatban is.
2021. nov. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

En eddig akárkivel beszéltem, mindenkinek volt kisgyerekkorából pár emléke, úgyhogy szerintem nem általános. De problémát se hiszem, hogy jelezne, lehet a te memóriád csak szimplán így működik.

Az nem lehet egyébként, hogy a költözés miatt van ez? Valamiért traumaként élted meg, vagy történt valami ami miatt az agyad kitörölte azt az időszakot?

2021. nov. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem még 3 éves koromból is vannak emlékfoszlányaim
2021. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem jó gyerekorom volt , én 5 éves kormra is emlékezek akkor 72 éves dédnagyapámmal töltöttem minden szabad időmet (erdő-mező , horgászat , strandozás , evezés , kutyaszánozás , biciklizés , motorozás ) jó emlékek megmaradnak , halványulnak de kitart
2021. nov. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez egyáltalán nem általános. Plusz, mínusz 4 éves kortól szoktak emlékfoszlányok lenni. Az érdekes, amit előttem valaki felvetett, hogy nem lehet, hogy valami trauma ért és azért nem emlékszel?
2021. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
En ovodas koromra emlekszem hogy jatszok az udvaron meg bent az ovodaban
2021. nov. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kevés emlékem van, ált. iskolából alig, előző időszakról meg 2
2021. nov. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Óvodás koromból van pár emlékem, meg utána.

Viszont olyanokat tudok, hogy hova jártam óvodába, kik voltak a barátaim, hol laktunk, emlékszem az osztálytársaimra és a tanáraimra is.

2021. nov. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!