Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem èrtem.Mièrt ès mitől van...

Nem èrtem.Mièrt ès mitől van az,hogy pl a mai nyolcadikos ballagók nagy többsège gyerekes kinèzetű,viszont felnőttkènt aki 40 èves az kinèz 60 èvesnek.Mièrt?

Figyelt kérdés
Szemèlyes tapasztalat ès emlèkek ez a dilemma. Most nèztem meg a helyi kábel tv-n az 1995-ös ballagást,illetve a különböző gyermek műsorokat.. akkoriban a 14, 15 èvesek nagydarabok,magas fèrfias kinèzetű fiúk voltak,a lányok is hatalmas cikkek rendelkeztek ès nőiesek voltak kinèzetre is,,ès hangban is. Na meg szerintem ti is emlèkeztek szemèlyes iskolai èlnènyek alapján nem? A mai ballagók elèg fejletlenkèk ès mèg gyerek kinèzetűek.(tisztelet a kivètelnek) De ha most megnèzek valakit itt a faluban aki szemèly.ig szerint 40 èves,tuti meglepődnèk mert kinèzne 662-nek.Most pedig nèzem a Maunika show-s vendègeket.. az illető úr 35 èves,de a kopaszodó,ősz,ráncos stb... 55-nek tippeltem volna.
2021. nov. 29. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen én is észreveszem. 11edikes vagyok de én személyszerint és osztálytársaim is olyan babaarcúak...

Már volt szőr rendesen 12 évesen is de babaarc mindig maradt...

2021. nov. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez azért eléggé általánosítás. De az igaz, hogy régebben hamarabb fel kellett nőni a gyerekeknek, hamarabb felelősséget kellett vállalni önmagukért. Manapság kitolódott a gyerekkor, a kamaszkor és a korai felnőttkor is.

Ezzel egyidőben pedig hiába szeretnénk, de nem lett könnyebb az élet. Mindenki hajt a pénz után, stresszel, rohan, alig van idő pihenésre, feltöltődésre. Ez meglátszik a felnőtt lakosságon, hamarabb jönnek a ráncok.

2021. nov. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen. Babaarcúak..ez is helyes kifejezès. Nyílván vannak fèrfias vagy nőies kinèzetűbb tizenèvedek,de 20 ève sokkal de sokkal több volt. Viszont cserèbe az átlag magyar borzasztóan hamar öregszik.
2021. nov. 29. 16:54
 4/8 A kérdező kommentje:

2-es

Ez az,hogy nem tolódott ki a gyerekkor..

Általános iskolás lányok magassarkúban járnak bulizni, pia, cigi.. ès amikor mennek a suliba energiaital. Ez a kitolódott gyerekkor?

Okè... A kilencvenes èvekben is vittek a diákok,de akkor sem nèztek ki fejletlen semmiknek.

2021. nov. 29. 16:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont hogy a mai tinik már felnőttnek néznek ki.

A negyvenes meg azért néz ki hatvanasnak (főleg bizonyos vidékeken) mert megviselte az élet. Minél keményebb élete van valakinek, annál idősebbnek néz ki. És ma Magyarországon nem épp könnyű boldogulni, rengeteg embernek küzdelem az élete.

2021. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem két éve 40 évesen 20 évesnek néztek.
2021. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
5-ös..dehogy nèznek ki a mai fiatalok fejlettek. Májusban menj majd el egy ballagásra.
2021. nov. 29. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
49%
Én is észrevettem. Ügye akkoriban nem volt internet, insta, meg ilyen szintű elkényeztetés, ami ma a szülök részéről megy. Akkoriban hamar fel kelett nőni, meg ügye a hajstílusok is másabbak voltak.
2021. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!