Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A szüleim és nagyszüleim...

A szüleim és nagyszüleim gyakran vannak a környezetemben. Tanácsokat szeretnék kérni a helyzet kezelésére (több pszichológus után megtaláltam a megfelelőt, de lehet még ez is kevésnek bizonyult) ?

Figyelt kérdés

Röviden elmondom, milyenek (nem vagyok pszichológus, nem diagnoztizálhatom őket sajnos):

- anyám folyamatosan döntésképtelen, sokszor hárít ha felelősséget kellene vállalnia, sokszor értetlen

- nagyanyámat nagyapám folyamatosan gázlángolja, mindenkivel elhiteti hogy ő a rossz, legutóbb is megfenyegette hogy elvágja a torkát, sokszor veri, de nagyanyám nem mer elválni

- apámmal nem lehet beszélgetni, fél órán keresztül övé a szó, és olyan témáról beszél ami csak őt érdekli, de nem mond neki senki ellent a családból, nagyon sokszor agresszívan reagál apró dolgokra, pl. a picike zacskó vagy zsepi ott maradt a szobában, egyből üvöltözik vagy ellentmondást nem tűrő hangon beszél.


Ha ellenkezek, hogy az ő értékrendjük nincs teljesen helyén, akkor pszichiátriai esetnek állítanak be, volt már korábban egy szökési kísérletem, de sajnos nem sikerült.


Tervem, hogy kollégiumba megyek, viszont szeretném hogy ne az járjon folyamatosan a fejükben, hogyan tegyenek tönkre. Érzelmileg biztonságos életet szeretnék teremteni.



18/L



2021. nov. 30. 19:44
 1/1 A kérdező kommentje:

Plusz egy plélda:


Legutóbb nagyapám a szülinapi összejövetelemen elkezdett kiabálni nagyanyámmal, hogy egyen gyorsabban.

2021. nov. 30. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!