Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni ilyen esetben,...

Mit tudok tenni ilyen esetben, csak a pszichológus segít?

Figyelt kérdés

A covid alatt a baráti kapcsolataim 60%-a leépült. Most, hogy végre elkezdtem dolgozni, szerencsére vannak kollegiális kapcsolataim, de ezek ennél többek nem lesznek, nem is terjednek tovább alapvető kapcsolattartásnál.


A barátnőmnek elmondtam, hogy nemrég pánikrohamot kaptam, szerinte muszáj lesz elmennem pszichológushoz. Tudom, nagyon kiidegeltem az elmúlt 1 évben, mert "nem találtam a helyem egyáltalán", túl sok problémám gyűlt össze, anyukám szerint hálátlan vagyok, egy másik barátnőmnek pedig nem beszélhetek a gondjaimról, mert az ő élete nagyjából teljesen rendben van minden szempontból, biztosan nem tudna az én dolgaimmal mit kezdeni. Sokak szerint minden bolhából is elefántot csinálok, nem vagyok egy egyszerű eset.


A pénz viszont nagy úr, nem tudok kihez elmenni így. :( 2x voltam már, és mind a kétszer azt mondták, hogy nincs olyan gondom, amivel többet kéne foglalkozni. Na nem mintha el tudtam volna mondani mi a bajom. Erre mondta a barátnőm, hogy annyi gondom van, hogy nem lehet mindegyikkel egyszerre foglalkozni, találjak ki 1 konkrét dolgot, amivel felkeresem.


Engem viszont már zavar, hogy nem tud rám más szemmel nézni. És így már semmit sem tudok tenni, hogy ne érezzem magam tehernek. :( Nekem nem segít, hogy meg akar téríteni. Az ő világnézete nekem semmit sem mond, mert egyszerűen nem érdekel a kereszténység. Csakhogy nem tudom, az ilyesmit hogy kéne megmondani.


Mert ha azt mondom, hogy én őt elfogadom, mert a barátom, akkor neki is el kell fogadnia, hogy én meg nem azt az utat választottam és már jóval azelőtt így döntöttem, hogy találkoztam volna vele. És ha ő ettől érzi magát rosszul, mert hogy "ebben" nem fogadom el a segítségét, akkor el kell engednie. Nem tudom, hogy mit mondana egy ilyen vallomásra, talán azt, hogy ő nem fogja feladni velem kapcsolatban. De akkor nincs jövője ennek a barátságnak. Mert később minden másban is a problémát látná, hiszen a Biblia szerint kéne élnem nekem is. De szerintem ez lehetetlen, egy ember erre nem képes (mert tökéletlenek vagyunk és kész), éppen ezért ilyen elvárásokat nem támasztok magammal szemben. A megtérést nem lehet erőltetni... Az meg, hogy a halál utáni életben reménykednek, engem nem mozgat meg egyáltalán, mert a halál utáni élet szintén nem érdekel. És ha szerinte én ezzel csak áltatom magam, akkor téved. A legjobb lenne reinkarnálódni, de hát ez csak egy jópofa elképzelés, amiben ugyancsak nem hiszek. :D Semmi értelme ezeket az ideológiákat a szélsőségek felé tolni...



2021. nov. 14. 13:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Nem érdemes válaszolnod, ha minimálisan sem érted a problémám, bár valóban elég bután fogalmaztam
2021. nov. 14. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg hosszú, de egy pánikroham miatt tök fölösleges százezreket otthagyni pszichológusnál. Ennyi kb mindenkinek van.
2021. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Értem a problémád. Nagy az arcod és nem is akarsz belőle visszavenni. Más baj nincs.
2021. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy megértem hogy sok problémám van, de már szégyellem, hogy ezt ennyire a barátnőmre tukmáltam, aki ettől besokallt, meg nyilván attól is, hogy én rajtam Istennek kéne segítenie, de én nem térek meg hozzá. Csakhogy ez meg az ő problémája, amivel én nem tudok mit kezdeni, ha nem leszek vele őszinte, hogy én nem akarok megtérni, akkor bizonyára nem fogja megérteni, hogy nem egy irányba tartunk. És az alap gondjaim mellé ez nekem pluszban nem hiányzik most :(
2021. nov. 14. 13:46
 5/8 A kérdező kommentje:

A barátnőmnek is elég nagyra van magával, bár én ezt mindig is tudtam, csak ő ezt arra fogja, hogy Istenhívőnek lenni egy nagyon magasztos dolog. Én szerintem hívők és nem hívők között szignifikáns eltérés nincs, mindkét oldalon láttam már borzalmas hozzáállású embereket.


Nekem most az alap problémám az, hogy 25 évesen nagyon nem tartok ott az életben, ahol szeretném és enyhén szólva kapunyitási pánikom lett. Hónapokig nem haladtam semmivel (pl: szakdoga) mert annyira nem voltam jól. Aztán végül persze leállamvizsgáztam, nem sokkal előtte négy alkalom után elküldött a pszichiáter, hogy "legyek kedves tanulni, mert más dolgom most nincs". Ez segített kicsit kizökkenni, de azóta sincs semmi változás az életem többi területén. :(

2021. nov. 14. 13:52
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és persze én is nő vagyok, azt elfelejtettem leírni.
2021. nov. 14. 13:53
 7/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem semmiképp se válaszd a vallást, bármennyire is próbálja a barátod rád eröltetni. Az amúgy se oldaná meg semmilyen próblémádat, főleg hogy nem vagy vevő rá. Így még placebo hatása sincs neki.

Arra meg hogy nem találod a helyed annyit tudok mondani, hogy próbálj mindig nyitott lenni másokra, és elöbb-utóbb összefutsz a megfelelő emberekkel. Én is próbáltam közelebbi kapcsolatot kialakítani 1-1 kollégával, sikertelenül. Nekem interneten keresztül sikerült barátságokat kialakítani olyan emberekkel, ahol előre tudtam hogy vannak közös pontok, és ha közel éltek akkor találkoztam is velük. De míg sportoltam, ott is találkoztam szimpatikus emberekkel.


De amúgy ha nem barát kell, hanem csak a lelked mélyén vájkáló negatív gondolatokat/kételyeket akarod kiadni, akkor próbáld ki a 7cups-ot. Bár ehhez viszonylag jó angol tudás kell.

2021. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Neki pedig az a jó megoldás. Ott csak istenben kell hinni és minden rendben van
2021. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!