Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan törjek ki a lustaságomb...

Hogyan törjek ki a lustaságomból, ha nincs következménye?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok, csak fetrengek itthon, rokonaim eltartanak. Azon gondolkozom, hogy kezdeni kéne valamit az életemmel a számítógépezés és a piálás helyett, de annyira be vagyok rozsdásodva, hogy nagyon nehéz. És nem is vagyok rákényszerítve. Nem tudom, hogy motiválhatnám magam. Barátaim nincsenek. Két éve majdnem, hogy így élek.

2021. dec. 2. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
És a rokonaid nem nógatnak, hogy csinálj valamit? Még meddig terveznek eltartani?
2021. dec. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%

Nem szeretnél majd párkapcsolatot, saját otthont, családot? Illetve először is, úgy eleve anyagilag függetlenné válni?


Egyébként akkor viselkedtem így, mint te, amikor totál depressziós voltam. Egy jó pszichológus szerintem kitudna ebből húzni, amennyiben úgy mész oda, hogy tényleg változtatni szeretnél ezen. De lehet egy idősebb ismerőssel folytatott beszélgetések is segíthetnek.


Ne igyál, mert egyrészt fokozza ezt, másfelől még függőséget is okozhat.


Ha pedig már számítógépezéssel töltesz sok időt, akkor fordítsd annak az időnek a 10%-át (akár gép előtt) arra, hogy álláshirdetéseket nézegetsz, hogy milyen elvárásaik vannak stb. Fejlesztheted is magad (nem szabópéter, meg a többi bullshitre gondolok, hanem tényleg, valami kézzelfogható dolog... mondjuk a szakmáddal kapcsolatos anyagok, nyelv, ilyesmi). Aztán fokozatosan növeld azt a 10%-ot, egyre több időre. Persze szórakozásra is nyugodtan használd a számítógépet, csak ne ess át vele a ló túloldalára.


26 éves vagy.. előtted az élet. Ne félj, még nem tetted tönkre.

2021. dec. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Valamire csak vágysz?
2021. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy vágyik valamire. Ezért is írta ki a kérdést, de vágyni édes kevés. Üdv egy szintén lusta dög ember, bár nekem van elfoglaltságom és pénzt is keresek. Most annyira erőtlennek érzem magam, hogy arra szavak sincsenek. Most nyújtóztam az előbb egyet, akkor egy rövid időre felélénkültem. Pedig inni sem szoktam.
2021. dec. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így voltam, de elkezdtem keresni lehetőségeket, hogy tudnák kevés munkával egyedül pénzt keresni. 2 évig keresgéltem és nem csináltam semmit, aztán sikerült, azóta katas vagyok, havi nettó 200 megvan és naponta 3 órát ha dolgozok. Szóval legalább már keresek pénzt, de így is keveset dolgozok. Meg rájöttem, hogy tanulni viszont szeretek, szóval levelezőin beiratkoztam egyetemre.
2021. dec. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5 El árulhatnád mi az a munka?

Nekem is elég lenne + végre lenne időm tanulni. 🙂

2021. dec. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 Soproni vagyok, szóval van egy bizonyos használt cikk kategória, ami nálunk jóval olcsóbb és gyakoribb, mint Asuztriaban. Beléptem tematikus facebook csoportokba és ott hirdetem ezeket. Átviszem az első postáig és belföldi csomagként küldöm az ország nyugati részébe. Szóval gyakorlatilag stresszmentes. Mintha itthon "vateráznék".
2021. dec. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!