Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtassak magamon?...

Hogyan változtassak magamon? Már baromira elegem van az állandó lustaságomtól és semmittevésemből.

Figyelt kérdés
Kitört a nyári szünet, végre lenne egy csomó időm magamra, fejlődhetnék, tanulhatnék, de ehelyett biztos vagyok benne, hogy ez a nyaram is úgy fog elrepülni, hogy ha itthon vagyok végig csak dögleni fogok az ágyban és telefonozni vagy aludni, de én ezt egyszerűen nem akarom... És erre még a meleg is rátesz egy lapáttal. Van valamilyen bevált módszeretek a folyton jelen lévő motiválatlanság leküzdésére? Megőrülök magamtól.

2019. jún. 19. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:

A sport mindenképp fontos, sajnos a mai túlgépesített világban a napi rutin során nincs meg a szükéges mozgásmennyiség, ennek pótlása létszükséglet, mint az evés, alvás.



Diákmunkázhatsz, tanulhatsz nyelveket.

Kreatív hobbizhatsz.

Barátokkal elmehetsz kirándulni.


Engem az szokott motiválni, hogy belegondolok, hogy sajnálom, hogy elmegy a drága időm.

Plusz fejlődés csak akkor van, ha teszek érte.



Viszont másfelől nyugodtan punnyadj, pihenj, ez is kell! Nekem ez hiányzik a legjobban!

2019. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Barátaim sajnos nincsenek, ettől függetlenül amennyire lehet igyekszem lefoglalni magam, bár sokszor még ahhoz nincs kedvem, amit szeretek. Mozognom tényleg kellene, de itthoni gyakorlatok rendszeres elvégzésére nem hiszem, hogy rá tudnám venni magam. Futni, biciklizni, túrázni például nagyon szívesen elmennék, de egyedül nem igazán menne, mert enyhén szociális fóbiás vagyok és elég kellemetlen tudom érezni magam emberek közelében.
2019. jún. 19. 18:13
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát a leghatásosabb motiváció az nekem az, hogy valamiből fizetnem kell az egyetemi tandíjat, úgyhogy most 2 és fél hónapig egy ásatáson fogok dolgozni. Ez mondjuk egy elég extrém helyzet ilyen dög melegben, de neked azért több lehetőséged van amit csinálhatsz normális körülmények között.


Az már egy jó jel, hogy legalább idegesít a gondolat, hogy otthon fogsz vergődni és semmit nem csinálni. Most próbálj eljutni arra a pontra, hogy b*ssza meg, akkor is elkezdek csinálni valamit ha nem esik jól. Mindent elkezdeni a legnehezebb de ha hozzászoksz akkor olyan természetessé válik mint a punnyadás.


Elmehetsz te is melózni valahova a nyáron (nem feltétlenül fizikai melóra mint én hanem mondjuk valami könnyebb irodai diákmeló), még ha nem is szorulsz rá a pénzre annyira mint én, akkor is jó érzés ha az ember a saját pénzéért megdolgozik és azt költi el.


Elmehetsz kondizni ahol legalább karbantartod magad egy olyan helyen ahol nem kell aggódnod a 30-40 fok miatt.


Ez csak 2 opció de természetesen vannak még bőven dolgok amit csinálhatsz. Azért hozzátenném, hogy nyugodtan punnyadj is néha, lesz idő amikor már nem teheted meg (legalábbis nem ennyit), élvezd ki, csak ne hagyd el magad teljesen.

2019. jún. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az autocorrect mindig belejavít...
2019. jún. 19. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Tartsd a bioritmust, feküdj le és kelj fel időben.

Napi időbeosztást írj magadnak, mikor mivel szeretnél foglalkozni, akár előre betervezett tevékenységekre is lebonthatod a heteket, mikor mit szeretnél tanulni, mivel szeretnél foglalkozni...

2019. jún. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5: Köszönöm, mostantól megpróbálom így csinálni!
2019. jún. 19. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!