Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet megélni a hobbidból?

Hogy lehet megélni a hobbidból?

Figyelt kérdés

Rengeteg hobbim van, de az összes csak a pénzt viszi el, hogy kéne megfordítani a dolgot?

Valaki él a hobbijából?


2021. dec. 3. 11:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát mi a hobbid?

Például van aki szeret rajzolni, és paleoartist lett, vagy konceptartist.

Van aki szeret játszani, és streamel, de lego stream is létezik, de szerintem ez utóbbi nem téríti meg a költségeit.


Szóval vannak lehetőségek.

2021. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Lovagolok, megcsináltam egy lovasedzői papírt és most amikor tudok megyek az egyik környékbeli lovardásba oktatni a rendes munkám mellett. Nem élnék meg belőle, de "zsebpénznek" nem rossz, ráadásul nekem nem kell a lovaglásért fizetnem.
2021. dec. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdök. Ők csinálnak képzést is arra el fogok menni.

[link]

Valszeg másutt is lehet képződni, ez csak egy példa.

2021. dec. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Programozok.
2021. dec. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Attól függ mi a hobbid. Abba az irányba mész el, mind tanulás mind munka szempontjából, így a munkád a hobbid lesz. Ha mondjuk a lovaglás a hobbid akkor ilyen irányban tanulsz és edző leszel. Ha rajz vagy festés akkor művészeti suliba mész vagy egyetemre (attól függ hány éves vagy), és ilyesmi pályán helyezkedsz el.

Viszont az hosszú folyamat, hogy a semmiből mondjuk festő legyél aki ebből meg is él, erre nagyon kicsi az esély, és több év vagy évtized. Ezért szerencsés alapból ilyen munkát végezni. Vagy mondjuk grafikusként elhelyezkedni. Vagy festő restaurátorként.

Vagy ha a zene a hobbid, abba nincs bele látásom, de azt gondolom ugyanúgy el kell kezdeni abba az irányba menni, tanulni és zenei pályán elhelyezkedni.

Sokat segítene valóban hogy mi a hobbid, csak úgy tudnánk pontosabbat mondani

2021. dec. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Add el a halat amit kifogsz!😋
2021. dec. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%

Kell hozzá egy marketing érzék is.

Van pár hobbim, amiben jó vagyok, és sorra látom, hogy vannak, akik boldogulnak vele, olyan árakat látok, hogy csak lesek, nekem nincs lelkem rá, hogy olyan összeget kérjek el egyik-másik termékért, szolgáltatásért.

Ezért van az, hogy alapból csak ajándékba készítek mindent.

2021. dec. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7, azert mert ha csinalsz valamit mondjuk es el akarod adni, akkor hozza kell számolnod a hozzavalok arat, az idod arat, a profitot amit akarsz termelni hogy megérje neked, a szállítást, a weboldal fenntartását stb.


Ezert van hogy a small businessek nem tudnak eladni egy 500 forintos gyertyát 500 forintert, hanem csak tobb ezerert. Van hogy vannak megdöbbentő árak, de senkinek nem kotelezo toluk vásárolni.


Amugy a hobbidat vállalkozássá kell alakitani. Mostanaban latok olyanokat akik kezzel keszult ékszereket, ásványokat, gyertyákat, kisbabaruhakat stb készítenek. Hobbi volt, de mar vállakozás lett. Persze ez nem egyszeru es jol kell valasztani, felmérni hogy van e egyaltalan a termékre igény.

2021. dec. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%
Ez magyarország, itt ilyet nehéz.
2021. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Jól mondja az előttem szóló itt Magyarországon nagyon nehéz....

Kivéve ha öröm lányság a hobbid bár azt kétlem.

2021. dec. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!