Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elvégeznél egy olyan képzést,...

Elvégeznél egy olyan képzést, ami nem annyira érdekel, de a vele végezhető munka igen?

Figyelt kérdés
Nemsokára diplomázom és gondolkozom a továbbtanuláson. Szívesen tanítanék magyart külföldieknek, mert vonz maga a tanítás, szeretek nemzetközi környezetben lenni, érdekel a kultúrák közti kapcsolat és kommunikáció, illetve tök jó lehetőségek is vannak ezen a területen (pl. külföldi ösztöndíjak, de itthon is van rá igény). Viszont nem véletlenül nem magyar szakot választottam anno. Magyarország, a magyar nyelv, a történelmünk, a kultúránk stb. nem annyira érdekel. Vettem fel egy ilyen szabvált és volt ami egész érdekes volt, de a nagy részét untam és nehezen képzelem el, hogy ezt tanuljam két évig.
2021. dec. 4. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Két év az vagy MSc, ami levelezőn bohócság szint egy ilyen szakon, vagy szakképzés, ami szintén gyerekjáték. Ha ez kell hozzá, hogy azt csináld ami érdekel, simán bevállalható szerintem
2021. dec. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Simán, az iskola és a munka világa ég és föld. Én is nagyon untam a sulit, de a munkámat szeretem.
2021. dec. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mesterképzésről van szó és nappalin csinálnám. Nem tudom, hogy mennyire bohócság szint... Én nyelvszakos vagyok és a jelenlegi képzésem egyáltalán nem érzem bohócságnak, mert végig kell tanulnom az egész szorgalmi időszakot (rengeteget kell olvasnom, nagyon sok beadandót kell írnunk, nagyon sok prezentációt kell tartanunk, gyakorlatilag óráról órára kell készülnünk) és a vizsgaidőszakot (amikor pedig értelemszerűen vizsgáink vannak) is. Szóval, ha abból indulok ki, hogy ez az MA is egy ehhez hasonló képzés lehet, akkor nem hiszem, hogy kevesebb időt és energiát, tanulást igényelne. Ráadásul itt nem arról van szó, hogy csak papír kell, hanem maga a tudás is. Valamint az alapképzés után ugye már kevesebb felhasználható állami félévem maradt és azért azt úgy szeretném felhasználni, hogy ne bánjam meg.
2021. dec. 4. 19:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkozom egy ideje en is. En egyelore kerestem inkabb specifikus kepzest az erdeklodesemnek megfeleloen, mert kidobott idonek es folosleges stressznek erzem, hogy olyan targyakat tanuljak, es kelljen beloluk vizsgaznom, amik nem erdekelnek, es nem is kapcsolodnak a munkahoz sem kb. semennyire, vagy nem kozvetlenul.
2021. dec. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!