Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért mondják azt a szuleim,...

Miért mondják azt a szuleim, hogy annyira nem is erős a szemüvegem?

Figyelt kérdés
Mint 2 szemem -2 dioptriás, távolra nem láttok jól, a szüleimnek egészséges a szemük, 1 hónapja ezelőtt voltak is szemészeten, visszont azt mondták hogy annyira nem is erős a szemüvegem, es anyum azt mondta hogy rendesen lát benne.
2021. dec. 6. 20:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy lehet csak azert mondták hogy ne idegeskedjek, hogy ilyen erős a szemüvegem..
2021. dec. 6. 20:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tény, van sokkal rosszabb is. Nekem is hasonló volt, nem tűnik soknak, mégis zavart, én megműttettem, amint telt rá.
2021. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem erős. Mit gondolsz a -6 meg a többi milyen? Nekem az egyik -1,75.
2021. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehat annyira nem is erős?
2021. dec. 6. 21:07
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Annyira nem, de ez nem jelenti azt, hogy téged nem zavarhat.
2021. dec. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez hogy lenne erős? Ember, nekem mínusz 6-os! Na az erős....
2021. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Mínusz 2-est nem is mindig szokták hordani, anélkül még el lehet lenni, főleg mondjuk otthon.

Iskolába már biztosan jobb hordani, mert nélküle már homályos lehet a tábla.

2021. dec. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem -1,5/-2 dioptriával olyan volt a látásom, hogy nem ismertem fel arcokat, nem tudtam elolvasni a metrón a megállókat a szemközti ülésről, és mindennek volt egy zavaró árnyéka, illetve fél nap után elfáradt a szemem, és mivel monitor előtt dolgozom, ez nagyon nem mindegy. Zavart sportolás közben, kontaktlencsét nem hordhattam, a szemüveg folyton bepárásodott, amikor olyan idő volt, tökmindegy, mivel volt kezelve.

Nekem megérte megműttetni, ezeket mind megoldotta, és ami a legfontosabb, hogy a műtét előtt a szemfáradás miatt pályamódosításon gondolkodtam, ami azért 35 fölött nőként nagyon nem egyszerű, a szemműtét a munkámat is visszaadta.

Nem sok ez a dioptria, de okozhat olyan problémát ez is, ami megnehezíti a napi életet. Nem kell alábecsülni, csak mert van, akinek rosszabb.

2021. dec. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!