Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elbúcsúzni...

Hogyan lehet elbúcsúzni valakitől, akinek már nem sok van hátra?

Figyelt kérdés
Sose halt még meg senkim, aki közel állt volna hozzám. De most a nagyim beteg és nem valószínű, hogy a jövő karácsonyt megéri. Tudtam, hogy idős és egyszer eljön ez is, de most, hogy valóság, le vagyok taglózva... próbálom úgy felfogni, hogy még van egy kis időnk, de fogalmam sincs, hogyan búcsúzzak el... azt érzem, hogy valamit mondanom kellene, de fogalmam sincs, mit...

2021. dec. 9. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Légy vele minél többet, mondj neki el olyan dolgot, ami fontos neked és szeretnéd hogy tudjon róla. Mond el neki mit érzel, hogy tudjon róla. Nehéz ilyenkor, az biztos. De te legalább búcsúzhatsz.
2021. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el neki, hogy mennyire szereted. Eleveníts fel közös élményeket, amelyekre jó szívvel emlékszel, és köszönd meg neki ezeket is, meg mindent, amit kaptál tőle (a tárgyakon kívül szeretetet, megértést, tudást stb.). És mondd el neki azt is, hogy ha bármikor megbántottad, azért utólag is őszintén bocsánatot kérsz. (ez inkább annak fontos, aki ittmarad, de sokat tud számítani).

Kitartást, sok erőt kívánok!

2021. dec. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Imádott nagymamám 4 és fél éve ment el... Sajnos nagyon messze 300 km-re lakok otthonról és az akkor 1,5 éves kisgyerekem mellől nem tudtam napokra elutazni. A temetésre is úgy mentem, hogy reggel oda, délután vissza, 2 óra a családdal...

Amit megbántam, nem maga a búcsú hiánya, hanem hogy amikor ott voltam még többször megölelhettem volna, még többször megpuszilhattam volna, bárcsak megtehetném most... , mondanám 100x még, mennyire szeretem, és fognám a kezét

folyamatosan.

Ezt tudom tanácsolni neked is.

2021. dec. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szavak nelkul lehet a legtobbet elmondani. Ha jelen vagy, beszeltek mint maskor, ahogy beszelsz, ahogy nezel, ugyis tudja, erzi.

Aposom volt nagyon kozel hozzam. Demenciaja miatt senki nem vette komolyan, farasztonak talaltak. De kozben az ertelem ott volt benne, hiaba felejtett el mindent. Szeretettel bantam vele, es halala elott par nappal megszoritotta a kezem, a szemembe nezett, es azt mondta, koszonom. Pedig nem gondoztam, csak emberszamba vettem.

En nem bucsuzkodnek, ha nem en vagyok, aki tavozoban.

2021. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is tölts vele sok időt, főzd meg/vidd el neki a kedvenc ételeit, italait, beszélgessetek kötetlenül, hallgassátok a kedvenc zenéit, ilyesmik. Amikor vele vagy figyelj rá, és éreztesd vele, hogy csak rá figyelsz, valamint azt is, hogy milyen fontos neked.

Elevenítsd fel a kedvenc közös emlékeid, mondd el az érzéseid és köszönj meg neki mindent. Mosolyogj rá sokat és öleled meg minden elköszönéskor.

Sok erőt kívánok!

2021. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok!

Igyekszem több időt tölteni vele, de sajnos nem a szomszédban van és én 2 pici gyerekkel nem tudok oda elindulni, csak amikor a férjem is ráér elvinni. De ő is mondta, hogy csak szóljak, és megyünk, úgy szervezzük a hétvégéket, hogy többször tudjunk menni. Ő is hadd élvezze még ki a gyerekeket is, imádja őket.

2021. dec. 10. 14:22
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az viszont nagyon jó hír, hogy a férjed ennyire segítőkész és segít ebben :)

A #6 kommentet olvasva még eszembe jutott az is, hogy lehet, hogy érdemes lenne a nagyidnak adni egy kis ajándékot, a picik segítségével: Amikor kicsi voltam anya befestette a talpam és kezem, majd egy lapra nyomta őket és mellé írt pár sort. Vagy ugyanezt meg lehet tenni, csak berúzsozott szájjal. A lényeg, hogy a mama nagyon meghatódott és onnantól kezdve végig kint volt a kis kártya az éjjeliszekrényén.

Biztos vagyok benne, hogy a te nagyidnak is hasonlóan kedves lesz ez az ajándék, és még az is lehet, hogy a picik is élvezik. Kicsit lehet, hogy túlzás, de akár még azzal is fel lehet ezt dobni, hogy mindannyian csináltok egy kézlenyomatot és egyszerre adjátok oda neki :)

2021. dec. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!