Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni, hogy...

Hogyan lehet kezelni, hogy irigy vagyok a jobb sorú ismerőseimre?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, ne irigykedj, az nem szép, de azért tegye fel a kezét, aki sosem érezte.


Pont az ellentéte vagyok a "neki csak megszületnie volt nehéz" típusnak.

Számtalan egészségi probléma (fogyatékosság is, ami miatt állandóan érzékelem, hogy én kevesebb vagyok), családot inkább hagyjuk, nekem mindenért tízszer többet kellett mindig tennem, hogy fele annyi eredményem legyen, mint a szerencséseknek. Pénzünk sem nagyon volt, annak idején kiszekáltak iskolában, mert amikor mindenkinek Adidasa volt, nekem kínais replika. De még sorolhatnám.


Mindenért keményen meg kell küzdenem (és nem úgy tűnik, ennek vége lenne), és akkor amikor az aranykanállal a szájában született ismerősöm, akinek minden, de tényleg MINDEN elsőre összejön (munkahelyre felveszik rögtön külföldön, gyerek első próbálkozásra, lakás) panaszkodik a hű de nagy problémái miatt (például nem jó otthon az internetje), akkor úgy őszintén elönt az ideg és egyben rohadtul fáj. Mert neki fogalma sincs, mik azok a nehézségek.


Koncentráljak magamamra, de nem akarom őket többet hallgatni... az segít, ha megszakítom velük a kapcsolatot, hogy ne érezzem ezt? Akik átéltek ilyet, mesélnének róla, mi okozta az irigységet, hogy kezelték?



2021. dec. 12. 00:12
 1/6 Lupati ***** válasza:
76%

Engem rettenetesen bosszant,hogy a haveromnak tellik egy új lexusra nekem meg csak egy 10 éves toyotám van.Jó hivatása van és sok barátja,családja. Viccesen szánalmas gondok ugye?

Mindenkinek meg van a maga keresztje. Nekem is.De igyekszem nem panaszkodni

és megpróbálok elevickélni az élet sűrűjében.Kinek mit dob az élet.Általában senkire nem vagyok irígy csak azokra azokra akinek sok barátja van.Nekem nem sikerült igaz barátra lelnem csak haverokra.Ez nagyon hiányzik...

2021. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kései Sirató ***** válasza:
42%
Azt kellene megértened, hogy az irigység ártalmas a lelki egészségre, azaz csak saját magadnak ártasz vele és rosszul érzed magad tőle. Szereted rosszul érezni magad?
2021. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%
Nem irigykedni kell hanem tenni a tobb penzert es vehetsz teis 3 evente uj kocsit
2021. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem van olyan ismerősöm, akivel inkább minimalizáltam a kapcsolatot, mert bosszantó, hogy hozzám képest brutál jó helyzetben van, és mégis állandóan panaszkodik valami miatt. Miután tisztáztam magamban, hogy tehetek bármit, akkor sem leszek olyan jó anyagi/érzelmi/egészségügyi helyzetben, mint ő, inkább úgy döntöttem, nem bosszantom magam, és hasonló színvonalon élőkkel barátkozom inkább. De nálunk tényleg hatalmas a különbség az ő javára.
2021. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kései Sirató ***** válasza:
HA ennyire gazdagok vannak körülötted, akkor miért nem kérsz tőlük kölcsön? Aztán vagy megadod, vagy nem, észre sem veszik.
2021. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindannyian a pénzt írtátok, de nekem nem ez (az első), ami zavar, amit irigylek.

Egészség, család, mennyire jönnek össze a dolgaik.... egészségemet hagyjuk, család tele gyűlölködéssel és szintén egészségi problémákkal, ezek, amik nekem igazán fontosak. Persze a pénz nagy segítség, biztonságot ad, de se egészséget, sem harmonikus családot nem lehet rajta venni.

2021. dec. 16. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!