Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik a jobb? Kézzel vagy...

Melyik a jobb? Kézzel vagy géppel dagasztani? Miért nem mindegy az ismerőseimnek, hogyan dagasztok?

Figyelt kérdés

Nem értem az embereket...

Kézzel dagasztok, de van gépem is. És eddig bármikor szóba került a sütés, mindig mikor mondtam, hogy kelt sütiket kézzel dagasztok, kaptam a leszólást, megszólást.

Pl. ismerős mondta : "Jó ég, eszembe nem jutna kézzel, mit fárasszam magam... Nekem van gépem, nem vagyok én öregasszony!"


Hirtelen válaszolni se tudtam, úgy meglepődtem...


Ennyire utálják az emberek a kézi dagasztást? Eszembe nem jutna megszólni valakit azért, mert géppel dagaszt!



2021. szept. 8. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Kinek mi. Általában én is kézzel dagasztok, kivéve ha sietnem kell vagy több dolgot is akarok egyszerre elvégezni. De pl a palacsinta tésztát mindig géppel csinálom. Sosem volt ez még téma az ismerőseim között. Mindeni úgy csinálj a, ahogy akarja.
2021. szept. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Általában szoktunk sütésről beszélgetni, csak azt nem értem, hogy mi olyan bizarr nekik a kézzel való dagasztásban. :D
2021. szept. 8. 13:48
 3/10 A kérdező kommentje:

Sütis csoportban is vagyok a facebookon és ott is volt, aki megkérdezte, én írtam, hogy kézzel dagasztok és ott is egyből fennhangon lehurrogtak, hogy annyi jó gép van már, talán nincs pénzem venni egyet vagy egyáltalán, hogy élvezheti valaki a kézi dagasztást??! Meg, nekem biztos rengeteg a szabadidőm, ha ráérek pepecselni. :D


Az meg sem fordul a fejükben, hogy esetleg azért dagasztok gép nélkül, mert szeretek úgy dagasztani?? Na, mindegy. :D

2021. szept. 8. 13:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Abból, amit idéztél inkább az jön le, hogy csak meglepődnek rajta, nem leszólják. De mondom, csak a te példádból indulok ki.

A meglepődés érthető abból a szempontból, hogy sok ember az egyszerűbb utat választja mindenben, ami kevésbé idő- és erőigényes.

Nem vagy egyedül a kézzel dagasztással se. Én is szoktam, ha olyanom van, mert ritkán csinálok bármit, amit dagasztani kell, a konyhai gépem meg elég vacak, szóval jobban bízom benne, ha kézzel megcsinálom.

2021. szept. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valóban lehet, hogy inkább csak meglepődtek. :)

Mondjuk az biztos, hogy én is szeretem, hogy sok minden egyszerűbb, mióta mindenre vannak háztartási gépek. Gyakran sütök kelt tésztás sütiket, olyan prózai az oka amiért kézzel dagasztok : szeretem érezni, tudom butaság, de ez van. :D

Pedig tényleg ott a kis gépem is.

2021. szept. 8. 14:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg a férjem mániákus tojáshabverő. Imádja kézi habverővel felverni a tojáshabot, pedig azt én is mindig géppel csinálom már. Neki is ennyi az oka, hogy élvezi. :) Én meg ráhagyom, ha ez az út neki a boldogsághoz!
2021. szept. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

Én mindig is úgy tanultam, hogy kézzel "az igazi" és tényleg jobb, még ha időigényesebb is. Szerettem kézzel dagasztani, engem kifejezetten relaxált. Viszont pár évvel ezelőtt ripityára törtem az egyik karom (tele van csavarokkal és fémlapokkal), azóta 3-4 perc után nagyon fáj a művelet, így vettem gépet és azóta csak azt használom.

Mondjuk szerintem aki ilyesmibe beleköt, az nem teljesen százas, nekem teljesen mindegy, hogy ki hogyan csinálja, sőt, az is, hogy süt-e egyáltalán.. Mi közöm lenne hozzá? Próbáld meg nem magadra venni az ilyen kötekedést, ez róluk szól, nem rólad.

2021. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretek sütni és ezt minden közeli ismerősöm tudja rólam. Mondjuk azt már nem mindegyikük, hogy szeretek kézzel dagasztani. De mikor szóba kerül mindig úgy néznek rám, mintha démoni dolgot tennék.🤣🤣🤣🤣
2021. szept. 8. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kis mennyiseghez elo sem kell venni a gepet, de ha nagy sutes van mondjuk Karacsonykor, akkor nem art egy kis gepi segitseg.
2021. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én akkor is kézzel dagasztok, mikor nagyobb mennyiséget készítek. :)
2021. szept. 8. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!