Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek jobb, ha életem...

Szerintetek jobb, ha életem végéig titkolom a munkahelyemen és az ismerőseim előtt, hogy beteg vagyok?

Figyelt kérdés

Az egyetemen elmondtam, de csak azért, mert a gyógyszerektől nagyon le vagyok lassulva és pl. egy 3 órás vizsgánál én 5 órát kapok azt megírni. A többség ugyanolyan velem a tanárok közül, mint bárki mással, de valahogy én nagyon kellemetlenül érzem magam, mert tudják. Most fogok jelentkezni PhD-re is és már most bánt, hogy tudják, de már nem tudok mit tenni. A konkrét betegségemet nem, de azt igen, hogy le vagyok nyugdíjazva.


100%-os egészségkárosodást állapítottak meg, skizofrén vagyok, de nem ártok/ártottam soha senkinek, sosem voltam agresszív, a 40 kilómmal nagyon bántani se tudnék senkit, egy kedves, zárkózott nőnek tartanak. Külföldön élek, itt jobban elfogadják a betegeket, de azért nem akarom magam illúziókba ringatni. Lassan munkába is állok, matematikus lennék, biztosítási matematika alszakkal, be adtam pár bankba a cv-met, illetve lehet az egyetemen is szívesen maradnék PhD után, az orvosom szerint nem kell elmondanom senkinek, az emberek előítéletesek lehetnek. És szerintem igaza is lehet, mert már az is bánt, hogy az egyetemen tudják, de másfelől meg talán az se túl egészséges, hogy ezt teljesen magamban tartom. Szerintetek nagyon félnének tőlem az emberek, ha megtudnák? Talán munkahelyen nem érdemes elmondani, de mi van, ha valakivel annyira megbarátkozom, hogy el szeretném mondani? Mondjuk, ha a munkahelyről, akkor talán jobb titkolni. Az orvosomon kívül csak a nagyon szűk család tudja, meg az egyetemen a tanárok, de azt nem, hogy mi a bajom, csak azt, hogy le vagyok százalékolva.


Sajnos még egy barátom sincs, így nincs is kinek elmondani. Kívülről és a viselkedésemből nem megállapítható a betegségem. Eljárok hetente terápiára és szedem naponta a gyógyszereket, amiket nagyon jól beállítottak. Mielőtt valaki megijedne, az orvosom szerint,ha hetekig nem szedném a gyógyszerem se lenne semmi változás, elég sok időnek kellene eltelnie mire romlana az állapotom. 2x voltam kórházban, mindkétszer a zártosztályon, kb fél évet, tehát nagyon súlyosan beteg voltam, annyira, hogy az agyam bizonyos területei erősen sérültek a pszichózis miatt, de mára már egy viszonylag okés életet tudok élni, tudom/érzem, hogy messze van ez még a teljestől, de legalább már kívülálló nem látja rajtam, hogy beteg vagyok. Itt egyébként munka mellett se vonják meg a nyugdíjat, ezért gondoltam, hogy mindenképp próbálkoznék a munka világában is.



2021. máj. 23. 12:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mondanám el, nem azért, mert szégyellni kellene, hanem mert akik nem ismernek vmit, csak hallottak róla, képesek félni tőle, undorodni indokolatlanul
2021. máj. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám el.(én is mentális beteg vagyok) Sokan abban a hitben élnek,hogy a skizofréneknek 2 személyiségük van. Van a normális,és van a "pszichopata" aki bánt másokat. Szerintem ne mond el.Az emberek nagyrésze tényleg előítéletes,illetve tudatlan ebben a témában.
2021. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak akkor mondd el, ha valakivel már kialakult egy olyan mélységű kapcsolatod/barátságod, ahol úgy érzed, hogy fontos tudnia a betegségedről, vagy esetleg a főnöködnek szólj róla, ha a betegség/gyógyszerszedés bármiben korlátol a munka terén. Egyébként ismeretlenül valószínűleg csak elítélnének miatta, mert az emberek nagy része a szenzációhajhász médiának köszönhetően őrjöngő tömeggyilkosoknak hiszi a skizofréneket. Ha csak később, a bizalmasaidnak árulod el a dolgot, akkor viszont javíthatsz a pszichiátriai betegekről alkotott képükön, azt fogják gondolni, hogy "jé, ilyen normális is lehet egy skizofrén".
2021. máj. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondanám el. Pontosan azért, amit első is írt. Ez a betegség pont olyan, hogy az emberek nem néznek jó szemmel rá, nem is ismerik annyira, ami tudásuk meg van, az kb annyi hogy skizo=őrült.

Ha tünetmentes vagy, akkor nem kell senkinek az orrára kötni.

2021. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha összebarátkozol valakivel, bátran mondd el. Ez része az életednek, ha valaki barátkozik veled, ismerjen meg teljes valódban. Nekem van skizofrén barátom, és edesanyám is ebben szenvedett, amíg tavaly meg nem halt. Egyikőjüktől sem féltem soha. Ezen kívül ismerek/ismertem több ilyen embert is. Sajnos ez a betegség gyakoribb, mint én gondoltam, úgyhogy még az is lehet, hogy akinek elmondod, annak nem te leszel az egyetlen ilyen ismerőse. A munkahelyen viszont szerintem teljesen felesleges elmondani.
2021. máj. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! És arról mi a véleményetek, azt is jobb titkolni, hogy rokkant nyugdíjas vagyok? Mint említettem az egyetem csak ezt a tényt tudják, de már ez is zavar. Lehet azt gondolnák, hogy mindenre alkalmatlan vagyok, ha már leszázalékoltak. Hosszú évek óta van ez a betegségem és általában úgy érzem jobb titkolni, viszont néha előjön bennem az az érzés, hogy már "fárasztó" a titkolás is, de aztán mindig meggondolom magam, mivel gondolom az még fárasztóbb lenne, hogy utána folyton azon kellene rágódni, vajon nem gondol e teljesen őrültnek az illető.


A gyógyszereket nagyon jól beállították, abszolút nincsenek tüneteim, viszont egész nap fáradt vagyok és lassú a gyógyszerektől, viszont jól megtanultam ezt titkolni. Tehát nem mondogatom senkinek,hogy fáradt vagyok és igyekszem nem is mutatni, bár ez nem mindig sikerül.

2021. máj. 23. 13:05
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el a leendő munkahelyeden senkinek, akkor sem, ha hosszabb ideje dolgozol ott. Ha rögtön azzal indítasz, hogy skizofrén vagy, őrültnek fognak hinni, azt gondolják, hogy veszélyes vagy. Ha bizonyos idő után mondod el, mikor már megismertek téged, mint csendes, zárkózott nőt, akkor meg lehet, hogy a hátad mögött fog menni a susmus, hogy otthon vajon miket csinálhatsz. Az emberek tudatlanok és előítéletesek. Egyedül az üzemorvosnak kell elmondanod, hogy mi bajod van, őt meg köti a titoktartás.
2021. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
ne mondd el mert az emberek eloiteletesek, es nem tudjak mi az, egybol a "duhongo orult" jutna eszukbe sajnos.
2021. máj. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Ne mond el. Csak azt nem tudom mi lesz ha a munkaba is lassu vagy, nem csak az egyetemen. A phd alatt nagyon fontos hogy megfelelo tempoban haladj, szoval nem tudom. Nyilvan ha masok munkajat nem erinti, ami azert ritka a kutatasban nem gond. Nem tudom matekon hogy van, lehet hogy ott egyenibb es nem kell annyi csapatmunka mint mas kiserletes phdnal. Munkahelyen is eleg ritka hogy nem erint hogy a masik nem csinalta meg, vagy baromi lassan a feladatot.

Amugy ha le vagy szazalekolva( mindegy mi miatt) joggal gondoljak hogy nem tudod elvegezni a munkat. Egyebkent ha munkaba allsz nem vonjak vissza? Erdekes ez így. Es ezt nem azert irom mert skizofren vagy.

2021. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem vonják meg, itt engedik a törvények a munkát, mert ez jó az államnak is, mert így még többet adóznék, ugye adózom eleve a nyugdíj után is.Nyilván azért nem vonják meg, mert ez a munka lehet csak próba jellegű is. Illetve, ha kirúgnának újra kellene igényelni és itt nem szeretik ennyire a bürokráciát. A lényeg, hogy engedik, ennek már utána kérdeztem a biztosítónál és az orvosomnál is.


Az orvosom szerint nem látható a lassúságom, de mivel ő szakember észrevesz olyasmit is, amit más nem. Szerintem 3 óra alatt is képes lennék megírni azt, amit most 5 óra alatt írok meg, nyilván stresszelne az idő, ami nekem nem tesz jót-mondjuk kinek igen- ezért megkaptam ezt a könnyítést.

2021. máj. 24. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!