Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Visszaüt a sors? Karma? Vagy...

Visszaüt a sors? Karma? Vagy csak véletlenül megkapja ami jár neki? Tudtok hasonló "igazságszolgáltatást"

Figyelt kérdés

Egyik közeli ismerősöm a felesége családja révén lett nagyon tehetős. Csalta az asszonyt fűvel-fával, majd elváltak. Aztán hol ez, hol az a nő élt nála. Egyszer az egyik szeretője anyagilag megalapoztatta vele a vállalkozását, majd se szó, se beszéd némi cuccal együtt lelépett egy másik faszival.

Rokonságban a feleségnek éveken át viszonya volt egy kollégájával. A házasságban nem jött össze a gyerek, a férjével nem akart lombikozni (nem épp kedvező lett volna a viszonyában) Elváltak, majd kiderült, hogy a szerető egyáltalán nem akarja feleségül venni (ahogy ígérgette), a viszonyuk alatt több másik nővel is volt viszonya, teherbe ejtett egy lányt aki meg is szülte a gyereket. A volt feleség meg két szék közül a pad alá esett.


2021. dec. 12. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
A karma nem létezik, egyszerűen sok a kétszínű gyökér a világon.
2021. dec. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg létezik az ilyen.
2021. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
7%
#2 Hát igen, a hiszékeny idióta is sok a világon sajnos:D
2021. dec. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Létezik de ha te gyülölködsz és várod hogy a másiknak rossz legyen az is rossz karmát szül neked. Egyébként nem értem miért ne létezne. Azokat az embereket sem értem akik szerint semmi nem létezik csak ez a világ itt. Elég nevetséges. Valószínűleg ők még nagyon alacsony szinten vannak, jó sokszor jönniük kell majd még ide tapasztalni. Egyébként mindenkinek a jelenlegi élete az az előző életeinek a következménye. Véletlen nem létezik. Megy mindenkinek az ami jár.
2021. dec. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

"Hát igen, a hiszékeny idióta is sok a világon sajnos:D"

Ez nem hit kérdése, hanem a logikáé. Az írásodból ítélve egy cingár 16 éves tini lehetsz. Az olyan embereket mint te kitiltanám az oldalról, hogy az átlag IQ szintet növeljük a weboldalon.

2021. dec. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Oké akkor magyarázd már el, hogy miért nem széles körben elfogadott a karma, ha nem a hiten múlik 😂 A gravitáció, na az nem hit kérdése és széles körben elfogadott, hogy létezik.


Mellesleg közlöm, hogy az IQm 120 fölött van és nem 16 éves vagyok:)

2021. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
6. Mert a tudomány nem képes bizonyítani, de attól még létezik. Sok mindent nem tud bizonyítani mégis létezik. Talán majd egyszer megérted. Egy másik életben. Gyerek vagy még felnőtt testben.
2021. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
14%
Na és mi az amit széles körben elfogadnak, de a tudomány nem képes bizonyítani? :)
2021. dec. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Véleményem szerint az, aki hisz a karmában az hisz a csillagjegyekben is, ami szerintem a karmával együtt nem létezik.


A karma szerintem nem létezik. Ha valami ilyesmi megtörténik az csak a véletlennek köszönhető és annak, hogy sok olyan ember él a világon, aki árt a másiknak. Nem kell mindig mindenben az ezoterikus magyarázatokat keresgélni. Szerintem ez azzal is magyarázható, hogy mindenki életében vannak pozitív és negatív történések.


Továbbá az ember is nagyrészt ösztönből cselekszik és esendő. Nem kell az élet minden területére ráhúzni azt, hogy akármilyen apróságot követünk el azért büntetés jár.


Mivel lehet azt magyarázni, hogy valaki mindenkivel rendes és kedves, de mégis szív pl. párkapcsolatokban. Ez nem karma kérdése, az élet nem olyan egyszerű, hogy mindent meg lehessen azzal magyarázni, hogy “egy felsőbb hatalom akarta így”.

2021. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hívjuk karmának, vagy bárhogy, én mindig megtapasztaltam, amit adtam, azt kaptam vissza. Vice-versa. Akár több év múlva, egy másik személytől. Én hiszek ebben. A tudomány meg tudjuk mennyire megbízható. Lásd geocentrikus világkép, ami tudományosan volt elfogadva. Ennyit a "nagy tudományokról".
2022. márc. 16. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!