Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni olyan...

Mit lehet kezdeni olyan “baráttal”, aki folyamatosan dicsekszik, de a másik felől sosem érdeklődik?

Figyelt kérdés

2021. dec. 16. 01:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van aki amúgy nincs hozzászokva a kérdezéshez a másiktól. Tehát lehet ha magadtól kezdenéd neki mondani a dolgaid, akkor szivesen meghallgatna.


Azonban ha már volt erre példa, és nem hallgat meg többször sem, vagy csak "aha, igen, oké" és folytatja a sajátkát, akkor szépen lassan ghostingold.

2021. dec. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Unalmas lehet hallgatni, és nem is vagy köteles. Most vagy szólsz neki ezért, vagy hanyagolod magát az embert...aztán vagy észre veszi magát vagy nem.
2021. dec. 16. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem kontextusba helyezve dicsekszik, hogy jaj de izgulok holnap megyek nyelvvizsgázni, hanem így a semmiből írja meg, hogy sikerült a nyelvvizsgám. Én meg pislogok, hogy jaaa,a te voltál nyelvvizsgázni.. Meg ugye illik gratulálni is hozzá, holott már nagyon unom.
2021. dec. 16. 01:48
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ez nem dicsekvés, ez tényközlés.

Egyébként meg szerencsétlen mit csináljon, ha vele jó dolgok történnek? Hallgassa el?


"Szia! Mi a helyzet veled?"

"Képzeld sikerült a nyelvvizsgám"

"Jajj, de jó! Ügyes vagy."


Ebben mi a rossz??


Azért a nyelvvizsga nem annyira gyakori dolog, évente max 1-2 alkalommal van.


Azzal már lehet probléma, hogy téged nem hallgat meg. Próbáld magadra terelni a témát, vagy kapcsolódni az övéhez. Pl:


"Szia! Mi a helyzet?"

"Képzeld sikerült a nyelvvizsgám."

"Jajj, de jó! Ügyes vagy. Nem is tudtam, hogy voltál."

"Igen, az utolsó pillanatban jelentkeztem, aztán ki is ment a fejemből."

"Haha, azt én is eljátszottam tavaly a németen."

"De végül sikerült?"

"Éppenhogy."

"Az a lényeg."

2021. dec. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A beszélgetés nem így zajlik, kezdjük ott. Napokig nem beszélünk, semmi szia se semmi, csak benyögi. Nekem is van nyelvvizsgám mégsem éreztem késztetést, hogy dicsekedjek, pláne olyannak, akitől alapesetben meg se kérdezek annyit, hogy ja, te amúgy hogy vagy.
2021. dec. 16. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!