Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha törlöm magam, az segít?

Ha törlöm magam, az segít?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy ennyi kötözködő ember él a világon, mint amennyit a facebook mutat. Tényleg ez lenne az átlag emberi magatartás?

A pandémia és a gyerekem születése miatt is, főleg ettől az évtől több időt töltöttem ezen a közösségi platformon mint előtte.

Úgy érzem lelkileg teljesen lemerített, totál butának érzem magam, egy szimpla kérdésnél leugatják az embert, mindenhol szinte csak a rosszindulat.


Ha letörlöm magam, az segít? Vagy menjek el pszichológushoz?


2021. dec. 17. 08:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs. Pont azért, mert megkímélem magam az ilyentől.

Ha lenne, esetleg alaposan megszűrném, hogy kit akarok látni, milyen csoportba akarok csatlakozni.

2021. dec. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Talán nem kéne olyan oldalakat bekövetned, ahol csak egymást anyázzák és a szardobáláson kívül nincs emmi értelmes posztkomment.
2021. dec. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont olyanokat követek, ahol hasznos információkhoz jutok (külföldön élek és mondjuk utazással kapcsolatban), de nem értem miért kötnek bele az élő fába is. Vagy akár egy szimpla főzős csoport....már nem is tudom hányadikat tiltottam le, mert ott aztán van minden bőven.
2021. dec. 17. 08:15
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell magad törölni, egyszerűen nem keresed fel a közösségi oldalakat és kész.
2021. dec. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

vagy ha nem lennél ennyire buta ahogy írtad fent is, akkor rájönnél, ha valami ennyire negatív hatással van rád, azt szüntesd meg


persze törölheted is magadat, de mi lenne, ha nem ott függnél és élnéd az életedet, hanem a facebookot is egészséges módon használnád és más csatornákat keresnél, pl főzésre youtube és társai, ha meg annyira zavar a negatív hozzászólás, akkor ne olvass hozzászólásokat

2021. dec. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kidobott idő az életedből minden perc, amit ilyen hulladék oldalak bámulásával töltesz el. Nem véletlenül ragasztottam rájuk az "ősközösségi" jelzőt! :D A valós emberi kapcsolatok a személyes kontaktusnál kezdődnek, a többi csak szemfényvesztés, önámítás. Több, mint tíz éve kiléptem ebből a "jóléti hányadékból" - és klasszisokkal jobban érzem magam a világban azóta, mert nem őrlöm magam mások személyre szabott hülyeségein, erőszakosságán, arroganciáján, szükségtelen, semmitmondó okoskodásán és egyebeken.

Van, akinek az jelenti az "életet", hogy naphosszat görgeti maga előtt a semmitmondó, személytelen, reklámokkal teleszart okoskodó, kioktató fosfolyamot, - én meg másképp gondolom. :D

2021. dec. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj pl. Soundcloudot ha szereted a zenét, és levelezz ott zeneszerető emberekkel. Vagy ugyan ez főzésben, keress igényes gasztrooldalakat, és azok fórumjain beszélgess.
2021. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van abban valami, amit írsz, hogy lebutított. Nálam órákig volt úgy, hogy semmit nem csináltam, csak görgettem lefelé az idővonalat meg bámultam. Kb. mint a tévé, úgy kikapcsolta az agyamat.


A kötözködő emberekkel kapcsolatban szintén egyetértek. Egy rakás madaras csoportban benne voltam (pl. Madárhatározó, Madárbarát kert, stb.), de még az ilyen, viszonylag békés témájúnak mondható csoportnál is kötekedtek egymással, hol egy kérdésnél, hol a képek alatt, stb. Teljesen fárasztó és megterhelő volt, hogy bárhová mégy, mindenhol megy a balhézás, a köpködés, a covid, a politika, stb.


Én úgy oldottam meg, hogy a telefonról minden Facebookkal kapcsolatos alkalmazást letöröltem (még a Messengert is), illetve ha gyárilag van a telefonodban, akkor le is tiltottam, valamint számítógépen is korlátoztam magam. Nem töröltem az oldalt (még), mert az ismerőslista olyan, mint egy telefonkönyv, ez nem árthat, ha megvan. Ugyanakkor se bejelentkezve nem vagyok az oldalon, se semmi. Ezt ajánlani is tudom, hogy ha számítógépen vagy laptopon használod az oldalt, akkor használat végeztével jelentkezz ki a fiókodból, különben a háttérben naplózza a tevékenységedet.


Többen leírták már, meg nem egy botrány is volt belőle, hogy a FB bizonyos adataidat elmenti, majd - valószínűleg - eladja harmadik cégeknek... Szóval ajánlatos vigyázni vele. Bővebben az utóbbi pár év termése:


[link]


[link]


[link]

2022. jan. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kijelentkezve is elmenti. Törölni kell a cookiekat kilépéskor, amit legtöbbször csak valami cookie listázó programmal lehet. Madárbarát csoportban persze, hogy sok a kötözködő, mert elég proli téma, úgy mint a főzés is. Ha festészet témájú csoportokba írtál volna, ott biztos nem találsz 1 kötekedőt sem.
2022. jan. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!