Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Illetlenség, ha nem akarok...

Illetlenség, ha nem akarok telefonon beszélni és nem veszem fel vagy nem hívok vissza valakit?

Figyelt kérdés

Albérletben lakok és a tulajdonossal úgy állapodtunk meg, hogy messengeren keresztül fogunk kommunikálni. Nekem ez nagyon szimpatikus volt és én mindenképpen ezt javasoltam volna, mert szerintem sokkal egyszerűbb és praktikusabb. Így tudunk egymásnak képet és fájlokat küldeni (pl. rezsi elszámolás, mérő órák), érthetően és átláthatóan meg lehet fogalmazni mindent, bármit vissza lehet keresni, bármikor megnyithatod az üzenetet és bármikor válaszolhatsz stb. A tulaj viszont később elkérte a telefonszámom, én megadtam (gondoltam legyen meg, ha valami sos dolog van vagy ilyesmi, akkor gyorsabban el tudjuk érni egymást) és azóta mindig telefonon (is) keres. Sokszor küld nekem egy messenger üzenetet (nem sürgős okból kifolyólag), majd azzal egyidejűleg rögtön fel is hív. Ha nem veszem fel, akkor hív többször is egymás után. Engem ez azért zavar, mert eleve nem szeretek telefonálni, de ilyen ügyben és konkrétan vele pedig kifejezetten nem szeretek telefonon beszélni. Szerintem ilyesmit (gondolok arra, hogy pénz, időpontok stb.) sokkal jobb írásban megbeszélni, mert telefonon könnyebb félreérteni egymást, elbeszélni egymás mellett és azonnal kell válaszolni mikor az ember egyébként még átgondolná mikor ér rá stb. Ő ráadásul rengeteget beszél, össze-vissza mindenről és nehezen tudok rá koncentrálni, kiszűrni a lényeget, megérteni és megjegyezni mit mond. Nem is mindig érek rá és sokszor nem tudom felvenni a telefont, ő meg hívogat. Illetve tényleg nem így beszéltük meg.

Ebben az esetben bunkó vagyok, ha nem veszem fel vagy nem hívom vissza?


2021. dec. 17. 17:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Hogy érthető legyen, messengeren mindig válaszolok neki stb., tehát nem magát a kommunikációt kerülöm vagy akadályozom így. Csak mondjuk mikor küld egy üzenetet, majd hív és nem veszem fel, akkor nem hívom vissza, hanem csak válaszolok az üzeneteire. (Eleinte még felvettem neki mikor tudtam, mert azt hittem valami fontosat akart mondani., de nem, ugyanazt mondta el szóban is, amit leírt.).
2021. dec. 17. 17:56
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Vállalom a lepontozást. Nekem is vannak bérlőim. Havonta egyszer találkozunk, mikor fizetik a bérlatidíjat és a rezsit, vagy ha valami probléma miatt kell mennem. Én soha nem üzengetek, telefonon egyeztetünk. Semmi gondom, ha nem veszik fel, mert épp elfoglaltak, de nálam alap, hogy akkor nekik alkalmas időpontban hívjanak vissza. Ha levegőnek néznének, simán felmondanék. Tiszteljük már meg egymást annyira, hogy ha nem alkalmas a hívás, visszahívjuk a másik félt. Én spec mindig felveszem a telefont, még ha rosszkor hívnak is, legfeljebb olyankor szólok, hogy hívjanak x idő múlva, vagy hogy később visszahívom. A számlákat, egyebeket emailban szoktam elküldeni, annak mindkét félnél nyoma van.
2021. dec. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2

Ha telefonon szoktatok egyeztetni és elérhetetlenné válik, nem veszi fel és nem hív vissza, az bunkóság is meg érthetően komoly bizalomvesztéssel jár.

Ha viszont megegyeztek, hogy messengeren kommunikálnak és ír is úgy a tulajdonos, amire kap is választ, de azért telefonon is elmondja ugyanazt meg minden lényegtelen dolgot is, az elég idegesítő.

2021. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha keres valaki, akit ismersz és pont nem érsz rá, akkor ne vedd fel, de később illik visszahívni.

Ha nem akarsz vele telefonon beszélni, akkor legközelebb ha találkoztok, említsd meg neki, hogy napközben elég elfoglalt szoktál lenni, általában nem tudod felvenni, szóval ha nem gond, maradjatok abban, amit eredetileg is megbeszéltetek, hogy messengeren ír, ha van bármi és telefonon csak akkor keressen, ha tényleg sürgős. Ezt normálisan is meg lehet szerintem beszélni úgy, hogy ne legyen belőle sértődés és neked se legyen kellemetlen, hogy túl sokszor hív.

2021. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Én egy éve nem találkoztam/beszéltem a kecó tulajával. Tulajdonképpen minek is? A lakbér a számláján van napokkal azelőtt mint kéne, minden mást havi 2-3 üzenetben le lehet tudni. A lakásba meg nincs bemászkálás; amíg bérlem az ingatlant addig az a privát szférám. 750ezer kauciót fizettem, ha valami nem tetszik kiköltözéskor abból lehet levonni.

Szerencsére egy véleményen vagyunk, hogyha valamit nem lehet 2 mondatban írásban lekommunikálni akkor a fele csak smúzolás, a másik fele önismétlés.

Beszélnék vele, hogy az eredetileg megbeszélt írásos kommunikációt preferáljátok a továbbiakban is. Semmi másért, csak mert ez lett megbeszélve, tartsuk magunkat ahhoz.

2021. dec. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!