Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom már merre lépjek,és...

Nem tudom már merre lépjek,és egyre többször merül fel az öngyilkosság gondolata,amit nem akarok. Kérhetnék tanácsot?

Figyelt kérdés

Volt már ilyen időszakom,tartott 2,5 hónapig,teljesen kész voltam,de ott kívülről láttam magam a gondolataimban,ahogy elvérzek stb. Most az a baj,hogy nem ilyen gondolataim támadnak,hanem,hogy a saját bőrömben vagyok és én csinálom. Szeretem magamat,úgy érzem értékes lehetek a világban,ez fog vissza,de ezek a gondolatok gyakran jönnek a napokban,mert elveszett vagyok.


Elköltöztem albérletbe suli miatt szeptemberben,ott több emberrel élek együtt,de szorongok,de nem hagyhatnám ott,mert meghatározott idő van rá,az egyetemen amit elkezdtem szakot nem tetszik,nem szeretem,és csak úgy válthatok,hogyha tudom merre akarok menni,de egyszerűen nem tudom és így az egész jövő bizonytalan,és félek,hogy semmi nem lesz,félek,hogy ezen a szakon maradok és ismét olyan helyen kell lennem éveket,ahol nem tudok lenni. Nézem màr az OKJ képzéseket is,de egyik sem megfelelő,mert ugye olyan kell,ami biztos munkahely,de ott van az is,hogy nem is akarok az országban maradni,majd a jövőben,de így ez is elhúzódik. Nincsenek barátaim,csak emberek akikkel beszélgetek néha felszínesen. A saját nememhez vonzódom,és ezt mindig is elfogadtam,de itthon sem mondhatom el. Egy optimista és realista személy vagyok egyébként,ezért rossz szembesülni azzal,hogy semmim nincs,és tényleg,mert csak vagyok,és ennél rosszabb nincs,mindig volt célom,de már 2 éve nem találom a helyem,és csak a követelést látom,hogy muszáj valami,de soha nem tudott senki segíteni,amúgy is mindent magamban intézek és azt hiszem most elértem arra,hogy nem tudok megbírkózni az érzéseimmel,a félelmeimmel. Mindig mindenkit ellökök. Nem akarom elcseszni a fiatal éveimet,már rég valamiben remekelnem kéne,már tudnom kéne pontosan miben vagyok nagyon tehetséges,építenem kéne karriert,vagy bármit,hogy tudjak a magánéletemmel is foglalkozni,mert első az lenne,hogy önmagam stabil legyen,de így addig nem jön össze semmi és nem tudom. Nem tudom egy pszichológus tudna-e segíteni,vagy felesleges lenne. Családnak nem merek megnyílni.


2021. okt. 28. 15:07
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odaírni,ha számít,hogy 19 éves vagyok,és lány.
2021. okt. 28. 15:07
 2/3 anonim válasza:
64%

Szio!


Hasonló szituációban voltam én is ezért fogott meg kérdésed.

Először is meg szeretnélek kérni hogy ne bántsd magad, ha érted mire gondolok. Öngyilkos gondolatok nagyon gyakoriak erős szorongást megtapasztaló személyeknél. Ha a szorongásod enyhítve lesz, ezek a gondolatok el fognak múlni.


Másodszor meg kell nyugtassalak, hogy 19 évesen egyáltalán nem vagy lemaradva az életről és nem, nem kellene bármiben is uber tehetségesnek lenned 19 évesen. Még csak most végeztél a középsulival, ez teljesen normális.


Ha van kedved, tudunk beszélgetni később, csak most kinda sietek,de mindenképp akartam erre a kérdésre írni.



A szorongást kellene valahogy mérsékelni, ebben egy jó pszichológus biztosan tudna segíteni:)

2021. okt. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Szia!


Csatlakozván az előttem szólóhoz, bátorítanálak egy pszichológus felkeresésére.


Az írásodból kitűnik, magad is eljutottál odáig, hogy egyedül nem tudod megoldani a helyzetet. Viszont az első lépést neked kellene megtenned.

2021. okt. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!