Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen olyan cselekvéseket...

Milyen olyan cselekvéseket végzünk egy nap, amik nem szolgálják mások érdekét, legfeljebb a sajátunkat, és mégis kötelezően tesszük?

Figyelt kérdés

A kötelezőt úgy értem, hogy törvényileg kötelező. Tehát ha valamit szeretnénk csinálni, akkor amellett kötelezően meg kell tennünk valami mást is, ami legfeljebb csak a saját érdekeinket szolgálja. Egy ilyenekből álló lista kellene nekem. Tudtok ilyenekről?

Példa: biztonságiöv használata autóban. Ha ütközünk, akkor azzal hogy bekapcsoljuk, mások életét nem mentjük meg, legfeljebb a sajátunkat, és mégis kötelező használni.

Olyanból sokat lehet felsorolni, ami mások érdekét (is) szolgálja, a legtöbb szabály/törvény ebbe a kategóriába esik. Illetve olyanból is sok van, ami az élethez kötelező, de nem törvényileg, pl.: evés, hogy ne halljunk éhen. De törvényileg saját magunk miatt kötelező teendőket nem igazán tudok mondani a biztonsági öves példán kívül.



2021. dec. 18. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bukósisak
2021. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenféle biztosítás.
2021. dec. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Ha ütközünk, akkor azzal hogy bekapcsoljuk, mások életét nem mentjük meg, legfeljebb a sajátunkat, és mégis kötelező használni."


Ezzel vitatkoznék. Mivel minden mindennel összefügg,ezért minden szolgálja mások érdekét is. A biztonsági öv is. Nemcsak téged ment meg. Mert ha te életben maradsz,akkor az állam is jobban jár,mert téged fel tud használni mások megmentése érdekében. Ha például én bekapcsolom az övet és ez menti meg az életem,akkor egy esetleges hadiállapot esetén az államnak eggyel több katonája van.

2021. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyalogosként nem megyünk át a piroson, ha sötétben biciklizik valaki, akkor kell láthatósági mellény. Most ezek jutottak eszembe.
2021. dec. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pl. ha nincs bekötve a biztonsági öved és karambolozol, súlyosan megsérülsz akkor a tb milliókat költ arra, hogy felépülj. Ezt z állam nem akarja, ezért van egy sor hasonló tilalom. Ez érthető.
2021. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A xarkeverés.
2021. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!