Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell kötelezően az...

Miért kell kötelezően az üzemorvosi vizsgálat egy sima irodai munkához? Miért írja elő jogszabály?

Figyelt kérdés
Tényleg meg értem mi szükség erre...miért írja elő jogszabály.. nem lehet ezzel visszaélni munkáltató részéről?
2021. szept. 28. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan lehetne ezzel visszaélni?


Azért kell üzemorvosi, mert egy közösségbe nem mehetsz tartós,veszélyes fertőző betegként pl.

2021. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hogyan lehetne ezzel visszaélni?


Pl nálunk van cukor mérés is ha pl kiderül ott hogy cukorbeteg vagyok, akkor tud diszkriminálni a munkáltató


Hát azt pont nem nézik milyen fertőző beteg vagyok esetleg 😁

2021. szept. 28. 13:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Lehetne olyan betegséged amivel nem javasolt az irodai munka és te valamilyen károsodást szenvedsz, akkor beperelheted a munkáltatót. Na, ezt is ezekkel lehet kiküszöbölni. És közösségbe a gyereket se viheted orvosi papír nélkül.
2021. szept. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A munkáltató hivatalosan nem fér hozzá az üzemorvosi vizsgálaton nyert bármiféle leletedhez vagy egészségügyi adatothoz, a minősítésen kívül. Tehát annyiról kap egy szép pecsétes papírt, hogy XY az adott munkakörre alkalmas, korlátozással alkalmas, és azok felsorolva (pl kötelező szemüvegte vagy hallókészüléket használnia), vagy alkalmatlan.


Orvosi titoktartás is van a világon, ha ennél többről beszámol a munkáltatónak, etikai vétséget követ el. Másrészt irodai munkánál miért érdekelné a munkáltatódat, hogyha cukorbeteg vagy? Az iroda nem egy közlekedés biztonságával összefüggő munkakör, ahol ennek jelentősége van.

2021. szept. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2021. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!