Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért furcsa, hogy idegbajt...

Miért furcsa, hogy idegbajt kapok attól az ugatástól, amit a környékemen egyes kutyák minden késő délután leművelnek?

Figyelt kérdés
Szinte már versenyeznek egymással ki tud hosszabb ideig vagy intenzívebben ugatni. És eléggé idegesíteni szokott. Sokan meg ezt valamiért furcsállják bennem
2021. dec. 21. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Természetesnek veszik, hogy ugatnak a kutyák.

Egyébként ugyanez a helyzet nálunk is :) mindkét szomszédban van több kutya is és a mieinket is állandóan ráveszik a hangoskodásra, plusz nem ritka, hogy kint van az utcán egy kóbor jószág és teljesen megőrülnek az utcában a kutyák. Engem is szokott zavarni olykor.

2021. dec. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem furcsa. Van egy olyan hogy Mizofónia. Valakit a rágás zavar, mást a fütyülés, mást a köhicselés, krákogást, téged az ugatás.


Amíg nem lettek nekem kutyáim én rettegtem az ugatástól. :D


Volt 2 kutyás barátnőm. Az egyiknek mondjuk nem igazán ugatós volt a kutyája, csak mondták, hogy nem szereti a vendégeket, ezért elzárták amíg ott voltam. Egyszer amikor mentem ki a nappaliba kirohant a kutya és odarohant elém és elkezdett nézni. Hirtelen azt se tudtam mi van, majd amikor az anyuka odaszólt, hogy ez a póz amiben van a kutya azt jelenti hogy támadni fog akkor beszartam. :D Szerencsére nem lett baj.


A másik barátnőmnek a kutyája meg folyamatosan ugatta a vendégeket és nagyon féltem. Ezt tetézte, hogy például csak szájkosárban vihették a lifttel és még mondták is a barátnőmék hogy vigyázzak a kutyával mert nem szeret engem, szóval mindig féltem hogy megtámad, ezért wcre is úgy mertem elmenni ha a kutya csukott ajtó mögött volt.


Egyszer barátnőmmel este filmet néztünk és bejött a kutya, befeküdt a barátnőm mellé. Csöndben volt, ezt furcsáltam is, azt hittem elkezdett megkedvelni. Mi is csöndben voltunk és egyszerre csak valamiért odanyúltam a barátnőm felé (vagy adtam valamit vagy a távkapcs kellett, nem emlékszem) és a kutya a néma csendbe elkezdett hangosan ugatni. Majdnem beszartam. :D Ott is hagytam őket. A barátnőm meg a kutyáját védte, hogy a kutya azt hitte, hogy támadni akarok.


Amióta vannak kutyáim már nem félek az ugatástól. Se ha az utcán ugatnak meg, se ha vendégségben. Támadtak is már meg minket kutyák, valahogy nem pánikoltam be.

2021. dec. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy kislány koromban is ha olyan helyre mentünk ahol volt ugatós kutya mindig menekültem. Mondták sokszor, hogy próbáljak ellazulni, mert a kutya megérzi ha félek, de kutyaugatás mellett nem tudtam sohasem ellazulni. Minél jobban ugatott, annál jobban rettegtem.
2021. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem is zavar, néha arra gondolok, hogy valami régi rossz emlékemet idézik fel. Mert hogy a kutyák sokszor azért ugatnak, mert egyedül érzik magukat, és gyerekkoromban volt egy ehhez hasonló szitu. De ez csak spekuláció...
2021. dec. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
milyen szó ez a "leművel"...???
2021. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!