Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy idősebb lánygyereknek...

Ha egy idősebb lánygyereknek 2 vagy több fiatalabb testvére születik, általában ő neveli őket. Lányok, mi a tapasztalatotok? Mennyire volt gyerekkorotok a tesók mellett?

Figyelt kérdés

#gyereknevelés #lánytestvér #gyerekkor #sokgyerekes család #legidősebb testvér
2021. dec. 23. 20:10
A kérdező szavazást indított:
Igen, gyakorlatilag én neveltem őket (főzés, mosás, takarítás, pelenkázás, fürdetés)
Segítettem nevelni őket (gyerekfelügyelet, elmenni értük az oviba, reggeli és vacsora készítés)
Nem, nem volt dolgom velük (van idősebb tesóm, inkább ő szállt be)
Nem volt dolgom velük, mert nagy a korkülönbség, és/vagy már elköltöztem, amikor születtek
Nem volt dolgom velük, anyukám és apukám megoldotta
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért szoktak a kisebbségi megélhetési szülők elsőre rögtön egy óvónőt szülni, hogy ne nekik kelljen majd pesztrálni a többi kipotyogtatottat.
2021. dec. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Én nem a testvéremmel voltam így, hanem az unokahúgommal.


A nővérem fiatalon szült, még otthon lakott, a pasija pedig ott hagyta, amikor megtudta, hogy terhes. Rengetegszer kellett vigyáznom a gyerekére, emlékszem olyan esetekre, amikor kb. 9-10 voltam és több órára egyedül hagyták velem, mert a nővérem elment bulizni meg barátnőzni, a szüleimnek meg megint volt valami dolguk. Egyik ilyen alkalommal az unahúgom elcsúszott a kövön és beverte a száját, amíg épp wc-n voltam és amikor a szüleim hazajöttek, agyba-főbe vertek, amiért nem vigyáztam rá. Kb. 12 éves koromtól kezdve folyton szidtak, hogy miért nem vagyok olyan, mint más, normális gyerekek, akik eljárkálnak ide-oda a barátaikkal, biztos mindenki utál az osztályomban, ezért nem hívnak soha sehova. De amikor néha el is hívtak valahova és itthon mondtam, közölték velem, hogy én csak ne menjek sehova, mert az unokahúgom nem maradhat itthon egyedül...

2021. dec. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Dehogy, én is ugyanúgy gyerek voltam, mint az 1 évvel fiatalabb tesóm. Vagy az 5 évvel fiatalabb. Csodálatos gyerekkorom volt. Normális szülőkkel. Nincs idősebb tesóm. Mentem suliba a kisebbikért, de nem azért, mert kellett, hanem mert ő megkért rá, mert hiányoztam neki és mesélni szeretett volna hazafelé az úton. (Más városban tanultam, ritkán voltam otthon) Már évek óta egyedül járt suliba akkor.
2021. dec. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk hat év van, sokszor rám volt bízva (ezt pl. úgy kell érteni, hogy én voltam 10 év éves, ő 4 éves, és a nyakamba volt akasztva, úgy mehettem le a játszótérre.) Sokszor meg tudtam volna fojtani egy kanál vízben (most sem jó a kapcsolatunk, felnőtt korban.)
2021. dec. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ez volt, 2 fiatalabb testvér, állandóan nekem kellett rájuk vigyázni, nem mehettem sehova a velem korúakkal miattuk, a mai napig úgy gondolok rá, hogy elvették a gyerekkorom. Felnőttként pedig le se tojnak, nincs semmilyen kapcsolatunk, utálom őket.
2021. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyunak 9 évvel fiatalabb a húga, mesélte, hogy konkrétan nem volt kamaszkora, állandóan a tesojat kellett pesztralni, ő vitte mindenhova, ő tanult vele. Aki még idosebben kap tesot, el sem tudok képzelni, mit élhet át :(
2021. dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!