Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szórakozásnak az ellentéte a...

Szórakozásnak az ellentéte a munka?

Figyelt kérdés

2021. dec. 26. 15:54
A kérdező szavazást indított:
Jól tudom
Nem jól tudom
18 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem az unalom az ellentéte. Az én munkám szórakoztató számomra.
2021. dec. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Voltam építőipari segéd, àrufeltöltő, úszómester, büfés segéd, vagyonőr, de egyik sem volt szórakoztató. Mellékàllàsban voltam már burkoló (egyik szakmám az), azt szerettem, de azért a szórakoztató kifejezés túlzás lenne.

Voltam egyszer csoportvezető, ott sok buta embernek dirigàlhattam, és ellenőrizhettem a munkáját, az szórakoztató volt számomra. Az emberek nagyjából szerettek, és nekem sem volt bajom senkivel. Csak a túl kevés fizetés miatt nem maradtam, csak a próbaidőszakban. Sajnos amennyit kínáltak abból én nem jöttem volna ki hosszútávon, pláne hogy napi bejelentéses meló volt.

Lényegében a munka 1000 esetből 999-szer nem szórakoztató, hanem teher, és kötelességből csinálja az ember. Tehát lehet mondani azt, hogy ez az ellentéte.

2021. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert a semmittevésnek az ellentéte a munka.
2022. jan. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

itt szórakozás, mint tevékenység. szerintem megállja a helyét. a munka az szívás, amikor sz0patnak. (most nem szó szerint gondolom itt; bár van olyan munka is asszem; én nem tudom, nem értek hozzá.)

akinek nem olyan munkája van, amit szeret, az szív.--mint ige.

akinek meg hivatás/hobbi amivel a pénzét keresi; az nem dolgozik; annak nem kell dolgoznia, melóznia. De persze azért korán kelni ott is kell, csak ott olyat csinál, amit szeret is; tehát nem érzi, hogy munkázik, mert szereti amit csinál, élvezi a feladatait, örömet okoz neki az a fajta tevékenység, amihez korán szokott fölkelni.

tehát a meló, a munka, a szó legszorosabb értelmében olyan, amikor olyat kényszerítenek rád csinálni, amit nem szeretsz, amit utálsz, ami nyűg számodra.

ha meg olyasmi dolgot csinálsz, amit szeretsz, akkor nem dolgozol, az nem munka, hanem hobbi/hivatás. jó, persze, abban is van munka, pl ha valaki folyamatosan zoknikat kötöget, lehet, hogy egy idő után már el is unja; de hogy úgy alapvetően szereti azt a tevékenységet, akkor ő nem egy munkának él, hanem hobbinak , hivatásának; és akkor ja azért kapja a fizetést, hogy olyat csinál, amit szeret, tehát nem dolgozik. de még mondjuk olyan is lehet pl, hogy valami feladat, valami tevékenység mondjuk 70% szórakozás; és mondjuk 30% munka, amikor pl nagyon nem lehet ellazulni, amikor nagyon koncentrálni, összpontosítani kell. vagy akár pl fordítva is lehet, bármilyen arányok lehetnek, ami kiadja a 100 százalékot.

2022. jan. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*szórakozás , mint tevékenység, pl elmegy egy diszkóba, vagy kocsmában összeülni és társalogni a haverokkal és jókat-nagyokat nevetgélni.


vagy pl külön szórakozás, amik ilyen random dolgok, amik nem lettek eltervezve, csakúgy az eszébe ötlött valakinek; pl hogy pl valaki azzal szórakozik a plafonnak dobál egy labdát, vagy böködi a másiknak a nyakát az ujjával, vagy hogy nemtom, mondjuk kezébe vett valami fonalat, ami elő lett véve valamiért, amit bárki elővett,és azt csavargatja, vagy eszébe jut, hogy hógolyókat dobál a falnak, és ezen szórakozik; vagy nemtom. szal tehát ilyen két értelmű; tehát van, amikor eltervezi, elgondolja, hogy elmegy mondjuk bulizni ---na, ennek az ellentéte a munka; a másik pedig, amikor böködi csak az ujjával, akkor annak nem az ellentéte a munka. annak pl a normalitás, vagy az unalom. de pl még a rejtvényfejtés az is lehet pl egy ilyen spontán tevékenység, annak sem annyira ellentéte a munka, bár az már ott van a határmezsgyén; most, hogy így belegondolok. tehát tudhat pl akár ellentéte is lenni, meg nem is , a munkának a rejtvényfejtés. tehát pont a határon van, asszem ez az egy például.

2022. jan. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!