Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit kerestek egy hónapban...

Mennyit kerestek egy hónapban nettóban, ebből mennyi marad meg hónap végére? Elégedettek vagytok ezzel az életszínvonallal, vagy lemondásokkal jár? Mennyit szeretnétek keresni (a realitások talaján maradva)

Figyelt kérdés

Magamról, nettó 250 ezer forintot keresek, + 15 ezer a szépkártyára, de nem igazán jutok el egyről a kettőre.


110 + rezsi az albérlet pedig még nem is főváros, 60 ezer elmegy ételre, 5 ezer havonta elmegy telefonszámlára, néha 1-1 sört megiszok péntekente a haverokkal de ennyi.


Imádkoznom kell, hogy ne romoljon el telefon/hűtő/tv/ akármi, vagy ne legyen beteg, mert akkor lehet már mínuszra jönne ki a hónapom.


Persze lehet könnyebb lenne barátnővel, de nincs, persze lakhatnék albérletben valakivel közösen, de szerintem nem olyan nagy elvárás az, hogy az ember szeretne magának egy kis garzont, amit csak ő bérel.


2022. jan. 2. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Svédországban dolgozom, sportolóként.

Mindeféle pénzt összeszámolva,havi 8-10 ezer euróra jön ki a fizum,svéd koronában.

Itt van egy 2 szobás plussz amerikai konyhás nappalis erélyes lakásom.

magyarban vettem egy vidéki kisfaluban egy gyönyörű szép kertes házat, hatalmas kerttel, ha hazamegyek, oda szoktam menni.

Autóm nincs, itt az egyesület szponzori pénzekből mindenkinek egy volvot ad, jelenleg egy xc 60as városi terepjáróm van.

2022. jan. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Durván nettó egy felest, 200-350k között marad, nagyon változó. Egyfelől elégedett vagyok, könnyedén megélek, ha valami kell, megveszem. Másfelől, nagyon nem elég nagyobb tervekre. Pl. a lakásomat cserélni akarnám egy kisebb házra BP agglomerációban (inkább építeni, mint használtat venni, felújítani, átépíteni). Az igényekhez mérten erre kevés ez a pénz. Pláne, hogy még drága hobbim is van, amhez kellene a ház.

Amivel most elégedett lennék, az olyan nettó 650-700k, ez reális is lenne, ha váltanék, de túl jó helyen vagyok hozzá. Pár évenbelül a nettó 900k-1M sem kellene elérhetetlen legyen.

2022. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mit eszel hogy 60 elmegy kajára? 🧐😬

Én 240et keresek, 110 rezsivel együtt az albérlet. 10 a telefon és tévé előfizetésem egyben. Heti 10 megy el nekem Max kajára de nekem az a nagyon nagyon nagyon Max. Pedig eszek rendesen és nem sajnálom magamtól a nasit stb.

20 ezer Max 1 hónapban nekem a cigi és marad 60 ezrem még.

Havi 2 hétvégén fixen van valami programom. Mozi, buli, vásárlás (ruhák ha szükséges) plusz 10et félre teszek minden hónap végén.

Tehetnék többet is de szeretek szórakozni, vásárolni.

Nekem így jó. Teljesen élhető.

29/N

2022. jan. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nettó 180 ezret keresek, a hónapban fognak ELVILEG emelni + nem lesz szja. Még itthon lakom, szóval szinte csak az autóra költök, tudok félretenni is. Ha elmentem egyetemre (1 év kb), onnantól leszek teljesen külön. Arra gyűjtök. Jövő hónaptól akarok váltani. Kitanultam egy építőipari szakmát, és abban jó pénzt látok, és szeretem is. Végre nem 170-180 ezrekkel fogok bohóckodni.
2022. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nettó 300 ezer Ft plusz SZÉP-kártya juttatás plusz magán-egészségügyi szolgáltató.


Nem marad semmi hó végén, mert a lakásban (szerencsére saját) nagyon sok dolog rossz állapotú vagy el is romlott az elmúlt időszakban és őszintén megmondom, vágyaim is voltak már, miután 5,5 éve dolgozom... Viszont korábbról van megtakarításom.


Belegondolva rengeteg kiadásom volt a lakásra, így azt kell mondjam, ezek nélkül kényelmesen kijöttem volna.


Munka mellett tanulok, így se időm, se kedvem nincs mindig magam főzni, a rendelés 3.000 forint/ebéd, a kajáldában evés 1.500 Ft/ebéd, ha főzök, akkor az 3-400 Ft/ebéd. Reggelit mindig magamnak csinálok, rozskenyér valamivel rá és zöldségek.

Ruhát minimális mennyiségűt vásárolok (rühellek vásárolni), utazni max 1-2 naposakat szoktam, de abból volt bőven 21-ben.


Igazán kényelmesen, egyedül, sajátban 450-500 ezer közé tenném a szükségletet. Így félre is lehetne tenni, nem is lenne muszáj főzni, lehetne költeni egészségre, fogászatra, mentális egészségre stb.



29N

2022. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Ekkora fizetésből nem kell 110 ezres albérletet bérelni, aztán nem élnél úgy mint egy koldus. Vidéken 70-80 ezerért is hirdetnek lakásokat, garzonlakást olcsóbban is találsz, aztán ha lesz párod együtt kivehettek egy nagyobb lakást. Mit érsz a 110 ezres albérlettel, ha mellette gagyi kínai ruhákban jársz meg szívni kell a fogadat egy drágább ebéd miatt?!
2022. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

350-et kapok, meg még jár hozzá a GYED nyárig. Így a kettővel együtt elégedett vagyok, de miután lejár a GYED már kevés lesz szerintem. Mondjuk így, hogy ketten vagyunk a férjemmel, nagyon nem rossz az anyagi helyzetünk, de ha egyedül élnék (+a gyerek most már, ugye), akkor ez a 350 nem lenne elég semmire.

Amúgy a költéseink: 75 a lakáshitel, az évi összköltség kiátlagolva olyan havi 50 az autóra, bevásárlás (kaja, háztartás, pelenkák, stb) 180 körül (változó, karácsonykor több, eseménytelen hónapokban kevesebb), rezsi szintén 50. Félre tudunk tenni és ha valami elromlik, nincs gondunk, de hosszú távú anyagi célok (pl egy nagyobb ház) az már sokkal nehézkesebb, mint egy sima hűtő. Egyébként ha a nagyobb ház már meglenne, az életszínvonalunkkal maximálisan meg lennék elégedve. Így is meg vagyok, csak azért egy másfél éves gyerekkel nem ideális hármasban lakni a 40nm-es lakásban, szóval nem annyira opció a költözés.

2022. jan. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%
480-500 ezer, de mostanában nem tudok 100 ezernél többet félre tenni, mert mióta egyedülálló vagyok sok elmegy a piára és arra, hogy f@szságokat veszek.
2022. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
400-450et keresek, 150 a keco, 100at kb elkajalok, 20-30 spangli, +teloszamla, ruhak, bulizgatas stb. Kb mind elmegy ha nem figyelek, de mostanaba 100at felrerakok.
2022. jan. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

450 nettó + 35 szép kártya. 120 az albi, rezsi kb 45 (közösk,víz,gáz,villany, tv,net,telefon,netflix). Autó tankolás havi 40. (Nyilván van karbantartás is, ezt most nem tudom pontosan, a 2021-es évre kb 400-ban volt a szervizelés.) Kaját nem tudom pontosan, ritkán főzök. Rendelek mindig, így 120-150-re saccolnám / hó és még a szép kártya 35 ezre is kajára megy el. Kb 100 marad minden másra. Van, hogy nem tudok félretenni, de ha odafigyelek és főzök is, akkor 100-150 megmarad. Ha úgy túlórázom és mindenre figyelek 200-at is félre tudok tenni, bár ez ritkább alkalom. Mondjuk évi 1-2.


29F

2022. jan. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!