Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Online is lehet jelentkezni...

Online is lehet jelentkezni munkaügyi központba, vagy mindenképpen be kell menni? Plusz pár kérdés

Figyelt kérdés

Most szűnt meg az első munkahelyem - 11 hónapig dolgoztam ott.

Még új vagyok a munka világában, szóval nem igazán értem mit-miért kell, szüleim meg nem igazán tudnak válaszolni a kérdésimre, mert egyikük soha nem jelentkezett be oda, másikuk meg tizen x éve volt 1x ott, és azóta nem tudja, hogy mi változott.


Szóval

1. kérdésem a címben szerepel

2. Mire jó bejelentkezni ide? (a tb-n kívül)

3. Munkanélkülit vagy az álláskeresésire érdemes jelentkezni? (úgy hallottam, hogy a munkanélküli járulék csak 1x vehető fel)

4. Ha jelentkeztem a munkaügyibe, de aztán találok magamtól munkát, kell jelezni nekik?

5. Ha lehet online jelentkezni, akkor területet is kell jelezni, hogy merre keresek munkát, vagy ők ajnálanak, ahova épp keresnek?


Bocsánat a sok kérdésért, de tényleg új nekem ez az egész.



2022. jan. 2. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet online bejelentkezni.

Ha regisztrált álláskereső vagy, akkor a tb-d rendezve van. A leendő munkáltatód adókedvezményt kap utánad.

Álláskeresési járadékra akkor vagy jogosult, ha az utóbbi 2 évben van 365 nap tb jogviszonyod. 90 napig jár az ellátás, ha 30 nap után lesz munkád, de onnan pl.: 6 hónap után elküldenek, akkor a maradék 60 napot még ki tudod használni.

Ha regisztrált álláskereső vagy és találsz munkát, akkor jelezni kell nekik. A tb kiskönyvedet is bekérik a regisztrációkor, amikor jelzem, hogy sikerült munkát találni, akkor adják ki neked.

2022. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

1: Csekkolásra lehet online, de első regisztrációhoz személyesen kell menni. Vigyél minden papírt.

2. Gyakorlatilag tb, meg igényelhetsz aktív korúak ellátását

3. Erre nem tudok válaszolni, tudomásom szerint a munkanélküli és az álláskereső ugyanaz.

4. Azt hiszem a szerződést be kell szkennelni nekik, de mindenképpen jelezni kell

5. Nem fognak ajánlani semmit nyugi, 3 hónap múlva behívnak egy ilyen 15 perces előadásra és kb ennyi

2022. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!