Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gondolkodtatok már azon,...

Gondolkodtatok már azon, mennyivel szerencsésebb lett volna egy nyugati országba, vagy Amerikába születni, ahol jóval jobb emberek, életviszony és összességében élet van?

Figyelt kérdés
Beleszülettem ebbe a szeméttelep országba telistele átlagmagyarral, aki az egyik leggyomorforgatóbb nép. Összeszedni pénzt költözésre nehezebb, mint akárhol máshol, mert a forint gyakorlatilag Monopoly játékpénz és nagyon nehéz még a kezdőtőkét is összeszedni. Általános gyűlölet, rosszkedvűség, pesszimizmus, utálat, kirekesztés, irigység és zsugoriság jellemzi a magyart, egy kihasznált, kizsákmányolt és leharcolt nép vagyunk (vagyis vagytok, én nem tekintem magam magyarnak).
2022. jan. 13. 10:23
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%

Az attitűdöd alapján pont olyan vagy, vagy rosszabb, mint akiket szídsz.


Én éltem több nyugati országban (Kanada, UK, Német o, többek között), és fejlett keletiben is (Singapore, Kína). Nem őrületesen nagy a különbség életszínvonalban. Ott többekben megvan a kompetencia és akarás, ami pl belőled is hiányzik, és nagyjából ennyivel vannak előrébb. Én most itthonról dolgozom nyugati klienseknek, és sokkal jobban jövök ki pénzügyileg mintha nyugatról tenném. Mo-n élni egy lehetőség, ha ki tudod aknázni.

2022. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%
Az átlag magyar jobban él, mint az átlag amerikai, szóval... Ne New Yorkból indulj ki, ha egy világvégi kis településre születsz valahol Alabama közepén, akkor semmivel sem vagy előrébb, mint itthon, sőt. Máshol sincs kolbászból a kerítés, EU-ban a nyugatibb országokban persze valamennyivel jobb az életszínvonal, mint itthon, de hogy az emberek univerzálisan mások lennének, azt kétlem. Hiszed vagy sem, Németország többsége is átlagnémet, ahogy itthon is a többség átlagmagyar, mert ezt jelenti az "átlag" kifejezés.
2022. jan. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
61%
Két éve amerikaiakkal dolgozom, és kezdek belelátni az ottani munkaviszonyokba, eü helyzetbe. Na kösz nem, hidd el, ezerszer jobb Magyarországon. Nyugat-Európa még nem lenne rossz, de kifejezetten vekengeni, hogy bárcsak máshova születtem volna, nem szoktam. Van szép családom, kényelmes otthonom, mókás munkám, szórakozásom is akad, szerintem jó az életem.
2022. jan. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Jobb emberek Amerikában? Nézz egy kicsit Investigation Discovery-n műsorokat :D

Egyébként mindenhol vannak szegények. Amerikában arányaiban még többen, mint itthon. Aki nem tesz semmit a saját boldogulásáért, az se Amerikában, se nyugaton nem fog jól élni.

És itthon is nagyon sokan normálisan élnek.

Rád jellemző a rosszkedvűség :D nem mindenki másra.

Egyébként jártál te már valahol? Én bejártam a fél világot és máshol sem boldog mindenki, máshol is ugyanúgy vannak nem túl kedves eladók,ügyintézők, és az utcákon sem mosolyogva, ugrándozva, lelkesen röpködnek az emberek.

2022. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
34%

Amerika...

Szilveszter éjszakáján egy 6 gyermekes családapa halt meg, mert a rendőr felszólítás nélkül lelőtte, mert azt hitte terrorista, pedig ő csak párszor a levegőbe lőtt éjfélkor. Ezért kellett meghalnia. Élnél egy olyan országban, ahol bármikor kinyírhat egy rendőr pusztán félelemből?

2022. jan. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#5 Aha, nálunk pedig rendszeresen halnak meg emberek abba, hogy csúnyán nézel a nem napon barnult kollégára és a "bökő" máris a gyomrodba fúródott. Az attrocitások egyes járatokon jóval jellemzőbben (1-es vili, 3-as vili, 9-es busz, 28-as villamos, stb.).
2022. jan. 13. 11:00
 7/26 anonim ***** válasza:
91%
Tipikus demagóg szöveg. Látszik, hogy fingod sincs semmiről igazából.
2022. jan. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Tipikus ignoráns válasz. Látszik, hogy idejöttél lobogtatni az okádnivaló pirosfehérzöld zászlót, hogy megpróbáld elhitetni, hogy ennek az országnak csúfolt hulladék nem is annyira rossz.
2022. jan. 13. 11:02
 9/26 anonim ***** válasza:
92%

Mondjuk születhettél volna Bangladesbe, vagy valamelyik rohadtul elmaradott szegény országba. Vagy mit szólt Észak-Koreához? Gondolkodás nélkül rohannál vissza az annyira lenézett Magyarországra. Szóval minden viszonyítás kérdése.

Egyébként pedig tegyél magadért, senki nem fog sorban állni, hogy felajánlja neked a mennyországot.

2022. jan. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Egyáltalán nem gondolom, hogy Magyarország annyira de hű de fasza hely lenne, valahogy mégis tudok boldogulni.

Tudod miért? Mert a saját dolgaimért csak és kizárólag én vagyok a felelős. Lehet ujjal mutogatni a kormányra, a szomszéd Sanyi bácsira vagy az emberekre, de az igazság az, hogy te vagy a felelős a saját boldogulásodért.

2022. jan. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!