Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért akarnak egyes emberek...

Miért akarnak egyes emberek megváltoztatni másokat?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak én mozgok olyan környezetben, de egyre többször futok bele ilyesmibe, de a barátaim is számoltak már be ilyenről.

Már nem egyszer kaptam kéretlen "tanácsot" és egyszerűen nem értem, miért csinálják ezt. Egyik ismerőstől már többször megkaptam, hogy mennyivel jobban néznék ki másmilyen hajjal. Néhány rokon is előszeretettel mondja meg, hogy mennyivel jobban tetszenék a fiúknak, ha vékonyabb lennék (hozzáteszem, teljesen átlagos az alkatom, és egyébként sem keresek párt). Ne legyen piercingem, mert az csúnya (nekem meg tetszik). És még megannyi ilyen mondat...

Viszont, én teljesen jól érzem magam a bőrömben, meg vagyok magammal elégedve, úgyhogy épp ezért nem értem, miért kapok ilyen tanácsokat. Ha megkérdezem, hogy szerintük szebb lennék-e így vagy úgy, akkor más, de az ilyen kérés nélküli tanácsoktól rosszul vagyok. Főleg, hogy rendszerint valami olyat javasolnak, ami teljesen távol áll tőlem és rosszul érezném tőle magam.

Miért akarnak az emberek megváltoztatni másokat? Vagy miért gondolják, hogy valaki "feláldozza" a külsejét és megváltozik az ő kedvükért?


2022. jan. 13. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek már csak ilyenek voltak, "vannak" és lesznek, ilyen az emberi természet.

Sokszor én is kapok ilyen tanácsokat, de általában elgondolkodom rajta, hogy van-e benne igazság, mert sokszor egy külső szemlélő jobban látja a dolgokat, mint én saját magam. Természetesen ha teljesen biztos vagyok a dolgomban és rendíthetetlen az önbizalmam, akkor tovább lépek és annyi.

2022. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem olyan nagy baj ez, szerintem. De jogodban áll a saját döntésed szerint élni. Van más valaki is aki azt kéri, változzunk át az elménket működtető erő által.

Miért? Mert nagy jutalma lesz!

2022. jan. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem az ilyen embereket. Nekem is vannak ismerőseim, akik amúgy jól néznének ki, de nem tetszik pl. a hajuk, mégse mondom nekik, mivel feltételezem, hogy felnőtt emberekként nem az anyukájuk vagy akárkijük dönti el, milyen hajat csináltassanak a fodrásznál, hanem ők, mert nekik az az adott hajstílus tetszik :D Ha nekem ilyet mondanának, én is megmondanám az adott személynek, hogy szerintem ő is jobban nézne ki, ha lefogyna meg úgy kb. mindent megváltoztatna a külsején. Van egy olyan érzésem, hogy fordított esetben még ők lennének felháborodva.
2022. jan. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Észrevettem, hogy vannak pl.: a pszichológusok, a mentálhigiénés szakemberek, a coach-ok, és tsi. Ezek mind, egytől egyig vagy defektesek, vagy van valami régi traumájuk, ami részben "jó", mert tapasztaltak rossz dolgot, így nem feltétlen csak a szakkönyv szerintieket bemagolva tudnak segíteni, viszont egyben mivel maguk is gázok, így a másik-, azaz a kliensek mentén igyekeznek gyógyulni ők is, ami azért nem fair.

Vagy lelkileg egészséges az a segítő, vagy ne válassza ezt a területet.

2022. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!