Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan szolgáltatás/sza...

Létezik olyan szolgáltatás/szakember, aki azzal foglalkozik, hogy fiatalkorától fogva a legjobb tanácsokat adja az embernek, hogy ne b@***a el az életét?

Figyelt kérdés
Rájöttem, hogy totál kaotikus módon logika nélkül alakítottam eddig az életemet és sose tudtam (jó)döntéseket hozni. Eleve 14 évesen olyan területet választottam amiben később se tudtam, hogy mit akarok. Most 26 vagyok egyetemista és gőzöm sincs, hogy fogom befejezni, mert pl. a szakdogámhoz semmit nem konyítok, de a szakmai tapasztalatom is alapból 0. Amikor lett volna még elég pénze a szüleimnek, akkor nem tanultam nyelveket, mert nem érdekelt, most már szívesen tanulnék egy sima szakmát is meg nyelveket, de nincs rá pénzem/időm/merészségem. Sose tudtam mit akarok az életben, rengeteg olyan dolog volt amiről azt se tudtam, hogy tudhatnám (ha értitek mire akarok kijutni). Szóval teljesen tanácstalan és reménytelen vagyok az életemmel kapcsolatban. A szüzesség/magánélet/nulla szociális kapcsolat meg már csak hab a tortán, mert bár ezek is fontosak, de nem anyagi jellegűek. Ezért most azok kezdtem gondolkozni, hogy vajon léteznek-e olyan "szakember jellegű mecénások", akik azzal foglalkoznak, hogy egy-egy embert jól megismernek, kapcsolatot tartanak velük és alakítják az életüket ill. helyettük meghozzák a leginkább racionális döntéseket, amelyek az illető életét pozitív irányban terelik. Természetesen mindez pénzért. Léteznek-e vajon ilyen emberek és ha igen, akkor mennyit kérhetnek el? Kár hogy senkim nincs aki irányt mutatna nekem. :(

2019. márc. 30. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Ez lenne az apa.
2019. márc. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1: Ideális esetben, ha nem egy elcseszett szakmunkás famíliába születek, akiknek még szerencséje és könnyebb élete volt a régi rendszerben ezért fel tudtak nevelni, de világlátást, perspektívát, víziókat és iránymutatást már nem tudtak nekem adni. Nem bántom őket, mert szeretem őket, de sajnos a maguk szerethető módján buták sajnos.
2019. márc. 30. 18:26
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
kezdj talán élni. a pénz az út szélén hever, meg a nők is
2019. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak előny, hogy nem erőltettek rád semmit.

Örülj neki.

2019. márc. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem kap az élethez útmutatót, de elég csak azt megtanulni, hogy bármikor újra lehet kezdeni. Csak akkor maradsz örökre szerencsétlen, ha életed végéig arra fogod a sikertelenségedet, hogy mások nem magyarázták el, hogy mégis mi a legjobb neked, és hogy kell élned.

Használd az eddigi tapasztalataidat hogy elkerüld a jövőbeli bukásokat.

A szüleidet pedig ne nézd le, ők legalább képesek voltak kialakítani egy saját életet, ami több, mint amit te jelenleg el tudsz mondani magadról.

2019. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"de elég csak azt megtanulni, hogy bármikor újra lehet kezdeni"


Ne haragudj, de ez blődség. Ha most édesapám se tudna dolgozni a táppénzen élő anyám mellett (ne adj Isten mindketten meghalnának), akkor 2 hónap múlva már az ajtón kopognának a kilakoltatás miatt. 2 hónap alatt pedig egy gyári melós interjúra se hívnak be (ha egyáltalán be akarnak hívni) nemhogy felvegyenek nulla szakmai tapasztalattal. Ha ez a forgatókönyv megvalósulna, akkor én tuti az utcán végezném onnan pedig tudjuk, hogy nincs visszaút.

---

"Használd az eddigi tapasztalataidat"


Igen, csak itt van a baj, hogy semmi élettapasztalatom sincs, nemhogy munka/szakmai tapasztalatom. Egy ismerősöm nincs az életben, mert sose tudtam kapcsolatot kialakítani másokkal (vagyis inkább nem fogadtak el).

---

"A szüleidet pedig ne nézd le"


Dehogy nézem le! Ha ők nem lennének már rég egy aluljáróban fetrengenék sebesülten és kiéhezve (ha egyáltalán életben maradtam volna azóta).

2019. márc. 30. 18:48
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Üdv. Írj rám, holnap válaszolok.

Nekem is van "tanítóm", aki kihúzott nagy gondokból és mostanáig is tanít olyan dolgokra, amik hatványozottan jobbak, mintha egy milliárdos lenne a tanácsadóm. Én nem leszek neked ugyan a tanárod, de ideiglenes ideig mentorkodhatok neked, ha gondolod. Ingyen persze. Sok-sok emberrel foglalkoztam már csak úgy, huzamosabb ideig is, és ahol elakadtak ott meglöktem őket.

Írj. Én kellek neked. Nekem meg olyan, akinek megmutatom a dolgokat.

2019. márc. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Life coach, keress ra. Igazabol jo dolog, de sok a tapasztalat nelkuli kokler.
2019. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A döntéseket neked kell meghoznod, elég nagy vagy már hozzá, nem gondolod?

Az nagyon jó, hogy felismered, hogy problémáid vannak, de ne a szüleidet okold. Ha nincs pénz csinálj, dolgozz (most már nyilván csak miután kész a szakdoga), hogy előrébb léphess.

A te korodban nagyon sokan keresik még az útjukat, sokszor egy élet is kevés megtalálni, mit is szeretne az ember igazán, vagy túl sok mindent szeretne és gyakran vált pályát. Ezt neked kell átgondolnod, hogy is van.

A szakdolgozattal kapcsolatban annyit írnék, hogy legyél kitartó, még ha most nem is látod a végét, ne add fel. Ez most egy szresszes időszak, de majd túl lendülsz rajta!

2019. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ifjúságsegítőnek tanultam, ez a szakma pedig gyakorlatilag pont arról szólna, amit leírtál, de sajnos elhelyezkedni sehol nem tudtam vele. Sajnos úgy látom, hogy hazánkban kb. a kutya se foglalkozik azzal, mi van a fiatalokkal, míg más országokban állami szinten is odafigyelnek rájuk.


Azt tudom tanácsolni, hogy keress fel egy pszichológust, ebben a helyzetben ő az aki a legtöbbet tud neked segíteni.

2019. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!