Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érez valaki így?

Érez valaki így?

Figyelt kérdés

Van itt bárki is, akinek valami olyan érzelme/problémája/aggodalma vagy valami ilyenje van amiről senkinek se tud és nem is mer/akar beszélni?

Ha van itt ilyen ember, hozzá szól a kérdésem: ezt hogy viseled el? zavar, hogy nem oszthatod meg senkivel? már régóta tart? lenne kivel megosztani de valamiért nem akarod vagy nem is lenne kivel?



2022. jan. 16. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Igen van.Én.
2022. jan. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok embernek van olyan problémája/aggodalma amit nem oszt meg senkivel. Nem azért mert nem esne jól, hanem mert úgy gondolja, hogy majd ő képes lesz megoldani/túllépni rajta egyedül is. Vagy csak nem szeretné a problémáját "másokra terhelni". Sokszor a félelem is közrejátszik abban, hogy nehogy mások elítéljenek/kinevessenek a problémánk miatt. Ami az egyiknek nagy probléma, azon előfordul, hogy mások csak nevetnek, mert nekik semmiség.

Nekem is van ilyen problémám, én sem osztom meg senkivel. Bízom benne, hogy előbb vagy utóbb megoldom egyedül. Egy valaki lenne akinek talán elmondanám, de régóta nem találkoztunk, és nem is akarom őt ezzel terhelni.

2022. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,én is.

Nem zavar,mert rosszabb lenne,ha bárki tudná.

5. éve tart.

Nem akarom megosztani,mert olyan sok történés következménye,amit nem lehet elmesélni úgy ,hogy ne mondják azt azonnal,hogy elment az eszem.

Másrészt értelme sem lenne,mert változtatni nem tud rajta senki.

2022. jan. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Van, de elvagyok így pár éve, néha néha rámtör a depresszió miatta és egész nap fekszek, de aztán megint elvagyok így magamba.
2022. jan. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megoldana bármit is az ha kibeszélném a problémáimat valakinek? Az égvilágon semmit. Akkor meg minek? Nem akarok gyengének, sebezhetőnek, túlságosan lelkisnek tűnni, nem akarok támadási felületet adni a környezetemnek. Föl kell venni az álarcot, szerepet kell játszani, máshogy nem lehet érvényesülni ebben a világban mert a gyengéket rögtön eltapossák.
2022. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen. Sajnálom, hogy a többség nem értené meg, szavak útján nem tudnám átadni az érzéseket, de egyébként is valahogy úgy érzem: "ezt át kell élni ahhoz hogy megértse valaki" vagy legalábbis életében ha volt hasonló szituáció akkor érezné csak át.
2022. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok :c Inkább elsősorban problémára értve, de ehhez kapcsolódóan még 1-2 érzelem is közrejátszik.

Néha elég rosszul viselem, néha viszont pont így jó, de amikor már kezd sok lenni, szimplán kiírom magamból a gépemen, majd mentés nélkül bezárom. Zavarni zavar, de már sajnos hozzászoktam ehhez az állapothoz. Olyan családban nőttem fel, ahol nem szokás beszélni az érzésekről/érzelmekről, így ez még most is okoz néha gondot, mert nem is mindig megy, nem is mindig szeretném/merem és nem is igazán van kinek.

Szerintem egy olyan 1,5 éve tarthat, de a tavalyi év volt messze a neheze, viszont szeretném azt hinni, hogy már kezd javulni a helyzetem. (tettem is ennek érdekében)

2022. jan. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs kinek elmondanom. Helyette inkább én szoktam mások problémáit meghallgatni.
2022. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#5

"Megoldana bármit is az ha kibeszélném a problémáimat valakinek? Az égvilágon semmit."


Érdekes amit írsz, mert értem, hogy miért írod, viszont a pszichológia ezen alapszik. Magyarul elmondod a problémádat a pszichológusnak (vagy life coachnak) és ő segít neked "megoldani". Persze ez csak a lelki bajokra érvényes, az anyagi természetű problémákat nem oldja meg.

2022. jan. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
#9 Ezek az agyturkászok inkább arra lehetnek jók hogy segíthetnek feltárni a problémák gyökerét. Viszont egy olyan embernek ez nem segítség aki tökéletesen tisztában van magával, a saját helyzetével.
2022. jan. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!