Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok miért erőltetik a...

A magyarok miért erőltetik a humorizálást?

Figyelt kérdés
Elsősorban a filmek kapcsán jutott eszembe ez a kérdés. A magyar filmek nagy része vígjáték, pedig nem értünk hozzá (tisztelet a kevés kivételnek). A magyar komédiák többsége humortalan, ócska, erőltetett.

2022. jan. 18. 23:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy a Berni követ sem volt rossz:

[link]


Vagy a Kontrollnak is van egy erős hangulata, csak valahogy nem áll össze igazán:

[link]

2022. jan. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
65%
Másban sem vagyunk jók, valamit pedig kell csinálni...
2022. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy nyilván nincs egyszerű helyzetük a magyar filmeseknek sem.

Hiszen kis költségből nehéz jó filmet forgatni, persze nem lehetetlen.


A támogatásokat megkapják azok akik leginkább valamilyen politikai vagy történelmi vonatkozású művet tesznek az asztalra.


És hát valljuk be, az átlag egyszerű magyarnak legkézenfekvőbb valami könnyed, nem túlgondolt vígjáték. Amin nem kell agyalnia, csak röhög a poénokon és élvezi.


Tulajdonképpen ez az a műfaj ahol széles közöséget lehet megfogni.


Ezen kívül maximum az akciófilmek ilyenek, de az meg a nagyok játszótere ahol Marvel meg Disney meg mindenféle blockbusterekkel szemben kell helyt állni.


Vígjátékokban meg azért kevésbé magas a léc, Ace Ventura meg Adam Sandler, Rob Schneider filmek, meg egy csomó olyan etalon vígjáték, Gagyi Mami meg Horrorra akadva paródiák.


Plusz szeretik az emberek, ha tudnak azonosulni a karakterekkel. Ezért is sikeres a Mi kis falunk. Én már rengeteg embertől hallottam, hogy "tényleg ilyen" meg "mintha rólunk szólna".


És igazából néha magam sem tudom eldönteni, hogy erősen degradálja a falusi életet vagy jól parodizálja. Mert hát a való életben is látni olyan helyzeteket, alakokat, hogy simán bele illenének egy sorozatba.


Lehet rosszul látom, de az emberek szeretik a "szerethető suttyóságot". Argo, Mucsi összes, Mi kis falunk, Üvegtigris. Ahol igazából mondhatni egyik film, sorozat sem szól semmiről, csak azt nézzük, hogyan keverednek a szerethető karaktereink vicces élethelyzetekbe és ezt hogyan oldják meg. Amolyan "szerethető szerencsétlenek".


Nyilván a suttyóságnak is van az a szintje, amivel már nem lehet azonosulni, mert annyira ellenszenves és sértő. Ilyen szerintem a Bödörék című borzalom.

2022. jan. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Beteg népnek beteg a vezetője, így egy idő után észre sem veszik, hogy pl.: erőltetett a cselekedeteik. Lásd: "Mo előre meegy, nem hátra".
2022. jan. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
szerencsére nem a turbógyakoris dönt
2022. jan. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%
Ezek manapság egy gyárban készülnek, mint a kóla amit hozzá isznak a népek. Nem az az elvárás, hogy jó legyen csak, hogy valami menjen. Kábé a facebook görgetés szint.
2022. jan. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
82%

#11: a Kontroll szerintem nagyonis "összeállt". Mai napig az egyik kedvenc magyar filmem.

Hasonló stílus még az Isteni Műszak, ha nem láttad még, nézd meg.

2022. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
51%
A tizedes meg a többiek azért elég jó film, meg kell hagyni.
2022. febr. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!