Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent, mikor valaki a...

Mit jelent, mikor valaki a valamilyen fiókjában a leírásban ezt használja?

Figyelt kérdés
she/they/he/it meg ezekhez hasonlóak.

2022. jan. 19. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azok a névmásai, úgy kell beszélni róla.


Elliot Page pl a he/him, they/them névmásokat használja, tehát ha angolul beszélsz róla, he-t vagy they-t mondasz.

2022. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Amit említettem, azt random valaki leírásában láttam így egyben és ezért vesztem el. Mert he és she névmást is használ, illetve nem értem azt sem, hogy ha 1 emberről van szó, akkor a többesszám hogy jön oda.
2022. jan. 19. 15:41
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Az a semleges. És te is kirakhatod. Én is kiírhatom, hogy she/her vagyok, ciszhetero nőként.
2022. jan. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Angolban az "ő" változik a nem szerint. Lány esetében "she", fiúnál "he".

A "they", "it" meg akkor van, ha egyikkel se tud azonosulni a személy. Ezért azt kéri, hogy valami nemtelen névmással utaljanak rá.


De mint már írtam, magyarban alapból nemtelen az a névmás.

2022. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azoknál a nyelveknél ahol megkülönböztetik a férfi és női nemet, manapság divatos, hogy előre kiírják, felszólítják a többieket, hogy melyik megszólítást használják magukkal szemben. Pl. ha egy férfiként született személy szeretné ha nőként (pl. she) hivatkozzanak rá, akkor kiírja, hogy a SHE megszólítást használja. Sok helyen kérik is már, nehogy "sértődés" legyen belőle, hogy valakit nem a megfelelő módon szólítottak meg. Pl. jelentkezel egy állásra és be kell írnod, hogy melyik megszólítást használod. A cégek részéről ez inkább csak önmaguk bebiztosítása, nehogy bepereljék őket mert pl. a HR-es nem a megfelelő módon szólított meg valakit.
2022. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem érdekel hány nem tetsziket kapok, de egyszerűen mindig meg tud lepni, hogy tud még lejjebb korcsosulni a világ. :(
2022. jan. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy baj van a toronyban. Benezne maga ala, egybol tudna micsoda.
2022. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!