Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Él a fejemben egy sztereotípia...

Él a fejemben egy sztereotípia, mit gondolsz róla?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy nagyon helyes srácot. /Relatív, hogy kinek mi a helyes, de mondjuk gondolj egy neked imponáló fiúra!/ Én úgy gondolom, hogy az ilyen srácok pontosan tisztában vannak az értékeikkel, körülrajongják őket a lányok és szinte bárkit megkaphatnak, éppen ezért az átlagos/teljesen hétköznapi normális lányokat észre sem veszik.

Egyetértesz? Van személyes tapasztalatod? Írd le!



2022. jan. 20. 20:00
A kérdező szavazást indított:
Igazad van
Nem így látom, leírom miért
35 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sógorom kifejezetten helyes pasi, mindigis körülrajongták a lányok. Mégis teljesen átlagos kinézetű, normális barátnője van és évek óta együtt vannak.
2022. jan. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nettó hülyeség

Pl az én munkatársam egy elég helyes pasi volt. Több kolléganőmmel is epekedtünk utána.

A pasi nem hogy nem tudta magáról, hogy mennyire helyes a nők szemében, de még a jeleket sem vette észre.

2022. jan. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, azért örömmel tölt el, hogy így látjátok!
2022. jan. 20. 20:19
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A kinézet nagyon kevéssé játszik szerepet összességében a pártalálásban. Egyrészt te magad is leírtad, hogy nem mindenkinek egyforma, hogy kit talál helyesnek. Vannak lányok, akik X-et irtó jóképűnek látják, egy csomóan meg nem látják annak. Sokkal többször függ össze mással az, hogy valaki népszerű srác/lány: karizma, viselkedés, aktuál mainstream kultúra (pl. mikor divat volt Justin Biber, akkor népszerűek voltak az ő frizuráját imitáló srácok, ellenben manapság ez már ugyanazon emberek szemében sem számít menőnek, akik anno annak tartották volna). Az meg, hogy ki hogy éli meg a saját helyzetét, egy másik, de szintén fontos kérdés. Nem mindenki magabiztos annak ellenére, hogy mondjuk tényleg népszerű és sokak szerint is jól néz ki. A belső bizonytalanság sokkal összetettebb, és ez a párválasztásban is nagy szerepet játszik. De ugyanúgy más pszichológiai tényezők is jelen vannak, de ez egy nagyon hosszú téma. Summázva, rengeteg jó tulajdonságokkal bíró ember nincs tudatában/nem tartja lényegesnek a saját kiemelkedő fizikai attribútumait. Ahogy vannak olyanok, akik elégedettek magukkal, de sok külső szemlélőnek érthetetlen módon.

Azt viszont még hozzátenném, hogy sokszor az "én átlagos lány vagyok, biztos ezért nem vesz észre a szőke herceg" dumások mögött is az a probléma áll, hogy önbizalmi problémáik vannak, érződik a kisugárzásukon a bizonytalanságuk és az elnyomhatóságuk (ne adj isten, szó szerint a megnyilvánulásaikban is megvan ez), ez pedig nem imponál senkinek.

2022. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%

A "körülrajongók" az a réteg 3hete vagy 2 hónapja még mással feküdt össze, az átlagos hétköznapi nálam azt jelenti hogy nem lotyó módjára él.

Beszélgetek olyan csajjal aki csendes, ráadásul roma, és még szép is, én az ilyeneket veszem észre előbb.

29F

2022. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
25%
Remélem az én kis platoi szerelmem is egyszer észrevesz engem. Ő nagyon jó pasi és tudja is, sajnos sok nővel volt. Bízom abban, hogy lenyugszik és megállapodik mondjuk mellettem. 🥰😅
2022. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet, kezdve azzal hogy elég szubjektív az hogy kinek mi jön be, mikor baratnőmékkel szoktam beszélni fiúkról mindig hamar az lesz a vége hogy megállapítjuk, hogy nagyon eltér az ízlésünk.


Innen meg aztán jön az ,hogy a fiúknak is különböző az ízlése. Lehet ami neked "átlagos lány" az éppen egy "helyes" srácnak az ideálja.

2022. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg én elég jól nézek ki (ezt mondják a nők, és az ő véleményük számít nekem nyilván) de kérdem én mit érek egy pl. nagyon jó, átlagon felüli csajjal, ha az értékrendje sehol?

kb. 1 kivételével totál átlagos nőkkel jöttem össze, mert valahogy sose volt a legfontosabb, hogy átlagon felüli legyen a külső.


Az a lényeg nyilván, hogy azért tetsszen az illető, nem érdekel, ha nem fullos, a többi úgy is mind a belsőn múlik.


Persze aki igazából csak a szexre megy, annak nyilván nem az átlagosok kellenek. Akkor nekem sem feltétlen az átlagosok lennének a kiszemeltjeim, de normál esetben párkapcsolat szintjén az átlagossal semmi probléma nincs.

Mondjuk így leírva azért érződik, hogy manapság totál feleslegesen mennyire le van degradálva az átlagos szó.

2022. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#4

Tényleg elgondolkodtató, amit írsz. A bizonytalanságot sugárzó kisugárzás szerinted miben nyilvánul meg?

2022. jan. 20. 20:29
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Ezt te komolyan gondolod, vagy csak valami magas labda az inceleknek?
2022. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!