Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 30 éves vagyok, és ha most...

30 éves vagyok, és ha most elkezdek olvasni, mit érhetek el vele?

Figyelt kérdés
Idáig keveset olvastam és boldogtalan is vagyok még vannak mentális betegségeim is. Az olvasástól jobb ember leszek? Igazából jobban ismerek mást, mint saját magam.
2022. jan. 24. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Jobb ember nem. De műveltebb lehetsz.
2022. jan. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Godaime ***** válasza:
84%

Hát ha másban nem is segít, de legalább elvonja a figyelmedet. Sokat tanulhatsz és igen, akár még fejlődhetsz is emberileg. Én például javarészt ennek köszönhetően vagyok elfogadó és nyitott mindenre, bár az is igaz, hogy én gyerekkorom óta könyvmoly voltam.

Keress egy számodra tetsző műfajt és kezd azzal szerintem, majd meglátod.

2022. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
15%
Megtanulsz olvasni. El fogsz tudni olvasni ezentúl használati utasításokat
2022. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy boldogabb leszel tőle.

Bár azért nem mindegy, hogy mit olvasol.

2022. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olvasás és olvasás között is van különbség.

Lásd,


- átfutó passzív,

- elemző-kérdező

- “szemezgető”

- összehasonlító

- analizáló


Olvasástól önmagában nem leszel jobb ember.

Ahhoz, hogy valaki jobb emberré váljon, ahhoz meg kell határozni az értekeit és ezekért, ha kell feláldozza önmagát, bármi is történjék, akkor is aszerint kell élnie az életét.

Ez az ún. értékvezérelt élet, ami hiánycikk a mai világban. Sajnos az emberek nagy része jellemtelen, értéktelen, ezért sem értik az értékvezérelt életet. Mondjuk ez az egyik oka az emberi tudatlanságnak, konfliktusoknak a világban.


Valamint jó lenne neki állnod meditálni!

A megfigyelő meditáció által megérted, hogy nem vagy azonos sem a gondolataiddal, sem az érzéseiddel, így az olvasottakat is könnyebben betudod építeni a világképedbe. Cél a folyamatos megújulás!

[link]


Könyv és könyv között is van különbség.

Csak olyan könyvet olvass, amelyik rendelkezik név és tárgymutatóval, szakirodalom jegyzékkel. Régebbi könyvek még rendelkeztek hiba jegyzékkel is, de a minőség napjainkra már egyre silányabb lett.


Ahhoz, hogy megismerd magad, egyrészt alkalmaznod kell az értékelemzés módszerét. Fent van a neten!


Másrészt folyamatosan kérdéseket kell feltenned (mi célból teszem ezt?, mi célból teszi ezt?, miért így viselkedem?, miért nem úgy viselkedem?, hogyan lehetne másképp?, stb.), illetve sokat kell tapasztalnod a világban.

Nem elméleti embernek kell lenned, hanem gyakorlatinak.


Üdv: Columbo

2022. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2022. jan. 25. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!