Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kit zavar nagyon a [gyakorikér...

Kit zavar nagyon a [gyakorikérdések.hu] oldalon, hogy sok ember csak azért ad "X" a másiknak aki elmondta véleményét, mert ő ellenkező véleményen van?

Figyelt kérdés

Például neki barnaszenű pasi tetszik, nem úgy mint a másiknak a kék-szemű.

Csak az egyszerű érthetőség miatt hoztam ezt a példát. Ami biztos nem a legjobb, de szemlélteti mire gondolok. Én nagyon [igazságtalanságnak] tartom aki ilyen indok-ok miatt leszavazza a másikat! De tudom ilyen a világ, miért lenne ez itt másképp. [?]



2022. febr. 1. 13:58
A kérdező szavazást indított:
Ki érzi úgy, hogy ez irányba változhatna az oldal és sokkal igazságosabb, reálisabb lenne valahogy az értékelés lehetősége.
Ki érzi úgy, hogy nagyon jól működik az értékelési rendszer itt az oldalon semmit nem kell rajta változtatni.
20 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ide is like-dislike rendszer kellene. Én szeretem látni, hogy melyik hozzászólás mennyire népszerű.
2022. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Valóban rengetegen like/dislike funkcióként használják az értékelést. Pedig minden értelmes válasznak mehetne a zöld, mivel megválaszolta a kérdést. Viszont nem tudom hogyan lehetne ezt kiküszöbölni, pedig jó a felvetés. Ugyanakkor az oldal fontos részét képezi a hasznosság értékelése, mivel a válaszadók ebből kapják a pipákat, ami alapján körvonalazódik, hogy mennyire hiteles a válaszuk.
2022. febr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem egyszer volt már nálam ilyen, hogy a fenti okok miatt inkább privát üzenetben mondta el nekem a véleményét a válaszoló. Nem akarta, hogy a "tollok" be "X"-jék. csak mert elmondja a tapasztalatát és esetleg nem a többség álláspontját hangoztatja. Ez már félő ok. ,hogy szabadon kiírja véleményét.
2022. febr. 1. 14:29
 4/12 Senior Séf ***** válasza:
85%
Hogy őszinte legyek, a pontozás engem teljesen hidegen hagy. Van egy-két, a felhasználónevét vállaló valaki, akinek a mondandójára odafigyelek, de a névtelen senkik rólam alkotott véleménye nem tud érdekelni. Elmondom, amit a kérdés kapcsán tudok, aztán, hogy ki mit kezd vele, az nem azén gondom.
2022. febr. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Időnként én is úgy érzem, hogy nem sok értelme van az értékeléseknek!

Egyik nap volt egy olyan egyszerű kérdés, hogy hány éves vagy?

Erre mindenki szépen leírta, hogy hány éves. Volt egy válaszoló aki 48 éves volt (azt hiszem), erre lepontozták???!!

Vissza is kérdezett az illető, hogy miért kell lepontozni? Azért mert elmúlt 40 éves? Szóval ennyi esze van egyeseknek!

Volt aki leírta, hogy ő boldog házasságban él. Amit leírt tényleg válasz volt a kérdésre. Erre jól lepontozták, hogy kamuzik. Már azt sem szabad leírni, ha valaki boldog! :)

Sokan pedig nem viselik el azt, ha valaki nem olyan véleményen van mint ők.

2022. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha úgy írják le, hogy barna vagy kék, az zavar, ha le van pontozva, de a másikat bsztatják, akkor én is lepontozom.


Pl. sokszor van olyan, amikor egy kérdező csak azt akarja, hogy elmondják neki, mennyire szép, és legtöbbször olyankor azokat szapulják, akik ellentettei a kérdezőnek.

2022. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbálom én is így kezelni, de nem mindig sikerül azért mégis zavar. Ettől függetlenül is el mondom a véleményem még, ha tudom adott esetben sokan nem értenek vele eggyet és azért nem írok mást, csak hogy ne pontozzanak le. Jó volna, ha mindig figyelmem kívül tudnám hagyni.
2022. febr. 1. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Talán pont itt lenne értelme egyedül az ami a youtube on van, hogy csak like és ennyi.

Ha valaki hasznos akkor like, ha nem akkor semmi.

Vagy max, egy dislike amit nem mutat, és ha túl sok akkor automatikusan törlődik. 1-2 troll dislike nem számítana semmit, a túl sok meg már azért van, mert a válasz troll.


De ez, hogy van értékelésed, és simán lehúzhatják a trollok, ez iszonyat ódivatú és haszontalan dolog.


Szerintem ide elég lenne a like, és sorrendbe lehetne rakni a válaszokat. Ha meg a troll lepontozna, feldughatja magának.

Mert ez most is úgy működik, hogy tetszik a hozzászólás vagy sem. Ha inkább le van pontozva, az még hasznosság szempontjából nem jelent semmit.

2022. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%

A rendszerrel nincs baj, csak a többség nem az elvárások szerint használja.


Az írásoddal már több baj van. Sajnos elég érthetetlen, nagyon rosszul központozol, és sok indokolatlan részt, írásjelet alkalmazol.

2022. febr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Mert okom van rá. (Válaszod 2. felére reagálva.) Örülj neki, hogy az átlaghoz tartozol ilyen téren.
2022. febr. 1. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!