Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért dicsőség ha valaki...

Miért dicsőség ha valaki szellemileg felettem áll?

Figyelt kérdés
Megszületünk valahogy, én ilyen képességekkel, ő olyannal. Tehát nem olyan nagy dolog az hogyha valaki jó aggyal, intelligenciával, memóriával, logikával születik.
2022. febr. 1. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
40%
Mert a szellemi képességek összessége olyan mint a testsúly. Nagyon nagy részt genetika függő, de minden esetben fejleszthető, javítható.
2022. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Javítható de nem annyira mint hiszed, vagy mint egy testsúly.

Tehát nagy változás nem lesz.


Csúnyán mondva:

Aki hülyén születik hülyén is fog meghalni.

2022. febr. 1. 17:53
 3/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
79%

De nagy dolog.

Az ember egyébként így van kódolva, hogy azért hencegjünk azzal, ha valamivel jobbak vagyunk, többünk van.Ez a génállomány továbbvivésére is szolgál.

És egyébként a szellemi dolgok egy része örökölt, velünk született, de azért egy vizsgáért, szakmáért, ha szellemi munka, igenis le kell ülni, és se*elni kell az elméletet.

Ez pedig már oda vezte, hogy valaki kitartó is.

2022. febr. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a kérdezővel értek egyet, én pl. nem tudom fejleszteni azt, hogy lassú gondolkodású vagyok, és minden - számomra új típusú - matek feladatot kb 10-szer lassabban tudok csak megoldani, ha egyáltalán. Miközben a jó képességű meg olyannak született, hogy úgy is 5-öst ír matekból, hogy otthon semennyit se tanul hozzá, és órán is csak fél füllel figyel. Nekem munka van egy matek 2-esben, neki meg nulla erőfeszítés az 5-ös. Ezért nem vagyok hajlandó csupán amiatt alacsonyabb rendű embernek tartani magam, mert nincs szivacs agyam.
2022. febr. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen hasonlóra gondoltam én is mint a négyes.

Semmivel nem tett többet mint én, csak neki jót dobott a gép.

2022. febr. 1. 19:48
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk egyformák, aki dicsőségként éli meg és érezteti veled

az nem a te szegénységi bizonyítványod. Nem szabad senkit lenézni.

2022. febr. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
60%

Gyerekek. Az egész oktatás erre épül.

Az osztályozás, az, hogy oviban/alsóban, mert jó jegyet kapott, lett legjobb a dolgozata, elsőnek választhat a gyerek játékot.

Nálatok nem mondta a tanárnéni a rosszalkodóknak" : XY, majd akkor legyen olyan hangod, ha olyan okos leszel mint XY!" Nálunk mindig kivételeztek az éltanulókkal. Az emberek pedig úgy szocializálódnak, ahogy tanítják őket.


De ezekre épül, hogy Petikéből majd Legó gyári munkás, villanyszerelő, vagy villamosmérnök lesz.

És ez így van jól. Igen, én értem, hogy vannak nem jól kitalált részei a rendszernek, és minden gyerek egyéni, blabla, de azért 90%-ban jól lefedi a dolgokat.


De azt is értsük meg, belénk is van kódolva, és nevelve is.

Persze, én se megyek oda a földön ülő csöveshez, hogy na barátom, látod, ezért kellett volna erőltetni magad, bezzeg én diplomával...!blablabla

2022. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszek abban, hogy adottság a gyors észjárás, jó logika. Inkább okolnám a hormonokat (pajzsmirigy alulműködés), vagy az életmódot (vitam hiány okozta fáradtság). A szivacs agyú gyerek lehet csak jobb étrendet, nyugodtabb családi hátteret és ezáltal több óra alvást tudhat magáénak. Az agya semmivel sem jobb konstrukció, mint a tied, kérdező.


Mivel elment a téma a gyermekkor felé:

Az idegrendszer érése nem egyforma ütemben zajlik, de ugyanoda lyukad ki. (Mint ahogy egy magas felnőtt is lehetett igazán alacsony kisgyerek.) Lehet, hogy valakinél 6 évesen még a domináns kéz sem egyértelmű, míg más már könnyen tud írni. Előbbi is tehet majd ugyanolyan jó érettségit, mert ezek a különbségek eltűnnek kb. 5. osztályos korra. Ami megmaradhat, azok a rossz élmények. Azok tudják rontani a motivációt, a koncentrációt és azzal együtt mindent. Máris nem lesz "szivacs" a gyerek agya.

2022. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az egyik barátom különbözik tőlem és másoktól,mert mindig sértve érzi magát,bármennyire is jó szándékuak vagyunk. Pl: ha valaki nem ír vissza neki,mert elfoglalt,akkor ő rögtön azt gondolja hogy haragszik rá valaki,azért nem ír,hiába mondjuk hogy munkába járunk stb,és Ő is tudja azt,de úgyis sértve érzi magát, Sokat Tanítottuk hogy hogyan működnek a dolgok,de úgysem változik, szóval egy szóval, ki amilyennek született,olyannak is fog meghalni
2022. márc. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!