Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért dicsőség ha valaki hülye?

Miért dicsőség ha valaki hülye?

Figyelt kérdés

A húgom fel van háborodva hogy megemlítettem, hogy 1 életrajzot 5 napja tanul de még mindig nem tudja. Nagyon gyenge iskolába jár, valami alapítványi suli, összesen 6-an vannak egy osztályban, és van hogy egész nap nem megy be senki, az osztályfőnök leigazolja. Felmentése van matekból, mert kitalálta hogy ő hülye hozzá és erre még büszke is. De azt hiszi hogy más területeken okos, pl. magyarból. Elolvastam egy fogalmazását múltkor, amit ráadásul itthon lehetett megírni. Tele van helyesírási hibával, egyhangú, sok a szóismétlés, semmi kreativitás nincs benne, tele volt piros javításokkal, 3-ast kapott rá, és ez lett a legjobb az osztályban és annyira büszke volt rá... komolyan nem értem.

A matektól meg minden számolástól teljesen elzárkózik, fizika számolás alól is van felmentése.

Én meg folyamatosan matekozok és semmibe veszi az egészet csak a szaros humán tárgyait isteníti, meg állítja be annyira nehéznek, mert ő azt akarja csinálni. De még így is jobb vagyok magyarból mint ő, elnézve a fogalmazását. Én ilyen idősen egy sokkal nehezebb gimnáziumban ezerszer jobb ehhez hasonló fogalmazást írtam, amire 4-est kaptam egy olyan tanártól aki gyűlölt, és a 2. legjobb lett az osztályban, ami tele volt 5-ös 4-es tanulókkal, akik most egyetemre járnak és nem valami mindenhonnan kihullott színvonaltalan népségből állt össze az osztály, mégse dicsőítem magam, meg játszom a nagy irodalmárt.

De igazából a tesóm csak egy példa, rengeteg ilyen ember van, pl. vendéglátós ismerőseim, volt munkatársam... (első nap közöltem vele, hogy érettségire készülök) akkor pont úgy voltam vele, hogy talán ott hagyom a sulit és erre megszólal "hagyd már ott azt a szar egyetemet, inkább csinálj egy szakmát"


...ok.


többre megyek a szakmával, csináljak vendéglátóst mert az a legjobb stb. :D Mert ő ilyet csinált és azt hiszi hogy ez a legjobb.


A tanulatlan emberek, akik alig tudnak valamit miért nem értékelik a tudást? Mert nem tudják mi az? Nem tudják felmérni, más mennyit tud és mennyit lehet tudni, ezért azt hiszik hogy amit ők tudnak és csinálnak az a maximum a legjobb, a legkirályabb? Engem rohadtul idegesít.

Apám is mint egyszerű munkás néha úgy beszél diplomás emberekről, mintha semmi erőfeszítés nem lenne a tanulás, és csak úgy az égből pottyan a diploma. ,,Ohh, csak magolt." Jó vicc. Én akkor ítélkeznék, ha megcsináltam volna azt amit más, addig nem.


Én is még csak most készülök az érettségire, nem nézem le se a közmunkásokat, se a diplomásokat, senkit. Csak az idegesít, ha valaki nem képes belátni, hogy annál amit ő csinál, van feljebb és van jobb és nem az a minden amit ő csinál.


2017. febr. 7. 19:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Munkatársam megszólalásával egyébként arra akartam rávilágítani hogy még azzal se volt tisztában a gyerek hogy hová járok, mi a különbség a gimnázium és az egyetem között, de azt nagyon tudja hogy a szakma a legjobb, csináljam azt. Nem értem...
2017. febr. 7. 19:48
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Munkatársadat konkrétan NEM érdekli, hogy hány éves vagy, és nem figyelt rád, letojta (jogosan a sok papolásodat), úgyhogy megfogtad barátom a lényeget! Azt akarta mondani, hogy üres fejű diplomásokra semmi szükség, többre mész egy jó szakmával!

És ez igaz is..

A diplomásokkal Dunát lehet rekeszteni, és semmit se érnek csak a pofájuk nagy. Dolgozni nem tudnak, szorgalmuk nincs, és egyből főnökök akarnak lenni haha! Egyik sem érdemli meg. Közben még helyesen se tudnak írni, és fogalmazni se tudnak. Primitív a legtöbbje, de közben magas lóról ugat és néz le másokat! Ez a nagy igazság.

2017. febr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Azzal a résszel én is egyetértek, hogy az egyetem sokszor semmit sem ér, inkább tanulj ki valaminek. Komolyan mondom vannak olyan szakok, hogy az már nevetséges. Aztán meg diplomával a kezükben otthon meresztik a seggüket, mert senkinek sem kellenek. Ilyen esetben én is azt mondom, hogy jobban járnál, ha lenne szakmád a papír helyett.


A másik dolog meg ,,Ohh, csak magolt." Nem mondom, hogy ez mindig így van, de sokszor találkozni ilyenekkel. Gimnáziumban a tanárom könyv nélkül nem tudott nyekkenni sem. Ha valami nem volt világos, akkor kérdezhettél tőle, ő sem tudta. Sokszor badarságokat mondott, aztán megnézte a könyvet, észrevette és kiolvasta nekünk a könyvből helyesen.

Az egyik ismerősöm gimiben végig bukás szélén állt és tanárnak tanult ki.


Sajnálom, de nekem az egyetem manapság semmit sem jelent. Jó WC papírnak, ha éppen nincs otthon más. De ezzel sem azt akarom mondani, hogy senki sem dolgozott meg érte. Természetesen vannak akik megszenvedtek az egyetemmel, meg is érdemlik a diplomát és most jó munkájuk van, amit szeretnek is, de többnyire nem ezt látom.

2017. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es mind hülyeség és lejárt duma amiket írtál. Azért gondolkozz már el, hogy vajon milyen arányban nem tudnak helyesen írni az emberek, mert lehet hogy van 1-2 diplomás aki nem tud, de többségben a képzetlen emberek vannak. Ez az igazság.
2017. febr. 7. 20:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Orvosin, IT-n, és műszakin kívül egyik sem ér egy kalap kakit sem.. Azért elhiszem, hogy meg kellett szenvedni, a többiért pedig csak seggelni, vagy még azt sem.
2017. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja és ,,leszarta a papolásom" ? :D Első nap bemutatkozásnál megkérdezte hogy csinálok-e valamit ezen a munkán kívül és én elmondtam. Aztán amikor már jóba lettünk munkán kívül is találkoztunk és akkor felhoztam ezt a témát és ezt reagálta. Ma már ennyire nagy dolog lenne figyelni a másik emberre?
2017. febr. 7. 20:29
 7/11 A kérdező kommentje:
És nektek van diplomátok? Az is érdekelne.
2017. febr. 7. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen irreleváns, hogy van-e diplománk, vagy nincs? Itt a kérdés rólad, és nem rólunk szól.


Mutatom, hogy a leendő diplomáddal mennyire törölheted ki a popódat, mert helyesírásod egy nagy büdös nulla!


"Ja és ,,leszarta a papolásom" ? :D Első nap bemutatkozásnál megkérdezte hogy csinálok-e valamit ezen a munkán kívül (vessző!!) és én elmondtam. Aztán amikor már jóbaN (ban-ben!) lettünk munkán kívül is találkoztunk (vessző!!) és akkor felhoztam ezt a témát és ezt reagálta. Ma már ennyire nagy dolog lenne figyelni a másik emberre? "


Kijavítva "ennyit" érsz csak.


Szóval ne nagyon lobogtasd azt a meg nem szerzett "diplomát", és ne legyél magadtól elszállva!

2017. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
XD Erre nincs mit mondanom. Szánalom.
2017. febr. 8. 13:23
 10/11 anonim ***** válasza:
Na és te milyen diplomát is akarsz? Orvosi, esetleg? Hmm? Vagy valami laza dolgot, amivel nem mész majd semmire? Vagy valamelyik a hasznosakból? Érdekes lenne, ha a harmadik vagy az első teljesül.
2017. febr. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!