Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Dolgoznátok olyat, amiben nem...

Dolgoznátok olyat, amiben nem hisztek?

Figyelt kérdés

Nem hiszek az asztrológiában meg az egyéb ezo dolgokban, de gondolkodtam, hogy mi lenne, ha mégis asztrológus/jós lennék. Az ismerőseim rengeteg pénzt otthagynak ilyen helyeken, legtöbbször be sem jön, amit mondanak, de mégis visszamennek újra és újra.


Ti tudnátok olyan munkát végezni, amiben nem hisztek?


2022. febr. 2. 12:49
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
56%

Jahj, még szép :D

Aki hülye, az meg is érdemli, hogy megkopasszák.

Engem nem érdekelnek ilyen jellegű erkölcsi dilemmák.

Ha nem hozzám jönnének, mennek máshoz.í


Biztos van kivétel, tehát pl daganatos betegenek nem tudnám az utolsó utáni értelmetlen gyógyfűnek nevezett xart árulni, de sok fentebbi példához hasonlatos dologgal szerintem nincs gond, ha a hülyék mindenképp akarnak fizetni, fizessenek.

2022. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

csak olyan munkát végeznék aminek látom értelmét és főleg élvezem, érzem, hogy van miért csinálni


szoftverfejlesztő vagyok, nem csatlakoznék olyan projektbe aminek nincs számomra értelme


ha mondjuk van egy weboldal, vagy játék, alkalmazás amiért sokat fizetnek nekem, ha azon dolgozom, van fejlődési lehetőség, jó a társaság, akkor dolgoznék benne, még akkor is, ha értelmetlennek látnám a végtermék jogosultságát


tehát sokat fejlődhetnék, megfizetik, de mondjuk nem hiszem, hogy bárki használná az oldalt, vagy játszana a játékkal, attól még beszállnék a projektbe, mert nem nekem kell hinnem benne

nekem már ott megéri, hogy fejlődök és fizetnek, de persze csak olyat vállalnék amit élvezek is

ha ilyen agymosós szektás hülyeség lenne amikben nem hiszek és olyanokat kellene hallanom, elviselnem amiket nem akarok, az offos lenne


van a másik oldal, van egy weboldal ötletem amit 1 év alatt megtudnék valósítani és szerintem 1 éven belül havi 1 milliót tudna hozni, sokan használnák, köztük én is

tehát jó lehetőség, sok pénz, sokak számára jó lenne...

VISZONT azért nem valósítom meg, mert van egy elég erős negatív oldala, a fiatalságnak olyan kényelmi funkciót tartalmazna amitől butulnának, mert nem a saját agyukat használnák, hanem ezzel oldanának meg dolgokat

2022. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Olyan cégnél sem tudtam büszkén dolgozni, aminek alapvetően nem értek egyet az ideológiájával (dolgoztam olyan cégnél, ahol maximális volt a beleszarás, de olyan összegeket osztogattak fizunak és bónusznak ennek ellenére, hogy már nekem égett a pofám... A megrendelő ráadásul olyan rendszert specifikált, ami szemtelenül sok adatot gyűjt a felhasználókról és mivel állami jellegű a projekt, ki kerülhetetlen lesz az adatszolgáltatás, miután élesedik).


Az említett volt munkahelyem után megfogadtam, hogy csak olyan helyen vagyok hajlandó dolgozni, ahol a futó projektek az értékrendemmel is összeegyeztethetőek. Szeretem magam büszkén kihúzni és azt mondani, hogy igen, amin mi dolgozunk, az segít hatékonyabbá tenni fontos munkafolyamatokat. Nem pedig azt mondani, hogy igen, a megbízónk egy elmebeteg barom állat, de csüngünk rajta, mert a pénzmosoda mellett csurran-csöppen. Lehet, hogy hülye vagyok, de ezen a szinten a pénz nem motivál.

2022. febr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kikerülhetetlen*
2022. febr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kényszer nagy úr.
2022. febr. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs más, de ebben van lehetőség, úgy hajlandó lennék aaztrológusnak állni, DE!


Csakis úgy, hogy tényleg kitanulom és bár nem hiszek benne, a tanultak alapján adnám a jóslatokat. Így a kuncsaftok tényleg azt kapnák, amiben hisznek. Ha nem jön be, ő bajuk. Én a hitük szerint jósoltam, elvégeztem a munkám, amiért fizettek, nem lenne bűntudatom.

2022. febr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!