Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyes emberek miért költenek...

Egyes emberek miért költenek mindent felújításra?

Figyelt kérdés

Több ismerősöm, kollegám, barátom van, aki most vett házat elmúlt pár évben. 32 éves vagyok, ebben a korosztályban vagyunk ugye.. mi is 4 éve vettünk.

A legtöbb ilyen ismim mást se csinál mint látástól mikulásig felújít, pl egyik kollegám most örökölt 7 milliót, ráköltötte az egészet tetőcserére egyből, holott az a tető nem volt olyan vészes. Akár 10-15 évet is kibírt volna.

Mi is folyamatosan csinálunk ezt azt, de nem ebből áll évek óta az életünk, járunk nyaralni, kirándulni, költünk magunkra. Miért jó mindent az utolsó fillérig évekig egy lakásra, házra költeni?


2022. febr. 4. 22:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy ő meg 10-15 év múlva fog nyaralni, mikor te a tetőre költesz.
2022. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel teljesen.
2022. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformak vagyunk! Mindenkinek más a preferenciája...
2022. febr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
A biztonság érzet miatt csinálják gondolom, de tényleg vannak ilyen mániás emberek, csak azért is csinálják hogy tudjanak dicsekedni....én inkább egy jobb autót vennék ennyi pénzért, de ember válogatja...
2022. febr. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#1 Ja, ha megéli.
2022. febr. 4. 22:17
 6/14 Miss Endzsi ***** válasza:
88%
Mi is felújításra költjük, jó érzés szép házban lakni, motiváló.
2022. febr. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkét oldalt meg tudom érteni, mert én a kettő között küzdök folyamatosan.


Kezdjük ott, sajnos egy élet kevés mindenre. Vagy ez fér bele vagy az.


Én egy szaros panellakást újítok, bele toltam már 5+ milliót és még sehol nincsen a vége, nincs semmi komplettre vágva, és még sehol nincs például a konyha.


Egyszerűen minden rohadt drága. Belső ajtók darabja 100+ ezer meg beépítés, egy rendes biztonsági ajtó 3-500 ezer. Ablakcsere 1 millió volt, és hát az az olcsó húsnak híg a leve verzió, ami normálisabb az 1,3-1,5-től indult volna.

2022. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Sznobériából. Nézik a Tv-t, ahol állandóan a gyönyörű lakásokat mutatják és arról beszélnek, hogy mit cseréltek ki, mi avult el, milyen új trendi bútorok, burkolatok, fürdőszoba stilusok vannak. Ki kell dobni a televíziót. Én már 10 éve nem nézek. Nem is újítok fel semmit, csak akkor, ha már valóban tönkre ment.
2022. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érzem magam sznobnak, nem a lakásom a mindenem, alig vagyok itthon, mégis k..va jó érzés lesz, ha végre kész lesz.


Sokkal jobb érzés egy tiszta, rendezett, felújított lakásba hazaérni.


Nyilván mindenre rá lehet mondani, hogy kibír az még 10-15 évet, de egyszerűen van az a szint amikor látszik, hogy lelakódik egy épület és ráfér a tatarozás.


És igazából nem másnak csinálja az ember, hanem saját magának.

2022. febr. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
88%

Talán azért, mert jó érzés szép körbyezetben élni.

Nekünk nincs túl sok pénzünk, de mindig van valami projekt, amin pörgök, mert a napom nagy részét itthon töltöm, és nem akarok lehangoló környezetben létezni.

2022. febr. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!