Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mamahotelből elköltözni...

Mamahotelből elköltözni albérletbe?

Figyelt kérdés

32/F éves leszek nemsokára és eddig otthon laktam a szüleimmel. Persze már kb 25 éves korom óta érzem, hogy szeretnék önálló, saját helyet, ahol a magam ura vagyok. Ez eddig pénz hiányában nem volt kivitelezhető sajnos. Ez párkapcsolat kialakításban is eléggé meggátolt.


Viszont mostmár lassan 4 éve hogy dolgozom a diplomámmal és végre megtehetem, hogy kivegyek egy jobb albérletet.


Viszont van bennem nem kis félelem is.


Tudnátok pár motiváló kommentet írni, hogy ne féljek ennyire? Nektek miben volt más és jobb, hogy változott meg az életetek miután elköltöztetek otthonról?



2022. febr. 6. 21:33
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy az is nehezíti a dolgot, hogy a szüleim hol riogatnak, hogy elviszi a pénzem az albi, hol meg számonkérnek, hogy miért vagyok még a nyakukon...
2022. febr. 6. 21:35
 2/25 anonim ***** válasza:
82%
Elég szomorú, hogy 32 éves férfi létedre nem tudsz meghozni egy döntést!
2022. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Egy dolog motiváljon: bármikor vissza mehetsz a szüleidhez ha mégsem jön össze!
2022. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

Ez is olyan, mint sokminden, amitől félünk az életben. De bármi hasonlóra gondolok vissza, csak az első lépést volt nehéz megtenni, miután külön éltem, utána el nem tudtam képzelni, hogy ne így éljek ezentúl. Elmegy a pénzem egy része, de a szabadság és a rendelkezés a saját életem felett messze messze jobb, megfizethetetlen.

Valamint fontos szem előtt tartani, hogy ezek nem olyan dolgok, hogy ez van, életed végéig így lesz már. Visszaköltözhetsz, átköltözhetsz máshova. Ha elvállaltál egy munkát és nem tetszik? Felmondhatsz, találhatsz mást. Ez nem vesedonorkodás, meg gyerekcsinálás, amit nem lehet visszacsinálni.

2022. febr. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
27%
Motiváljon az, hogyha elköltözöl, sokkal jobb lehet minden, ha maradsz, biztosan minden rossz marad. Nem veszíthetsz a költözéssel.
2022. febr. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Nézz rá Ungdani youtube csatornájára, elég sok videója szólt mostanában a témáról.


Egyébként nem hiszem, hogy nem keseríti az életed hogy alkalmazkodnod kell otthon egy másik generáció nyűgéhez bajához, erkölcséhez...így csajozni se lehet könnyű, a saját lakásod a te szabályaid, a te boldogulásod, és amikor valamit megoldasz amit azelőtt soha, magadra lehetsz majd büszke. Egyszerűen folyton azt érezni hogy talpraesett vagy és ezt is megoldottad szuper, a privát szféra szuper, hogy közelebb lehetsz az általad látogatott helyekhez, az szuper...külön lakni egyszerűen király...

2022. febr. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen pofátlan albérlet árak mellett jóhogy nehéz döntés ..mai világba luxus albérletbe lakni.
2022. febr. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem veszel saját lakást az albérlet helyett? Az albérlet kidobott pénz. Ha lakást veszel hitelre, az a pénz legalább a saját lakásod törlesztésére megy és egy idő után 100%-ban a tiéd is lesz a lakás. Nem éri meg albérletbe menni.
2022. febr. 7. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Fogd magad és költözz ilyen egyszerű. 29 vagyok és 10 éve albérletben vagyok érettségi után egyből léptem mamahotelből. De mit jelent a "mamahotel"? ha másfél szobás panelről van szó mint nálam ez nem választás kérdése volt, hanem muszájból mentem. Sokan így sem merik megtenni a lépést... Lényeg az, hogy menned kell. évek óta ezen agyalsz. Ha nem jön be visszamehetsz. Tudom félelmetesnek tűnhet sokaknak az albérlet de ha belekerülsz sokkal félelmetesebb gondolat lesz anyádhoz visszaköltözni :D
2022. febr. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem panel, egy 2 generációs emeletes ház, de egyik részben én+szülők, másikban a nagyim.
2022. febr. 7. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!