Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a hagyományőrzés...

Mit gondoltok a hagyományőrzésről?

Figyelt kérdés

Katonai hagyományőrzésre gondolok, mint pl Zsámbékon ami volt HMFest.


Véleményem szerint mivel politikai, ideológiai nézetektől mentes és egyik hagyományőrző sem reklámozza, támogatja a háborút így számomra tökéletes, megelevenedett történelem. (imádom a történelmet) A gyerekeim is imádták, nagyon élvezték az egészet, volt római kori harcostól kezdve 2. világháborús amerikain keresztül magyar néphadseregig, mindenféle.


2022. febr. 6. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik legjobb barátom is nagyon durván jelen volt a hagyományőrzők között, de ő többnyire szovjet katona ként.


Járt külföldi rendezvényekre is a környező országokban.


Azt mesélte, hogy ott vannak elvileg elég durván "szerepüket átélő emberek" akik komolyan hisznek abban, amit alakítanak, de az itthoni dolgokat hasonlóan írnám le, mint ahogy a kérdező.


Persze itthoni emberekről is mesélt pár dolgot, ami elég durván hozza a fenti stereotípiát, meg egyébb más dologkat viszont átlagban nem ez jellemző.


Én életemben nem csináltam, nem voltam rendezvényen vagy filmforgatásra, ahova őket hívni szokták tehát ötletem sincs. Tehát én is eleve egy filteren kersztűl kaptam az információt.

2022. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Itt már bukta,de nem csak ez.

A gyerekek előbb tetováltatnak,veretnek a fülükbe és orrukba szöget,mint hogy megtanuljanak 3 régies magyar szót.

Előbb isznak 10 hellt,mint 1csepp anyatejet....

2022. febr. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet én nem értem, de ez hogy jön ide második?
2022. febr. 7. 00:14
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon tág téma, szerintem egy történelmi információkat élményalapon átadó rendezvény tök jó.

Annak viszont azért örülök, hogy manapság a busójárás nincs összekötve csoportos nemierőszakkal. A hagyományörzést csak úgy tartom jónak, ha rendszeresen felül van vizsgálva, hogy ez ma megállja e a helyét. Pusztán azért csinálni valamit mert régen így csinálták, borzasztó szerintem, leginkább akkor, ha lehetne azt jobban is de "ez a hagyomány". Nyilván a rasszokat, nemeket hátrányba kényszerítő hagyományok sem esnek bele az érték kategóriába. Illetve azon se csodálkozom hogy a locsolkodás elől messzire utaznak a lányok....leöntik a hajukat kitudja miket tartalmazó kölnikkel, de készüljenek kajával pénzzel tojással a férfiembernek :D valahogy érthető ha ma ezt sokan már nem tartják szívesen.


Sok hagyományt szívesebben néznéke g ymúzeum vitrinében, hogy ilyen is volt, minthogy a mai napig tartsam pusztán azért mert régen így csinálták mások...

2022. febr. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkora keverés van ma Mo.-n ezekből a hagyományőrzéses dolgokból, hogy az már szégyen. Pl.: kiöltözik valaki valami régi, nemezes sapkába, ízesen próbál beszélni, lengeti ezerrel a zászlót, aztán mekkora májernek gondolja onnantól magát. Szégyen.
2022. febr. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Ez elég sokrétű kérdés.


Én alapvetően támogatom a hagyományőrzést, azt, hogy óvjuk a történelmünket, a régi értékeket. DE.

- ahogy a 4. gyönyörűen megfogalmazta, azt nem tudom elfogadni, amikor "de hát az hagyomány volt a régi szép időkben" jeligével bizonyos hagyományoknak olyan részeibe kapaszkodnak hímsoviniszta, rasszista emberek modern fejlett társadalmakban, amik konkrétan sértők bizonyos vallásúaknak, etnikumúaknak, neműeknek...

és ez alatt nemcsak az ünnepi hagyományokat, jelmezes újrajátszásokat értem, hanem a mindennapi élethez köthetőket. Pl. attól kiráz a hideg, ha azon vekeng egy férfi, hogy a nője milyen bunkó p...a, amiért nem hajlandó felvenni -né formában az ő nevét.

- a hagyományoknak az elk..rv.lt verzióit nagyon nem szeretem. A locsolkodást pl. nőként egy tök kedves hagyományoknak tartom a maga kezdeti verziójában... a nő egy virág, ne hervadjon el, meglocsolom vízzel, kap cserébe hímestojást. De azt nagyon nem bírom, amikor odaállít vki ilyen embertelen büdös 2filléres locsolókölnivel, amivel vallatni lehetne, rázúdítja a lányra / nőre, és utána húzza a száját, ha nem PÉNZT kap, vagy ha nem márkás a csoki. Vagy hogy a férfi már nem is férfi, ha nem 3x annyiba kerül az eljegyzési gyűrű, mint a havi fizetése...

2022. febr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6-os: Tökéletesen egyetértem, én csak ezt tudom mondani, mindent leírtál :)
2022. febr. 7. 14:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Ma van a kitörés túra. Voltam egyszer, nagy élmény különben, de nem a hagyományőrzés miatt. Ott hagyományőrzés keretében tényleg őriztek hagyományt, de vonultak nácik is, ami nem jó. Amíg nem rekeszt ki és nem gyűlölködik, addig rendben van. Én pl azért mentem, mert ez egy olyan esemény, ami túrázónak is élmény, azzal együtt, hogy liberális vagyok.
2022. febr. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy nincs hagyományőrzés militarista nézetek nélkúl. Ill. rengeteg badar nézet is társul hozzá, pl ez a kőmagyarkodás, meg fals történelmi gondolatok, aminek semmi alapja. Nem mondom, hogy tévedhetetlenek az akadémista történészek, sőt begyepesedettnek gondolom őket, de ilyen hobby történészektől hülyét tudok kapni.
2022. febr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!