Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valamire egyáltalán a polgárőr...

Valamire egyáltalán a polgárőr? A személyid se kerheti el.

Figyelt kérdés

2022. febr. 7. 03:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Jo*
2022. febr. 7. 03:07
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Ki kíváncsi a személyidre?
2022. febr. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Max a betörő ellen jó, ha van szemtanú, mert éppen arra járnak. Felírják a gyanús rendszámokat, megjegyzik az ismeretlen figurákat a faluban. Az is valami.
2022. febr. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

#3

Igen, de ezt BÁRKI csinálhatja unalmában.

Nincs olyan amit polgárőr megtehet, de más nem, szóval semmi értelme.

2022. febr. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%

A polgárőrséget az Országos Polgárőr Szövetség irányítja, ami nemrég köztestület lett. Egyetlen, nem hivatásos állománnyal rendelkező szervezet amely törvényesen részt vehet a közbiztonság védelmében. Vannak többletjogai, illetve a hivatalos személlyel egyenértékű jogi védelemben részül szolgálata során. Rendőrrel közös szolgálat során, a rendőrség engedélye alapján, pl. fokozott ellenőrzések során ellenőrizni szokták az autósok iratait. Hivatalosan önállóan valóban nem "igazoltathat" az elterjedt értelemben, de bizonyos helyzetekben felkérhet, hogy igazold a kiléted, vagy csak mutasd fel pl. a védettségi igazolványod. Jogi tekintetben emiatt nincsene ellátva, a feladatukhoz nincsenek elég jogosítványaik.


Jelenleg fokozott szerepük lesz a határvédelemben felszabadítva sok rendőrt azáltal. Mindemelett ezt térítésmentesen végzik, ami a rendőrségnek nagyon jól jön, a súlyos létszámhiány miatt.

2022. febr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

"de bizonyos helyzetekben felkérhet, hogy igazold a kiléted, vagy csak mutasd fel pl. a védettségi igazolványod"


Nem, nem kérhet fel!

SEMMI olyat nem tehet, amit egy átlag ember nem tehet. SEMMI többletjoggal nem rendelkeznek.


Rendőrrel közös szolgálatot a közteresek csinálnak, na nekik van többletjoguk.

Egy polgárőr pont annyi jogkörrel rendelkezik, mint Te, vagy én.

2022. febr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha rendőri ellenőrzés van, amiben a polgárőrök is részt vesznek, akkor rendőri utasításra bizony félreállíthat és igazoltathat (nyilván nem olyan szinten, mint egy rendőr a PDA-val), illetve szolgálatban közfeladatot ellátó személynek minősül, tehát fokozott jogi védelem illeti meg
2022. febr. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
De ezek a "mutasd meg" a személyid dolgokat egy hétköznapi ember is megtehetné. Akkor is csak úgy igazoltathat, mint egy hétköznapi ember ha rendőrséggel ellenőrzésen van + nem sok többletjog illeti meg, csak van egy kocsija +jogsi. És altalában "idősebb" emberek végzik ezt a nyugdíjas munkát. Barkiből lehet ez és még végzettség se kell hozzá. Őszintén engem az zavar, hogy egy ilyen végzettség nélküli vén dolgozó haza mert zavarni, mikor nem csináltam. Persze azzal nem foglalkozik, hogy az Osztalytarsam fűvezett.
2022. febr. 7. 22:22
 9/15 A kérdező kommentje:
Semmit*
2022. febr. 7. 22:23
 10/15 anonim ***** válasza:

"akkor rendőri utasításra bizony félreállíthat és igazoltathat"


Igazoltatni akkor sem, félreállítani bárkit felkérhet a rendőr, Téged is, és engem is.

MINDENT amit megtehetnek, azt megteheted Te is.


De ismétlem, akik a rendőr mellett vannak - hasonló egyenruhában, bilincsel stb - azok közteresek.

Polgárőrt életemben nem láttam rendőr mellett, pedig voltam rendőr. Nem is értem a koncepciót.

2022. febr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!