Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Polgárőrségre lehet kötelezni...

Polgárőrségre lehet kötelezni embereket? Vagy barmi hasonlóra?

Figyelt kérdés

Kaptam egy levelet miszerint ha nem jelenek meg megbüntetnek 5 ezertől 150 ezerig.


"...védelmi kikepzésen,gyakorlaton való részvét.." így irták még utána


2021. szept. 27. 09:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagysz ki valami fontos részletet a történetből?
2021. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A polgári védelmi szolgálat nem a polgárőrség.


[link]

"A magyarországi lakóhellyel rendelkező, nagykorú magyar állampolgárok számára honvédelmi és katasztrófavédelmi feladatok ellátása érdekében polgári védelmi kötelezettség írható elő. A polgári védelmi kötelezettség személyes kötelezettség az emberi élet és a létfenntartáshoz szükséges anyagi javak védelme érdekében. "


GYIK:

[link]

2021. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

A polgári védelmi szolgálat a te, a családod és a közösség érdeke!

Nem kell háborúra készülni, de valamilyen természeti csapás esetén sem a bénákra, hanem a (ki)képzettekre van szükség.

Nem a szemetelőket fogod a parkban figyelmeztetni!

2021. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


De nincs semmilyen természeti csapás vagy katasztrófa még köszönő viszonyba se akkor minek?!


De még ha lenne is, valakit behívtak valakit meg nem... ezt se értem pedig ugyan olyan egészséges dolgozó ember a szomszéd mégse hívták be és gyereke sincs nekem meg van


A másik munka mellett hogy tudnék menni amikor délelőtti órára tették ezt a "kikéozést", és azért nem mellékes inkább bemegyek dolgozni pénzért mint hogy ingyen ott legyek a főnök kinevetett amikor mondtam neki most ha nem tudok menni azért kapni büntetést is...

2021. szept. 27. 10:56
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem politika rovat, de: Nem, nem Orbán, nem Soros, nem Gyurcsány.

A világ számos országában létezik ilyen, sőt, intenzívebben is kezelik. Hülyeséget nem akarok írni, de talán van, ahol éves rendszerességgel behívnak embereket elméleti, gyakorlati oktatásra.

2021. szept. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyeden ilyenkor igazolt távolléted van.
2021. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, ha a veszély/vészhelyzet megkívánja, akkor át kell adnod az autódat, rendelkezésre állítani az ingatlanodat is a mentések során, amellett hogy te is mész az emberi erőddel.


Biztos nincs semmi a környékeden, ami veszélyre adna okot? Folyók áradása, ipari terület és annak biztonsági zónája, stb.? A puszta közepén a semmiben nem szokás behívni senkit.

2021. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez törvényi kötelezettség. A munkaadó nem gátolhat meg benne. Ha nem veszel részt, és nincs igazolt, alapos okod a távolmaradásra, akkor bírságot fogsz kapni.

Ezek a kiképzések már semmit nem érnének, ha már baj van. A katonákat is csak extrém esetben tanítják meg harcolni folyamatban lévő háború alatt.

Ha valami természeti csapás éri a lakóhelyed környékét, mit fogsz tenni? Megkérdezed a gyakorin, hogy már a nyakamig ér a maró iszap, mit csináljak?

2021. szept. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#5 eddigi évek alatt nem volt ilyen legalábbis nem hivtak


#6 ez oké de annyival is kevesebb lesz a fizu a családot meg kell tartani


#7 igen ezzel tisztába vagyok és szivesen segìtenék is amibe tudok, árvíz volt is önként mentem pedig akkor nem volt ilyen felszólítás xsak azért nem értem



#7 #8 volt már természeti csapás miatt sok tevékenység hidd el ott voltam segítkezni... viszont a folyó is inkább kiszárad lassan mint hogy árvíz lenne kis patak már inkább, gyár a közelbe sincs, se omladozó hegyek völgyek de még erdő is csak kicsi van

2021. szept. 27. 12:28
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor viszont van reális esélye a bekövetkező vészhelyzetnek. Ezért kell a gyakorlat és képzés is, hogy amikor bekövetkezik a baj, ne legyen káosz és pánik. A természet ebből a szempontból elég szélsőséges, hogy most épp rendkívül alacsony a vízszint, máskor pedig árvíz van, de hát ezt neked ott élőként úgysem kell megmagyarázni.


A törvény pedig törvény, ami a munkáltatód felett is áll.

2021. szept. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!