Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Anya miért van ennyire oda a...

Anya miért van ennyire oda a nővérem barátnőjéért? Évek óta pesztrálja. Tényleg csak akkor szabadulok meg tőle, amikor külön költözik tőlünk? 17/f

Figyelt kérdés
Nővéremnek van egy gyerekkori barátnője, akinek a családi helyzete sosem volt rózsás, de amióta (9 év) befuccsolt a családja nem tudom milyen vállalkozása, az anyja meghalt és az apja hülyét kapott és inni kezdett, meg valami xar helyen dolgozni, a helyzet egyre rosszabb! Mi kertesben élünk, van egy vendégszobánk, ami mára nem is vendégszoba, hanem a lánynak a szobája (ha vendégünk van, a kihúzható kanapén alszik). Ő és a barátnője azonos érdeklődésű, szóval anyám, mivel az apja nem ért rá vagy nem érdekelte, hazafuvarozta a csajt, heti többször. Ez rendben is lenne. Nade az nem, hogy évek óta már anyám marasztalja, hogy maradjon! És igen, az apja ennyire telibe xarja. Régebben csak arra marasztalta anya, hogyha szeretne, akkor hétköznap vacsora, hétvégén ebéd, miután szegények lettek, anya a nővéremmel küldetett neki kaját (főtt ételt), mert az apja nem tud főzni rántottán kívül. Később együtt kezdtek főzni, megtanította, mára sokszor fordul elő, hogy ő főzi a hétvégi ebédet, de legtöbbször a vacsorát. Igen, nekünk telik rá, minden gond nélkül, a nővérem pedig húgaként szereti, de nem értem, hogy a saját anyám miért vette ennyire a szárnyai alá! Tökre mintha a saját lánya lenne! Anya leszidta, amikor hülyeséget csinált, dicsérte, amikor ügyes volt, és a továbbtanulásban is támogatta (nehezen ment neki az érettségi, de egyetemre akart menni, szóval amikor a nővérem magántanárhoz ment anya egyik ismerőséhez, ragaszkodott hozzá, hogy fizeti az ő részét is, nem is kérte vissza), amikor szakított vele az első barátja és maga alatt volt, anyám és a nővérem is vígasztalták. A lány felajánlotta már ezerszer tinédzserként (most 19 éves), hogy megy diákmunkázni, nem akar ingyenélő lenni, de anya elutasította, mondván "az a dolgod, hogy tanulj és szórakozz, fogsz eleget dolgozni életed során". A nővérem és az a lány teljesen össze vannak nőve mind máig. Sosem kaptam kevesebbet vagy kivételezett jobban vele, mint velem, csak zavar, hogy anyám egy idegenre így tekint, nem is a gyereke! A lány mindennek ellenére csinálgat kisebb munkákat, néha megy takarítani hétvégente nénikhez, hogy abból vegyen nekünk ünnepekre meg alkalmakra, anyák napjára is ajándékot. Annyira utálom, hogy ez a csaj mindig ott van, a családi programokon, a fényképeken, karácsonykor, stb. Mindig! Ő a nem barátom, nem a testvérem, nekem ő senkim, mégis kénytelen vagyok egy fedél alatt lenni vele, ha pedig kicsúszik rá valami beszólás, még én vagyok leteremtve! Anyának nem azt kéne néznie, hogy én mit szeretnék? Miért pesztrálja őt? És ebből anyámnak semmi haszna nem származik, ugyanis mindig jön velünk, szóval nincs az sem, hogy pl: elhúzunk két napra, addig ő vigyáz a házra. Oké, gyakran csinál kaját anyám helyett, de nem ő fizeti, csak kiveszi a hűtőből a hozzávalókat, ráadásul a nővérem időnként besegít neki, mert a lánytól tanulja el a főzést, olyan hozzá nem értő, nem szereti csinálni. Nem bunkó, alapvetően rendes lány, csak rühellem már az állandó jelenlétét!
2022. febr. 9. 21:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Nyugi, még sokáig ott fog maradni, majd ha tudsz, költözz el.
2022. febr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon nagyon kedves es rendes anyukadtol, h tamogatja a lanyt, aki nelkule tobb, mint valoszinu, h elkallodna.

Ha amugy semmi bajod a lannyal, akkor gondolj arra, h nelkuletek nem lenne igazabol senkije.


Valoszinuleg igen a valaszom a masodik kerdesedre.

2022. febr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonymousreview60 ***** válasza:
44%

1. Anyád úgy gondolja, hogy a saját családjának fizikai és érzelmi kára nélkül tud ezen a lányon segíteni, aki nagyon rászorul.

2. Lényegében kaptál egy mostohatestvért, de annak csak minden hátrányával, de semmilyen előnyével. Féltékeny vagy, ami indokolt.

3. Anyádnak azt kell néznie, ami jó neked és amit lehetőleg szeretnél is. Ő úgy véli, azzal, amit tesz, nem árt neked. Pedig de. Le kellene ülnörök erről beszélni.

2022. febr. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugye ez "troll-kérdés"? El nem hiszem, hogy aki ilyen jól átlátja a helyzetet, az ennyire önző legyen.


"És ebből anyámnak semmi haszna nem származik [...]."


"A lány mindennek ellenére csinálgat kisebb munkákat, néha megy takarítani hétvégente nénikhez, hogy abból vegyen nekünk ünnepekre meg alkalmakra, anyák napjára is ajándékot."


Az édesanyád a "haszon" fogalmát vélhetően nem anyagi alapon méri, ez a szegény lány pedig nem csak rászorul a támogatásra, hanem meg is érdemli azt.

2022. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Megmondtam már anyának, hogy nem szeretek vele élni, hogy rendben, támogassa, pátyolgassa, de ne éljen velünk és ne hívja át naponta a nővérem. Sajnos azon kívül, hogy zavar, egyebet nem tudtam felsorolni, pláne, hogy gyakran főz és besegít a takarításban, nem nyaggat engem, kvázi mindenben segít mindenkinek, legyen szó ügyintézésről, szóval azt lehetne mondani, hogy egy angyal. Csak hát nekem nemkívánatos angyal. Anya próbált a kedvemben lenni, két fürdőszobánk van, az egyiket kiutalta nekem, szóval igazán próbálta élhetőbbé tenni, de ettől a fő gondom, hogy ott van, nem lesz jobb. Minden létező dolgot meg lehet anyával beszélni, a leghülyébbtől kezdve a komolyig, az utolsó xarságig, bármiben segítene, de ebben az egyben nem lehet vele mit tenni, a nővéremmel meg persze egy oldalon állnak, ő sem szeretné, hogy elmenjen. A "legszebb" az egészben, hogy nem is ő (mmint a barátnő) ragaszkodik foggal-körömmel, hogy nálunk éljen. Ha elküldeném a francba, nem csak kicsúszna valami apróság a számon, minden szó nélkül elmenne annak ellenére, hogy sírva utál az eredeti helyén lenni. Biztos xar lehet egy részegessel, de már eleget lett segítve azelőtt is, hogy a vendégszobából az ő szobája lett.
2022. febr. 9. 23:10
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem troll kérdés. Miért önzőség, hogy nem akarom az ÉN otthonomat megosztani egy olyannal, aki se nem a barátom, se nem a testvérem, se nem az egyik hozzátartozóm? Kiskorom óta mindig ott van, de nekem ő csak a húgom barátnője, mégis szinte minden családi eseményen készült képen rajta van, mert mindig ott van! Nem lehet már olyan családi programot csinálni, amin ő ne lenne ott! Nem akarom minden családi emlékemben ott látni, ez miért önzőség?
2022. febr. 9. 23:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még ki is emeled (nagybetűkkel), hogy "ÉN". Szerinted mégis mi az önzőség, ha nem ez a gondolkodásmód? Az az ön-ző, aki a saját érdekeit mások elé helyezi, annak ellenére, hogy le is írod, édesanyád segítsége nélkül a lány élete tönkre ment volna. Egyébként igazad van, nagyon sok, ennél cifrább kifejezést is lehetne aggatni rád, a féltékeny még a "legnyomdafestéket-tűrőbb".
2022. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is remélem hogy egy troll kérdés, mert hát... Nem tűnsz ez alapján a legjobb embernek, mondanám hogy az jön le hogy elkényeztetett vagy akinek nincs jobb dolga, de az első kép alapján bolondság ítélni.


Itt vagy 17 éves, már évek óta segíti anyud, amivel nincs gond mivel nem jár neked semmi negatív dologgal. De idegesít téged.

Írtad hogy támogatja a továbbtanulásba, azaz még nem tudná ellátni önmagát, de anyud felkínálta ugyan azt a lehetőséget amit neked is. És ez zavar... Ez engem max akkor zavarna, hogyha többre vinné vele mint én. Más szóval jobban kihasználja a lehetőségeit mint te?

Ezt a témát skippelve, szerinted mennyi idő alatt hullana szét a jövője anyud nélkül? Se perc alatt, mint neked ugyanebben az esetbe...

Ha neked nem okozz gondot, nem csesztett, többet segít be mint te (mert nem írtad hogy segitenél otthon), azaz helyetted is segít (javits ki ha ez nem így megy.) akkor miért baj? Kevesebb meló marad neked otthonra és anyudnak is.

Másszóval, áldás jelenleg neked, még ha minimálisan is. Magyarul inkább van hasznodra anyudnak ez a jótékonykodása mit sem hátrányodra. De még is idegesít.

Féltékeny vagy talán, annak ellenére hogy ugyan azt kapjátok mind a hárman?

2022. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Azért emeltem ki, hogy "ÉN", mert én születtem abba a házba, nem az ő otthona volt, engem pedig senki nem kérdezett, hogy akarom-e ott látni. Először néha, utána gyakrabban, gyakran, végül állandóan. A gyakran is nekem sok volt, erre már állandóan itt van. Ennek nekem nem kötelező örülnöm, mégis kénytelen vagyok sok éve elviselni, hogy ez így van.


A főzést mindig anya csinálta, utána vette át a lány is. A takarítás közös, és nem is kell nagy erőfeszítés néhány tényár elmosogatásához, a mosógép elindításához (teregetést nővérem csinálja, mert az utolsó amit akar, hogy én teregessem ki az ő vagy a barátnője fehérneműit). Nyírom a füvet, lemosom az autót és a házban az ablakokat, beviszem a nehéz bevásárlást. Nem csak úgy vagyok otthon, amíg mindenki más végzi a teendőket. A mosogatás változó, ki csinálja, a felmosást a lány, teregetést a nővérem, főzést anya és a lány, söprés/porszívózás változó, nővérem, anya vagy a lány. Stb.


Attól, hogy szinte együtt nőttünk fel és alapvetően rendes lány, nem szeretem meg. Mindig idegen érzetet keltett, nem tudom mellette elengedni magam a saját otthonomban, és ez zavar, pedig tudtommal az ember szívesen érzi magát "otthon otthonosan, felszabadultam". Egy rossz szavam nem lenne rá, se arra, hogy segítik, ha nem élne itt, ráadásul közvetlen a szobám mellett, mert pont ott van a néhai vendégszoba. Nem kívánom én neki, hogy törje ki a nyakát vagy legyen xar neki, csak nem akarok vele egy fedél alatt élni! Arról meg nem én tehetek, hogy ilyen jutott neki. Fordított esetben, ha lenne egy rossz sorsú barátom, nem erőltetném rá a nővéremre az állandó jelenlétét, ha ő nem szereti, kényelmetlen számára. Ettől nem xarnám le a barátom fejét, csak nem erőltetném rá a családtagomra, hogy az otthonában bárkit is kerülgetni kelljen.

2022. febr. 10. 00:01
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

10es. Nem úgy jött át a mondandóm ahogy akartam. Az úgy volt, hogyha te lennél rossz sorsú.

Kérdező, ezek alapján neked tényleg ez a legnagyobb gondod és nem a tovább tanulás, vagy a jövőd tervezése. Ha nem lenne ott a csaj, akkor is ugyanúgy sopánkodnál valami miatt, amin levezethetted a feszültséged... Ha alapjáraton nem kellemetlen társaság, rendes és tényleg segít a mindennapokban mint te. Akkor nem értem hol a probléma. Még az örökbe fogadott családoknál élő vérszerinti gyermekeknél sincs ilyen "nyafi" mint nálad...

Mondva csinált indokkal, indokolatlanul utálod. Ez inkább egy aféle feszültség levezetés lett az életedbe... legalább is mert nem tudsz rendes indokot felhozni amiért nem akarod hogy ott legyen, vagy el hallgatod.

2022. febr. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!