Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem bírom elviselni a származá...

Nem bírom elviselni a származásomat, elegem van az életből, úgy érzem feladom. Hogy álljak ehhez az egészhez? Már semmi erőm nincs.

Figyelt kérdés

lány vagyok sajnos roma származású. Egyáltalán nem érzem azt hogy velem rezonálna a romaság, egyszerűen nem érzem magamat annak. 14 éves korom óta külön lakom a szuleimtol (azért pl rajtuk látszik, és néha úgy is viselkednek, nem igazan iskolázottak) tanulmányaim miatt, most egyetemre járok, azt hittem ekkorra már elfognak múlni ezek az érzések, de valamilyen történés mindig kiváltja. Sokszor elhiszem , hogy egyáltalán nem nézek ki annak ami vagyok , de valamiért mindig valaki észreveszi rajtam, nyilván vannak olyan vonások gondolom, ami tagadhatatlan, de egyszerűen nem bírom már ezt a hátrányt. Mert ez mindenben tényleg megnehezít. Pl mostanában nem vagyok jól mentálisan, és emiatt nem igazán tudok gyakorolni (zeneművészetire jarok) de erre azt hozta ma fel a tanarom jogy biztosan azért mert roma vagyok. Mert hogy a romák könnyebben feladják. És nem tagadom nyilvan ha megnézzük a romák nagyon kevés százaléka tanult ember, mert lusták, viszont én egyszerűen thdom hogy nem ez a hátrányom, csak most kicsit romokban az életem és nem vagyok kiegyensúlyozott.


Van barátom, aki pl egyáltalán nem latja rajtam hogy az vagyok, és ezért felek talalkozni a szüleivel, mert mi van ha ők pedig látni fogják.

Ezért nem értem az egeszet, mert vannak olyan emberek akik észre veszik rajtam és vannak akik nem.

De engem ez kikeszit. MIERT SZÜLETTEM ILYENNEK? Bárcsak másképp lehetne. Gyulolom.


2022. febr. 11. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne szégyelld, hogy roma vagy, a származásról senki nem tehet.

Az életviteled és a megnyilvánulásor számít.

Előítéletes idióták pedig mindig is voltak vannak és lesznek.

Nekem pl van olyan rokonom aki koszosabb és putrisabb mint a legalja putriban élő cigányok..

Pedig 100% magyar..🙈🙉🙊

Nem egy magas pozícióban lévő romát láttam már a munkahelyeimen az évek során és le a kalappal előttük.


Úgyhogy fel a fejjel!

2022. febr. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Én egyetlen egy ilyen roma csajt láttam eddig élőben is,ő se volt olyan jólelkű,ahogy elmesélte.

Hát szerintem az egyetlen dolog,amit megtehetsz,az hogy tényleg normális vagy az emberekkel,de nem erőltetve.

Szimplán végzed a dolgod,és kész.

Láttam már olyat,aki egész jófej volt,és magas pozícióban is.

Ugyanúgy viselkedett,mint bárki más.

Észre se vettem,hogy cigó.

Ez nagyon ritka.

Tedd a dolgod,és ne az érzelmeid,félelmeid határozzák meg hogy mit csinálsz.

Illetve gondolom erőltetve akarod néha bebizonyítani,hogy normális vagy.

Ez hiba.

Ezt ne csináld!

Inkább ha egy ember emiatt lenéz,menj tovább.

A "mink is emberek vagyunk ám" duma nem hat meg senkit,főleg ha ordítva mondja valaki,miközben diszkriminálva érzi magát,mert neki nem jár ingyen valami,vagy tilos a látogatás covid idején és neki jár...

Tehát szimplán legyél őszinte,nem esik jól,elsétálsz.

Ezzel azt váltod ki,hogy szrul fogja magát érezni amiért lenézett,mert te emiatt nem köpted szembe,mint a többi zsdó.

Azért a 99%-ot elég nehéz ellensúlyozni,de egyszerűen simán be tudsz illeszkedni azzal,hogy normálisan viselkedsz erőltetés nélkül.

Csak legyél önmagad,észre fogják venni!

2022. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
Pont te vagy a kivétel,mutasd meg nekik,hogy igen is vannak normális tanult romák is. És ez te vagy.Ne add fel!
2022. febr. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyre többen lesznek a hozzád hasonlók. Nekem volt már cigány informatika és matek tanárom például. Ne felejtsd el, hogy alapból az emberek nem a kinézet miatt nem szeretik a cigányokat. Aki nem tudja elkülöníteni a megjelenést a rossz élményeitől, ha amúgy nincs oka tartózkodni, az egy primitív ember. Ha egy cigány származású emberrel találkozok, akkor tény, hogy van bennem egy kis óvatosság, de általában az első pár mondat után eldől, hogy mi a helyzet és ha normálisnak találom az illetőt, akkor minden további nélkül úgy érzem magam mellette, mint bárki más mellett. El is felejtem a származását abban az értelemben, hogy eszembe sem jut, ha az ilyen emberről beszélünk. Voltak ilyen edzőtársaim. Őszintén jófejek voltak, nem erőltetetten. Emlékszem mindketten viccelődtek néha a származásukkal is, pedig két külön csapatról beszélünk. Egyedül ekkor jutott eszembe, hogy ők tényleg "mások", de ezen kívül nem.


Ezeket úgy mondom, hogy Borsodból jött a családom, tehát láttam nem kevés cigányt a rossz fajtából, fenyegettek már késsel és loptak is meg. De épp ezért meg tudom külömböztetni, hogy ki melyik. És épp ezért nézem le azokat, akik szerint olyan nincs, hogy "normális cigány", mert látszik, hogy az illető csak távolról találkozott még velük szóval fingja sincs a dologról. A tanárod egy ezüstkanállal a seggében felnőtt, beleszületett értelmiségi. És valószínűleg nárcisztikus is, ami a zenészeknék előjön néha. Ne foglalkozz vele.


Rajtad nagy felelősség van, de ez egyben lehetőség is, te egy vagy azok közzül, akik tehetnek a Magyarországon elterjedt etnikai feszültségek ellen. Csak ne veszíts a tartásodból.

2022. febr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
27%

Motiváljon ez, h megmutasd, segít is kijönni a hullámvölgyből.

Biztos h nehéz így élni, épp ezért hajts. Egy irodai vagy értékesítési munkára nem szívesen fognak felvenni, az érettségivel mehetsz raktárba vagy gyárba. Látok ilyen lányt, pedig okos, szorgalmas. De elutasítják, néha megalázzák h miért volt 4 munkahelye 39 évesen, ez nagyon sok, majd megjegyzik hogy bírt ki 11 évet egy helyen, cinikusan..


Az ember hajlamos kifogást keresni, ismerd fel ha ebbe kerülsz, többeknek ezért is kétséges a kérdésed kicsit.

2022. febr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!