Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan ember, akit nem...

Van olyan ember, akit nem ismersz, mégis hálás vagy neki valamiért?

Figyelt kérdés

Kezdem én.

Az egyik személy egy tőlem 8-10 évvel idősebb srác, aki tizenéves koromban rám mosolygott a semmiből egy külföldi nyaraláson. Elég mély nyomot hagyott bennem, szerintem nagyon kedves gesztus volt.

A másik szintén egy fiú, aki velem egy korosztályú és az ő története világított rá arra, hogy kifelé mindenki mutathatja a sikert, fényt, csillogást, de mindeközben mindenki vívja a maga kisebb-nagyobb harcait még akkor is, ha ezt nem mutatja.



2022. febr. 12. 01:49
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Egy buszsofőr

Nálunk a leggyakoribb busz (megyeszékhelyen) csúcsidőben fél óránként jár, így elég szívás, ha lekésel egyet, ráadásul a sofőrök nagyrésze bunkó is, ha látja, hogy rohansz, nem vár meg, de előfordul olyan is, hogy a megállóban vagy, csak valamiért nem áll meg

Valamelyik óránként járó buszon láttam mindig egy sofőrt, aki akkor is megállt mindig, ha a megállóban nem állt senki, te meg még viszonylag messze voltál az állomástól. Akkor is kinyitotta az ajtót, ha már kikanyarodott a buszmegállóból, de a kb 10-20 méterrel utána lévő piros lámpa megállította - rájött, hogy befér az időbe, a legtöbb sofőr itt is csak ingatta a fejét, hogy hát ezt lekésted barátom

Szóval neki rendkívül hálás vagyok, mert nem egyszer mentette meg az életem :D jellegzetes arca volt, úgyhogy meg is maradt, csak már nem láttam egy jópár éve

2022. febr. 12. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
1# ja te az a tipikus aki nem tartja be az idopontot
2022. febr. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van, egy siófoki idősebb buszsofőr. Előfordult, hogy nem tartottam magamnál a bérletet, hanyagság miatt akkoriban, de mindig felengedett, jegy nélkül. Hálás leszek neki mindig.
2022. febr. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismeretlen járókelőnek,egyszer álltam az út szélén a járdán Budapesten, leléptem majdnem az útról ,de ő visszarántott a hátizsákommal együtt,mert jött egy busz én meg nem láttam.
2022. febr. 12. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Számomra teljesen idegen az illető, de az egyik nagyon jó barátnőm közeli ismerőse.

Egy előadást tartott még gimis koromban, ami megváltoztatta az életem. Miatta hittem el, hogy képes vagyok arra a szakra, amit végül választottam. Nagyon szeretem és jó is vagyok, de nélküle nem is gondoltam volna arra, hogy belekezdjek.

2022. febr. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3: vagy csak a menetrend olyannyira csak tájékoztatójellegű, hogy egész nyugodtan jönnek a buszok 5 perccel korábban :)

Illetve mit csináljak, ha 25-kor csengetnek ki, és 30-kor jön a busz, és 3 perc, míg kiér az ember a megállóba? És még nem pakoltál össze :)

2022. febr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A tűzoltókat ismeretlenül is tisztelem. Én annak örülök, ha "a lábaikat lóbálhatják" a laktanyában, - mert akkor nem történt sehol az érintett szolgálati idejük alatt tragédia. De ha történik, akkor ott vannak a szeren és a megélt tragédiákat fel is kell ám dolgozniuk valahogyan, - ami nem egyszerű történet még akkor sem, ha annak látszik.
2022. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is szintúgy egy, a korosztályomban (20-25) lévő fiú ugrott először be és a története. Mert az egy dolog, hogy kifelé mit látunk, nála is amúgy szintén a sikert, elismerést, de mindezek mögött a háttérben ő is a saját harcait vívja, még ha nem is szeretné ezeket kimutatni/világgá kürtölni.

Viszont, amikor erről nyilatkozott, nagyon átéreztem minden szavát, mert nekem is hasonló dolgok zajlottak/zajlanak az életemben, és végre úgy éreztem, hogy megértettek és nem vagyok egyedül. Ez volt az egyik kilendítő erő az akkori állapotomból, és a mai napig nagyon hálás vagyok érte, és az is maradok.


Nem konkrét embereket illetően pedig mentősök, tűzoltók; egyszerűen le a kalappal előttük, nem semmi fizikális és mentális erő kell a munkájukhoz nap, mint nap. Egyszerűen bele sem merek gondolni, hogy mi mindenen mehettek keresztül, és hányszor kockáztatták a saját életüket mások megmentéséért. Több tiszteletet és megbecsülést érdemelnének.

2022. febr. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!