Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan embercsoport akit...

Van olyan embercsoport akit lenéztek, aki lenéz titeket valamiért?

Figyelt kérdés

Például itt is örök kérdés, hogy a diplomás lenézi-e a szakmunkást, vagy a szakmunkás lenézi-e a diplomást. A mérnök lenézi a történészt, a főnök az alkalmazottat, a doktorátust szerzett a többi embert.

Ez utóbbit én is tapasztalom, hogy az orvosok közül többen lenéznek (munkakapcsolatban vagyunk), pedig én is diplomás vagyok, csak nem orvos. Vannak akik azért akarnak kioktatni mert nő vagyok, mert külföldi származású vagyok, mert kövérebb vagyok mint ők.



2013. jún. 23. 10:44
 1/4 anonim válasza:

Én személy szerint szakmunkás vagyok.

Nincs bennem előítélet senki iránt, csak a másokon élősködőket nem bírom.

Sajnos a mai világban a munkás ember megbecsülése igen kevés, ez az egy amit sajnálok.

És még megemlíteném azt, hogy amikor megyek, megyünk A-ból B-be gyalog vagy autóval néhányan úgy néznek ránk mint a véres rongyra.

Mi is ugyanolyan emberek vagyunk mint a többi.

Ne törődj semmivel csak azért piszkálnak mert irigyek rád.

Maradj olyan amilyen és ne mások elvárásai alapján élj.

2013. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem nézek le senkit, nem tartok senkit többnek, vagy kevesebbnek, és magamat sem érzem többnek, vagy kevesebbnek bárki másnál, még akkor sem, ha az embert a tettei jellemzik. Minden ember egyenlőnek született.

Ha a végzettséget nézzük, én is szakmunkás vagyok, de van érettségim is, és még néhány ilyen-olyan képesítésem, engedélyem, stb. Szerintem ez nem ettől függ, hanem attól(is), hogy valaki milyen társadalmi réteghez tartozik, és azon belül milyen értékeket tart szem előtt, milyen neveltetést kapott, és még lehetne sorolni.

Egy biztos: ha valaki elindult valahonnan és eljutott valahova, az tudja, milyen a legaljáról kezdeni, de aki csak belecsöppent a jóba, az nem tudja értékelni azt, ahol van, és ezért nézi le a kevesebbet. Szerintem az ilyen embertípusból van sok.

2013. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem születünk egyenlőnek.Sem régen, sem most, sem a jövőben.Ez így van amióta az egyik ember erősebb a másiknál. A homo erectus is tudta ki a főnök, sőt..

Ha valaki tudja hol a helye, annak valamivel könnyebb..

Hiába mondják az emberek, hogy ááá, én nem, én nem utálok senkit, ezért remélem engem sem utálnak..


hát persze hogy nem..mert nem is létezik a társadalom egy része.

és ez nem lesz jobb, csak rosszabb.


a lányomnak két diplomája van két nyelv ismeretével. lenézik, mert nő, ráadásul a többi kollegájának három diplomája van..

na? és... mindenki civilizált európainak tartja magát..

2013. jún. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
a zsidók lenézik a nem zsidókat, én viszont lenézem a zsidókat mert bu>zik
2013. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!