Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyikük van jobb helyzetben...

Melyikük van jobb helyzetben hosszútávon így huszonévesen?

Figyelt kérdés

A: Évek óta dolgozik egy szakmában, amit nem szeret, legalábbis sokszor elbizonytalanodik benne, viszont egész jó fizetése van.

Azt mondogatja, hogy tovább kellene tanulni, de valószínű már nem fog visszaülni az iskolapadba.


B: Elvégzett egy szakmát, amit megutált és most ezerrel próbálja átképezni magát más irányba.

Ezt a szakmát, amit jelenleg tanul nagyon szereti, szinte már a hobbijává is válik.

Viszont nincs jelenleg keresete, se pénze és nem tudja, hogy fog a szakma megszerzése után elhelyezkedni.



2022. febr. 13. 11:44
A kérdező szavazást indított:
A
B
24 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Jobb éhenhalni, mint idegbetegen elpatkolni. De ez csak az én véleményem.
2022. febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

B,Valamit valamiért ugye bár.

Ha nagyon akar az ember tud valamilyen alkalmi,beugrós,napi párórás munkát találni,igaz nem fog sokat keresni de a nullánál az is jobb ha szükség van az életbe maradáshoz.

2022. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A kettő között megtalálni a realitást. Először egy piacképes szakmát tanulni amit szeretsz is.

Utána lehet hobbiszakmát tanulni (ilyen tipikusan a körmözés, fotózás).

De sem az hogy nem érdekel a valóság és nem gondolsz az anyagiakra, sem az hogy csak a pénz miatt kikészíted magad idegileg nem fog jóra vezetni hosszú távon.

Én most egyetem előtti egy (már csak fél) évben végzek szær, de jól fizető munkát, és már érzem a hatásait...

2022. febr. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
#3: A körmözéssel szarrá keresed magad, csak úgy mondom. :D Tesóm barátnője is ezt csinálja immár két éve, igaz, ahhoz kell minimum egy OKJ, meg azért ő folyamatosan továbbképzi magát, de az igenis piacképes.
2022. febr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Huszonévesen szerintem még bőven belefér pár év karcsúbb bérrel, alkalmi munkákkal vagy tartalékokból élve azért, hogy az ember megtalálja a helyét és jól válasszon másodszorra. Később kevesebb lehetősége lesz erre, szerintem jobb ezt a pályája kezdetén meglépni, ha az nem tetszik neki...


Én is ugyanúgy voltam, mint a B, 27-30 éves koromra már meg sem éreztem azt a +3 évet, amit akkor hatalmas késésnek, kiesésnek tartottam, mikor váltotta.

2022. febr. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

#4

Hármas vagyok, hát, nem ezt tapasztalom. Nyilván aki ügyes meg jó kapcsolatai vannak az ki tud építeni egy ügyfélkört, de mára tucatszakma lett, minden sarkon van.

2022. febr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6: Ő mélyszegénységből jött, bátyám ilyen "menedzsertípus", igazából ő segített összehozni az ügyfélkört.
2022. febr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
100%
Szerintem B, mert a tudás hatalom, amit nem vesznek el tőle.
2022. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
B, ha nagyon szereti csinálni és kitart mellette, éhenhalni szerintem nem fog, akármiről is legyen szó. Már csak a hozzáállás miatt sem.
2022. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A B, mert abban egyértelműen lehet potenciál. A kényszermunka nem a fejlődés melegágya.
2022. febr. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!