Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha egy minimálisan szimpatikus...

Ha egy minimálisan szimpatikus/semleges nő szomorú vagy sír, az a legtöbb férfiból empátiát vált ki, vagy inkább idegesítő?

Figyelt kérdés
Azt mondják az első a normális, meg beindul a védelmező reakció stb. Hát nálam nagyon nem, inkább idegesítő, én sem állok neki sírni, főleg nem a társaságban. Aztán meg is kaptam már egypár ilyen esetnél hogy ez nem normális meg nem férfias reakció.
2022. febr. 13. 19:59
A kérdező szavazást indított:
Beindul bennem a védelmező reakció/empátiát érzek/sajnálom/segíteni próbálok.
Idegesítő/nem mozgat meg különösebben/ki ő nekem hogy pesztráljam/én sem sírok ,főleg nem társaságban.
Nő vagyok úgyhogy ez a szavazás nem vonatkozik rám, de azért itt szavazok ha már lehetőség van rá.
12 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
A legtobb pasit idegesiti ha a no sir, legalabbis en ezt vettem eszre.
2022. febr. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
A helyzettől függ. Alapban sajnálnám. Kivéve, ha hisztizik vagy hülyeség miatt sír.
2022. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez attól is függ hogy milyen kapcsolatban van a férfi a nővel. Például ha szereti a férfi a nőt, akkor egyértelműen megpróbálja védelmezni, de ha utálja vagy nem ismeri, akkor lehet hogy idegesítőnek fogja tartani, vagy nem érdekli.
2022. febr. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nő vagyok, de nem állom meg bocsi.

Nem férfias? Inkább nem emberi.

A sírás emberi dolog, adott körülmények között teljesen természetes.

Na most ha valakit ez idegesít, frusztrál stb. akkor a saját érzelmeinek a kimutatásával is van gond.

Azért akár nő, akár férfi sír (mert nolám ilyen is van), legyünk már egy kicsit elnézőbbek az emberi természet iránt. Szerintem senki nem szívesen sír társaságban, ezeket az ember jobban szereti privátan elintézni, de van az a helyzet, amikor nem tudja.

Ezért legyünk elnézőbbek. És nem csak mások felé, magunk felé is.


És a fent leírtakba NEM tartozik bele a hiszti, meg mikor maunika show-t rendez valaki, és direktbe bömböl, meg jelenetet rendez, mert az más kategória...

2022. febr. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos nehezn tudunk mit kezdeni a sírással, mert bár ez a test beépített stresszkezelő rendszere, mégis azt tanuljuk hogy azt emberek előtt nem szabad, sőt igazából soha, mert az gyengeség, a nőknek még kb szabad de azért nekik se...de a fiúk na ők nem sírhatnak...így nehéz is vele mit kezdeniük ha más teszi...egyszerűűen fogalmad sincs mit reagálj rá és ettől sokan lesznek frusztráltak....Még nők is sokszor rögtön azzal reagálnak, hogy "ne sírj" pedíg a sírás jó...csak ugye számukra kellemetlen, ez a kérés mindig arról szól aki mondja...a síró félnek a sírás segít.
2022. febr. 14. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy normális férfi nem jön zavarba a sírástól, akár nő, akár férfi sír. Szerencsére a férfiak többsége egyáltalán nem érzéketlen.
2022. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük:

-osztálytárs, akivel alig beszéltem, meglátott a buszon sírni, reakció: semmi

-barát, akivel szétesőfélben volt a kapcsolatunk, de nagyra becsültük egymást: megfogta a kezem, mondta, hogy ne sírjak, sétált velem, a maga módján próbált megnyugtatni, aztán egy idő után csak csendben álltunk, ölelés, majd otthagytuk egymást

-random idegenek akikkel nem beszéltem és esetleg láttak így: Semmi reakció

- látásból ismerősök, akik előtt könnyezve cigiztem: köszöntek nekem, majd utána másokkal beszéltek

Egyébként én, nőként nem várom el, hogy megvigasztaljanak, ha sírok. Persze, ha közeli ember, akkor jól esik, ha foglalkozik vele, de idegenek előtt pont azért merem néha elengedni magam, mert nem nagyon ismernek, nem emlékeznek rám majd úgyse, fordított esetben én se törődnék vele sokat, ha a buszon elkezdene sírni egy random ember, így feltételezem, az én pityergésem se sok vizet zavar. Csendben sírok, nem hüppögve, jajveszékelve, nem figyelemfelkeltésből, hanem szomorúságból/idegességemben csinálom, ha csinálom

2022. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!