Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A Nyugdíjasokat nem érdekli a...

A Nyugdíjasokat nem érdekli a környezetvédelem?

Figyelt kérdés
Úgy vettem észre az öregek tóbbségét hidegen hagyja a bolygó jövôje. Pl szelektíven a többség nem is akarja szelektálni a szemetét..

2022. febr. 13. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Általában kevésbé érdekli őket, úgy szokták meg, ahogy régebben volt.
2022. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Fiatalokkal teli irodaházban dolgozok. Bevezették a szelektív gyűjtést. Szép , felcímkézett dobozokat tettek ki sok helyre.

Az eredmény:

A szelektívekben csak akkor kerül be bármi, ha éppen arra járnak. Minden más a saját szemetesükben landol.

Kit is érdekel a bolygó jövője?

2022. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem életkorfüggő... Tudod pl David Attenborough és a generációja kicsit tovább gondolkodik a témában mint ki hány évesen hogyan gyűjti a hulladékot és nem ez alapján ítélnek. (29F)
2022. febr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem kortól függetlenül a legtöbb ember sajnos leszarja, mondjuk én is. Jó esetben 65 évig élünk nem nagyon van időm 200 évre előre cselekedni, nem is érdekel.
2022. febr. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen EGYESEKNEK jol esik köpködni a nyugdijasokra, de én ugy látom, hogy a "zöld gondolkodás" nem életkor hanem inkább felelösségtudat és kulturáltság kérdése. Gondolod kérdezö, hogy az utak mentén növekvö szemét, -hulladék, és épitési törmelékhalmokat a nyugdijasok cipelik oda a hátukon?
2022. febr. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ismertem valakit, aki tényleg nagyon idős volt. Mindenféle baja volt, nyilvánvalóan nem sok volt neki hátra. Ezt ő is tudta nem is volt hajlandó sajnáltatni magát. Utolsó heteiben is a hegyén tevékenykedett, egy fát akart ültetni. Mivel szó szerint tolószékből kellett volna neki a családja tőlünk kért segítséget. Ástunk és lett facsemete amit gondozott. Mindenki bolondnak nézte hiszen az alatt a fa alatt sosem fog pihenni az árnyékban, arról gyümölcsöt nem fog leszedni. Meg is halt azóta, nemtudom mivan a csemetével, de valszeg eladták az unokák a telket és kivágták.

Tudod, ő tudta igazából miről szól az élet, ő 200 évben gondolkozott nem 65-ben...

2022. febr. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen korfüggő, de amúgy igaz ami igaz nehezen változtatnak. Ugyanakkor az ő fiatalkorukban még textil votl a zsebkendő amit mostak, és mindenki vette az újrahasználható szatyrát a piacra, kertben ásták el a kertihulladékot...aztán emlékszem gyerekkoromban amikor az auchanban két kis futószalagban rögtön zacskókba pakolt a pénztáros, 15-20 nejlonzacskóba egy nagyobb bevásárlást, ezt könnyű volt megszoknia a szüleinknek na...nem kell vinni kényelmes....vicces hogy mi ugyanazt csináljuk amit ők régen, csak ők még szegénységnek hívták, mi környezetvédelemnek. Aki sokat nékülözött gyerekkorában, az most élvezi hogy megveheti a hülye zacskót, vagy hogy ihat palackozott dolgokat...pl a coca cola az elérhetetlen romló nyugat itala volt...nem tudom ez így érzhető e, de ha valakinek évtizedekig le kellet tmondania valamiről nem önként, akkor most kompenzálnia kell ezt a nélkülözést, és nem fog róla önként lemondani most hogy végre lehetne sok ruhája, ehet naponta csirke vagy marhahúst, vagy bármi más ami eszedbejut és jólétből jövő környezetszennyezés...
2022. febr. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%
Nem, mert nem is értik a lényegét a dolognak.
2022. febr. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel, hogy ki mire fogja értékelni a válaszomat, azonban egyoldalúnak tűnik számomra, hogy a termékeket gyártók és forgalmazók legyárthatják, eladhatják környezetvédelmi szempontból problémás csomagolásban a termékeket, amelyeket kíméletlenül ki is fizettetnek a fogyasztóval. Ezek után úgy vélem, hogy durva túlzás elvárni azt, hogy ami szemetet más rám sózott, annak a tisztogatásába, élire hajtogatásába, tárolgatásába, környezetvédelmileg "tetszikes" formátumba pofozására csak egy joule energiát is beleöljek! Csomagolják megfizethető és környezetbarát csomagolásba a termékeket, - nem fogok egy külön helységet csak arra fenntartani, hogy mások elvárásainak felelhessek meg! Érdekes módon a szemét elszállításának, kezelésének költségére sem az jellemző, hogy "egy helyben topog" (pl. 10 éve), emelik azt is folyamatosan, - nem úgy, mint az életszínvonalat! Oldják meg a gyártók és a hulladékkezelők a problémát, ha már ingre-gatyára vetkőztetnek a hulladékok ügyében! Nem vagyok nyugdíjas, - egyik korosztályt sem kellene ennyire nyíltan hülyének nézni! És még valamit a "környezetvédelemről", ha már ennyire a szíveden viseled mások sorsát: nem kicsit paradoxon, hogy - mivel minden a pénz körül forog, - úgy vannak SZÁNDÉKOSAN (!) megtervezve, legyártva korunk termékei, hogy minél hamarabb tönkre menjenek, olyan részük menjen tönkre, amely nem javítható vagy olyan áron javítható, hogy inkább újat vesz az ember, - MERT EZ IS A KITŰZÖTT CÉL, hogy ha kell, ha nem VEGYÉL ÚJAT mindenből! Az igazán ártalmas a környezetre pont ez a szemlélet, - ami több, mint álszent! -Feszegetjük a bolygó anyagi határait, miközben egyre magasabb szemétdombot hagyunk magunk után, - mert erre kényszeríti az embereket a fogyasztói szemlélet erőltetése! Kérem, én megveszem az újat, - mert belekényszerítenek, - de akkor kussoljon is mindenki arról, hogy mit kezdjek azzal a szeméttel, amelynek normális esetben nem biztos, hogy idő előtt szemétté kellett volna, hogy váljon!
2022. febr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!